Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantrické masáže v časopise Joy

Přečtete si plnou verzi exkluzivního rozhovoru s Bc. Michaelou L. Torstenovou, zakladatelkou Tantra masáže Praha, pro prosincové vydání časopisu Joy. V článku najdete řadu zajímavých odkazů a doplňujících informací, které se do papírového vydání nevešly. Otázky pokládala redaktorka Lucie Krejčířová.

Tantrické masáže v časopise Joy Tantrické masáže v časopise Joy Tantrické masáže v časopise Joy

Co si člověk má představit pod pojmem tantra?

Tantra, se kterou se dnes můžeme setkat v západní Evropě, je výrazně ovlivněna humanistickou terapeutickou tradicí, díky které se stává přístupnou i pro moderního člověka. Současná tantra je tak především uměním praktického života, které vede člověka ke svobodě, štěstí a plnému bytí, skrze poznání a přijetí sebe sama i druhých. Jedním z důležitých témat tantrických kurzů je práce se sexuální energií, která je v tantře vnímána jako základní hybná síla člověka. Pokud je sexuální energie někde zablokovaná, ztrácíme elán a vitalitu a cítíme se unavení a nešťastní. V tantře se pak skrze dotek, meditaci a různá dechová cvičení snažíme tuto energii uvolnit, což postupně vede k plnějšímu a intenzivnějšímu sexuálnímu životu, kreativitě a pocitu životního naplnění. Na kurzech však učíme nejen to, jak objevit naše sexuální potřeby, ale i jak o nich komunikovat s partnerem. Lidé se učí vidět sami sebe láskyplněji a s větším respektem. Postupně tak získávají nový pohled na vlastní tělo, nahotu i intimitu, učí se prožívat dotek, blízkost i sexualitu vědoměji a tak, jak sami chtějí, bez omezení, která si zvnitřnili výchovou a společenskými tabu.

Komu doporučujete tantrickou masáž?

Tantrická masáž je silným zážitkem pro všechny partnerské dvojice, které chtějí lépe poznat jeden druhého, prohloubit své sexuální prožívání a naučit se komunikovat o svých potřebách. Doporučit ji však mohu i jednotlivým mužům a ženám, kteří chtějí objevit kouzlo vědomého doteku či se prostě jen tak nechat hýčkat. Tantrická masáž však může i léčit. Pomáhá při poruchách erekce, předčasné ejakulaci, problémech s prostatou, neschopnosti dosáhnout orgasmu, nefyziologických problémech s otěhotněním a řadě dalších obtíží. Ať už se na ni chystáte kvůli relaxaci či chcete využít její terapeutické účinky, čeká vás velmi silný zážitek.

Proč jste se rozhodla založit Tantrické centrum?

Ve 20 letech jsem s přítelem absolvovala dvouletý tantrický výcvik, který mi doslova změnil život. Získala jsem nový pohled na vztahy, sexualitu i sebe samotnou. Když jsem si naplno uvědomila, jak léčivá může tantra být a co vše může nabídnout modernímu člověku, rozhodla jsem se jí věnovat naplno. Navštívila jsem Indii, která je kolébkou tohoto starobylého učení, přihlásila se do psychoterapeutického výcviku a po návratu jsem začala tantru sama učit. Nejprve jednotlivce a páry a postupně jsem se, ve spolupráci s dalšími lektory, dostala k vedení tantrických seminářů a výcviků. Souběžně jsem studovala masérské umění a jógu. Tantra se postupně stala součástí mého života. Během své lektorské praxe jsem se seznámila s německou školou tantrické masáže, ale přišla mi příliš povrchní, proto jsem vytvořila vlastní školu tantrické masáže, která čerpá nejen z tantry, ale i bodyterapie, bioenergetiky a dalších masérských technik. Nyní máme klienty z celého světa. Jezdí se k nám učit lidé z Německa, Irska, Švýcarska, ale třeba i z Japonska. Řekla bych tedy, že jsem centrum nezaložila, ale spíše jej nechala vznikat.

Je lepší na tantra masáž chodit s partnerem nebo sama?

Záleží na tom, co od své tantrické masáže očekáváte a na co se chcete zaměřit. Pokud půjdete sama, můžete si masáž opravdu užít a nemusíte se zabývat tím, zda partner žárlí nebo sledovat, co se děje vedle vás. Umožní vám to lépe se soustředit sama na sebe a vlastní prožívání a vytěžit tak z masáže pro sebe maximum. V našem centru např. najdete několik tantrických masáží, které jsme vytvořili speciálně pro ženy, s ohledem na jejich potřeby. S partnerem se při masáži občas otevírají témata, která jsou někde zasunutá a dělají ve vztahu neplechu. V bezpečném prostředí je však můžete prozkoumat a přinést tak do vztahu novou energii. Zážitek tantrické masáže vás může hodně sblížit a prohloubit váš vztah. Proto záleží, zda se chcete věnovat sobě nebo vašemu vztahu. Partnerská tantrická masáž je však velkým tématem sama o sobě a než se pro ni rozhodnete, doporučuji přečíst si samostatný článek Tantrická masáž pro páry, který podrobně vysvětluje specifika párové masáže a co by měli partneři zvážit, než se na společnou masáž vydají.

Může se tantrickou masáž naučit každý?

Pro osobní a partnerský život určitě. Řada párů se rozhodne naučit se určité části tantrické masáže, které si pak mohou dopřávat v soukromí domova, ať už pro uvolnění po těžkém pracovním týdnu, či jako prostředek vzájemného naladění a potěšení. V naší škole tantrické masáže nabízíme různé druhy kurzů a vybrat si tak může opravdu každý. Na profesní rovině však patří do rukou odborníků. Tantrický masér či masérka musí kromě vlastního umění tantrické masáže zvládnout také zkoušky z anatomie a hygieny. Důležitá je i vlastní tantrická a životní zkušenost a orientace nejen v tantrické filosofii, ale i psychologické problematice. Nemalou roli hrají také osobnostní předpoklady. Profesionální tantrický masér/ka je průvodcem, který pomáhá klientům rozvíjet a objevovat jejich sexualitu, osobnostní zralost a dostatek zkušeností jsou proto nezbytnou podmínkou pro poskytnutí dobré tantrické masáže. Podrobnosti o tom, co by měli jednotliví maséři a masérky umět najdete např. ve Standardech kvality tantrické masáže, které jsme vytvořili pro lepší orientaci těch klientů, kteří chtějí zažít skutečnou tantrickou masáž, nikoliv pouze masáž erotickou, která se jako tantrická pouze tváří ?.

Otázky pro časopis Joy kladla: Lucie Krejčířová

Odpovídala: Bc. Michaela L. Torstenová

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2023, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!