Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantrická poradna

Tantra je starodávný filosofický směr i praktické umění spokojeného života. Nabízí nám nový, na západě neobvyklý, pohled na vztahy, sexualitu i způsob partnerského života. Naše vztahy jsou často ovládány stereotypy, které jsme převzali od našich rodičů a společnosti, po léta svazované křesťanskými dogmaty. Tantra zažívá v posledních letech velkou renesanci, protože lidé nejsou spokojeni ve svých vztazích a hledají paradigma, které by bylo bližší lidské přirozenosti.

Naše tantrická poradna je určena pro všechny, kdo hledají novou inspiraci v řešení problémů v osobním i partnerském životě. Vítány jsou i dotazy z oblasti sexuality a tělesnosti. Na vaše dotazy odpovídá terapeutka a tantrická lektorka Bc. Michaela Lynnette Torstenová

Chtěla bych se zeptat, co lze doporučit párům, kdy jeden z partnerů má problémy s doteky a mazlením (moc si na ně nepotrpí) a dvojice by na tom chtěla zapracovat? Může pomoci tantra?

Pokud jeden z partnerů miluje dlouhé mazlení a časté vzájemné doteky, zatímco druhý na "to" moc není, má dvojice poměrně závažný problém, který může vést až k rozpadu vztahu. Partneři by proto měli hledat takové řešení, při kterém budou oba dva spokojení. I s menší potřebou doteků a něhy se dá pracovat. Doteky jsou přirozenou a nezbytnou součástí vztahu, dávají nám pocit, že nás partner miluje a jsme pro něho přitažliví a žádoucí. Průběžné dotýkání buduje sexuální napětí, posiluje intimitu a sounáležitost. U žen je dostatečné mazlení při předehře často nezbytnou podmínkou dosažení orgasmu. Nedostatečná vnímavost vůči dotekům partnera může mít svůj původ v dětství, kdy nám např. doteky scházely a tak jsme si vytvořili obranou krustu, za kterou partnera jen těžko pustíme. Řešením pro takové partnery může být individuální a terapeuticky pojatý kurz tantrické masáže , při kterém se partneři učí, jak se partnera dotýkat a hledají doteky, které jsou oběma příjemné. V pokročilé fázi mohou hledat i takové doteky, které partnerovi poskytnou rozkoš a uspokojení. Lektor či lektorka při kurzu vychází z potřeb a dynamiky každého konkrétního páru. Partneři se učí nejen umění doteku, ale i techniky tantrické práce s energií, např. jak se sladit dechem a energeticky se propojit. Při takovémto kursu často vyplavou napovrch nedořešené konflikty mezi partnery či nevyjasněná přání a potřeby, což bývá pro páry velmi přínosné a často také objevné. Lektor v takovémto případě pomůže partnerům téma zpracovat a posunout dál. Terapeuticky uchopený kurz tantrické masáže tak může pomoci vrátit do vztahu vášeň a vyléčit některá zranění, která dotekům brání.

S partnerem jsme nedávno vyzkoušeli anální sex. Partner byl nadšený, ale pro mě byl celý akt nepříjemný a bolestivý. Partner mě přesvědčuje, abych tomu ještě dala šanci, já mám ale strach. Co máme dělat?

Tantra nás učí respektu a vnímavosti vůči vlastnímu tělu. Experimentování je žádoucí, ale nikdy bychom neměli dělat nic, co je pro nás bolestivé, nepříjemné nebo co vnímáme jako ponižující. Pokud nemáte s análním sexem psychický problém, pak doporučuji zařadit do vašich hrátek opatrné experimentování, jako je jemná masáž zadečku a análního otvoru či experimentování s různými pomůckami ve chvíli, kdy budete opravdu vzrušená. Svaly okolo análního otvoru se musí nejprve povolit. Když uvidíte, že je takovéto dotýkání příjemné, sama poznáte chvíli, kdy budete moci anální sex znovu vyzkoušet. Mějte trpělivost a raději si chvíli počkejte. Důležitá je také dostatečná lubrikace jemným silikonovým lubrikantem a pomalý, citlivý přístup partnera. Pomoci by mohla také tantrická masáž se zařazením masáže „nové dimenze“ , která citlivě uvolňuje právě tuto oblast.

Je mi 32 a let a jsem již 6 let vdaná. V poslední době ale toužím po sexu s jiným mužem. Nikdy jsem nebyla manželovy nevěrná. Mám si najít milence?

Touha po jiném muži může naznačovat, že vám ve vztahu něco chybí. Může se jednat „jen“ o fyzické doteky, ale problém může být i hlubší. Zamyslete se nad tím, zda partnera stále milujete a také zda ve vztahu dostáváte to, co potřebujete a po čem toužíte. Někdy bývá problém pouze v komunikaci. Možná se bojíte partnerovi sdělit svá přání, protože předem předpokládáte, že by je odmítl. Pokud se však skutečně jedná o touhu po dotecích jiného muže, navrhněte pro začátek partnerovi, společnou tantra masáž . Tantrická masáž nabízí bezpečné hranice, ve kterých zažijete vzrušující doteky od jiného muže či ženy, které ale nepřestoupí předem daný rámec, intimita páru tak zůstane zachována. Tantrická masáž otevírá komunikaci o vzájemných potřebách a často zažehne nový oheň, protože vás partner začne skrze doteky jiného muže, které si užíváte, zase vnímat jako přitažlivou a žádoucí. Tantra nás učí, že je přirozené toužit po intimních dotecích od jiných lidí, nabízí však cestu, která je v naší kultuře neobvyklá – a to je naprosto otevřená a důvěrná komunikace mezi partnery. Ve chvíli, kdy sdílíte své touhy i zážitky posilujete pouto a důvěru mezi vámi. Tantrické páry často sdílí intimní chvilky s jinými tantrickými páry, většinou se ale nejedná o sexuální výměnu partnerů, ale spíše o potřebu mazlení, kontaktu a pocitu blízkosti. Ve chvíli, kdy je toto ve vztahu dovoleno, mizí žárlivost a na místo ní se dostavuje hluboká důvěra a pocit úplného přijetí naším partnerem. Nevěra naopak intimitu rozbíjí a partnery vzdaluje.

Chtěl bych se zeptat, jak nejlépe uspokojit ženu a jak zvýšit chuť partnerky na milování?

Každá žena je jiná a neexistuje proto univerzální recept na to, jak ženu uspokojit. Obecně platí, že žena potřebuje zažívat intimitu a pocit vzájemné blízkosti, aby měla chuť na milování. Pro ženy bývají důležité průběžné doteky, obětí, pohlazení, vášnivý polibek na krk během dne ... Všechny tyto věci budují erotické napětí, které se pak proměňuje v touhu po milování. Některé ženy jsou spíše submisivní a vzruší je, pokud se budete chovat dominantně a autoritativně, jiné preferují partnerský přístup a některé jsou naopak dominantní. Tantra učí hravosti a experimentování, proto doporučuji vyzkoušet různé přístupy a uvidíte, jak bude vaše partnerka reagovat. Nespěchejte a hrajte si. Většina žen nemá ráda, když jde muž příliš rychle na věc. U žen se vzrušení buduje pomaleji a rády si jej pak vychutnávají delší dobu. Chcete-li se doteky zabývat hlouběji, darujte partnerce tantra masáž od muže či ženy a domluvte se, že budete při rituálu přítomen, případně můžete masérovi či masérce pomáhat. Tantričtí maséři a masérky se doteky a uměním uvolnění zabývají mnoho let a lze se od nich řadu věcí naučit. Přínosná bývá také individuální výuka tantrické masáže , kdy se můžete zaměřit na témata, která vás zajímají.

Má sestra trpí nedostatkem sebevědomí a taky se hodně stydí. Myslíte si, že by jí tantrická masáž mohla nějakým způsobem pomoct?

Tantrická masáž dává ženě pocítit, že je žena. Učí ji přijmout své ženské tělo a seznámit se s tím, co jí nabízí. Umožňuje jí zažít že je krásná jako bohyně a je hodná úcty a lásky. Sebepřijetí působí léčivě při nedostatku sebedůvěry i studu, proto myslím, tantrická masáž že vaší sestře může pomoci. Je však třeba postupovat pomalu a citlivě, aby se vaše sestra nezavřela a nestáhla dovnitř. Tantra nás učí přistupovat ke svému tělu s respektem a tak, jak nám dovolí, nejde tedy o násilné překračování hranic, ale o postupné uvolnění a odbourávání psychických bloků. Zároveň je důležité, aby si přijímající uměl masáž užít „bezúčelně“, pak teprve může být tantra masáž opravdu léčivá. Je proto lepší, aby vaše sestra tantra masáž absolvovala vícekrát. Napoprvé stačí kratší, seznamovací tantra masáž a postupně lze přidávat délku i míru intimity. Pro začátek je vhodným průvodcem žena, která je pro ženu bezpečnější a většinou nevyvolává tolik obav jako muž. Pokud bude masérka vaší sestře vyhovovat, pak doporučuji, aby byla stálou průvodkyní vaší sestry, neboť tantrická masáž je specifická také tím, že jde o setkání dvou konkrétních lidí, kdy jeden je průvodcem, zatímco druhý se nechává vést. Čím větší důvěra mezi nimi vznikne, tím více se vaše sestra může otevřít a získat tak z masáže všechny léčebné účinky, které nabízí.

Doporučila byste mi tantra masáž po porodu a pokud ano, tak proč?

Muži si často stěžují, že po porodu dítěte ze vztahu vymizel sexuální život. Částečně bývá na vině únava ženy z porodu a 24h péče o potomka, částečné to, že se žena tolik soustředí na nového člena rodiny, že doslova upozadí samu sebe, po porodu se stane matkou na plný úvazek a přestane vnímat, že je také ženou. Je však škoda, aby se žena proto, že je matkou, vzdala svého sexuálního života. Tantrická masáž uvolní vaše tělo, dá vám zapomenout na všechny starosti a prožít pocit, že se zase někdo stará o vás. Voňavé oleje, horké ručníčky a něžná péče vám pomohou cítit se zase jako žena – milenka. Spokojené ženy jsou daleko lepšími matkami než vystresované a frustrované ženy, které si nenajdou čas na péči o sebe samé.

Napište nám své dotazy na m.torstenova@tantramasaze.com

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Tantra masáže Praha – články

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!