Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Prostata a její význam, funkce a léčba


Prostata

V dnešní době není onemocnění prostaty už jen záležitostí starších mužů, onemocnět můžete už i v mladém věku. První známky zvětšení prostaty jsou patrné pod mikroskopem u některých třicetiletých mužů. Dalším stadiem je pohmatové zvětšení prostaty. Šedesát procent mužů po čtyřicítce má zvětšenou prostatu právě z neznalosti a zanedbání péče. A polovina z nich nepociťuje žádné potíže. Ale zvětšená prostata je naprosto nenormální stav, není žádný důvod, aby prostata ve stáří selhala. Naopak normální je o prostatu pečovat, tak aby zůstala zdravá. K tomu slouží tantra jóga pro muže, taoistické cviky, dále bylinky a masáž prostaty.

Prostata řídí sexuální život muže. Prostata je tvořena padesáti drobnými žlázkami a jemnou hladkou svalovinou. Prostata je uzavřená v pevném obalu. Nachází se na pánevním dnu, pod močovým měchýřem a obaluje močovou trubici. Představte si jí jako oříšek, který sedí na pánevním dnu, na hrázi. Její hlavní úlohou je tvorba ejakulátu.

Ejakulát je velice důležitá tekutina, která obsahuje spoustu živin pro spermie a obsahuje také prostaglandiny. Prostaglandiny totiž podporují erekci, a také povolují krček dělohy, aby spermie mohly proniknout do dělohy a oplodnit ženu. Představte si ejakulát jako živný roztok, díky kterému jsou spermie schopné přežít v nehostinném prostředí. Prostata se vyvíjí u chlapce již v bříšku matky, při narození váží zhruba pět gramů a u dospělého muže dvacet gramů. V mládí je velká jako kaštan, ale ve stáří se často zvětšuje a dosahuje velikosti broskve!!Zvětšená prostata - příznaky

Jaké jsou příznaky zvětšené prostaty? Příznaky můžeme pozorovat ve dvou oblastech a to při močení a při milování.

Zvětšení prostaty způsobuje totiž zpomalení proudu moči, později i zadržování moči, tím vzniká močová infekce a poškozují se ledviny. První příznaky problémů jsou slabé močení, přerušovaný proud moči, chození na záchod v noci. Je to dáno tím, že zvětšená prostata utlačuje močovou trubici anebo dráždí močový měchýř tím, jak je zvětšená. Anebo dokonce zvětšená prostata tlačí na močový měchýř zespodu a vede ke změně nervové regulace.

Jiné příznaky začínajících problémů s prostatou můžeme pozorovat v sexuálním životě muže. Tak jak prostata stárne, jak se snižuje její funkce, začínají se objevovat problémy s erekcí, ejakulací nebo dokonce impotence. Za většinou problémů můžeme v menší či větší míře nalézt oslabenou nebo nemocnou prostatu.

Můžeme se velice snadno sami diagnostikovat a to tak, že pozorujeme vlastní ejakulaci a prohlížíme semeno. Tak snadno zjistíme, zda je prostata nemocná a do jaké míry. Nemusíme se stydět, že by se jednalo o něco nemravného. Milování a sexualita patří k životu, stejně tak jako starost o naše vlastní zdraví. Prostata totiž do velké míry ovlivňuje ejakulaci. První příznak oslabení je, že semeno nestříká dostatečně daleko a nezajišťuje tak oplodnění ženského vajíčka. Prostata je sice funkční, ale již zesláblá a nemůže vykonávat dostatečné kontrakce. Místo obvyklých patnácti kontrakcí - stahů, zůstávají pouhé dvě, tři. To můžeme často pozorovat již u mužů okolo čtyřicítky. Jedná se o velice smutný stav.

Pokud máme méně semena, je to také příznak oslabení. Obvyklé množství ejakulátu je zhruba jedna lžíce. Řídké semeno je průhledné a zdravé semeno je husté. Trávicí problémy způsobují řídké semeno. Slabý žaludek nebo slezina a slinivka, stres a slabá erekce penisu mohou být také schovány za tímto příznakem. Samozřejmě také oslabená nebo zánětlivá prostata.

Zdravé semeno chutná po vitamínu B, má lehký kvasnicový zápach a mělo by chutnat trochu nasládle. Poruchou je, když je semeno příliš sladké, nebo slané ( to je známka pohlavní choroby) nebo hořké ( to je známka silně zaneseného těla plného jedů). Pokud semeno vyloženě páchne po mrtvé rybě (nebo vagína), znamená to, že jsou postižená játra. Ta už nejsou schopna odstraňovat jedy z těla a tak se jedy uvolňují i touto cestou. Správně má semeno při ejakulaci vystřikovat metr dopředu ( u mladých mužů i dva metry). Pokud semeno jenom lehce vystříkne, nebo dokonce pouze ukapává, je čas se zamyslet nad vlastním zdravím. Buď je silně nemocná prostata, nebo to svědčí o poruchách nadledvin, ledvin a artritidě.Impotence

Dalším, horším stádiem je impotence. Impotence znamená, že muž není schopný dosáhnout a udržet dostatečnou erekci. Za to je opravdu většinou zodpovědná prostata. Dále samozřejmě duševní napětí, stres, nedostatečné dlouhodobé uvolnění- typické u manažerů a tělesné napětí. Pokud není nemocné prostatě věnována dostatečná pozornost, ztrácí muž postupně zájem o sexualitu a milování. V dnešní době bývají tímto problémem postiženi už i muži okolo 35-45 let. Předsudek západní medicíny je ten, že už s tím muži takto musí žít, anebo používat prostředky na rozšíření cév jako Viagru. Ale to není vůbec pravda. Na impotenci existují skvělá cvičení, byliny, masáž prostaty, cvičení tantra jógy pro muže a jelení cvičení z taoistické tradice. Který impotentní muž by byl na sebe hrdý, toto oslabení silně frustruje psychiku a celkové prožívání. A přitom cesta zpět je jednoduchá: pravidelná péče !! Přechodná impotence může také souviset s přechodným vyčerpáním energie ledvin. Je to i velice nepříjemná situace, protože byť i jedna negativní zkušenost s impotencí může muže ovlivnit i příště. Muž má strach, že selže a že nesplní to co se od něj očekává jako od , „normálního muže". Potom už se problém komplikuje a přidává se strach.

Muž se silnou předstojnou žlázou ( prostatou) lépe reaguje na sexuální stimulaci, má lepší erekci a větší sexuální touhu. Je celkově biologicky mladší než je jeho kalendářní věk. Při nějaké drobné chorobě masáž prostaty přináší úlevu. Ale abychom nastartovali prevenci rakoviny, zvětšení, zánětů a podpořili celkovou sílu prostaty, musíme se naučit cíleně masírovat prostatu prsty. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby muži mohla prostatu masírovat manželka nebo partnerka. Je lépe se zbavit předsudků, protože pravidelná masáž může nejen výrazně zlepšit sexuální výkonnost muže, ale hlavně zachránit jeho zdraví, hlavně předejít rakovině prostaty.

Pro masáž prostaty používejte bio třezalkový olej. Nepoužívejte žádná jiná maziva a ani vazelíny, které se v současnosti prodávají v drogerii. Ta totiž často obsahují jako zbytkové látky aceton, kyselinu karbalovou, dibutylftalát, oxid železa, toluol a jiná aditiva. Často jsou tyto látky známé jako rakovinotvorné. Nepříjemné je to, že stěna střeva hodně rychle a velice účinně vstřebává tyto látky. Nahromadění těchto rakovinotvorných látek v prostatě může vyvolat rakovinu. Proto si dejte péči a používejte vždy bio oleje za studena lisované ( třezalkový, slunečnicový a jiné bio). Masáž prostaty je uzdravování prostaty zevnitř, můžete jemně pronikat prstem do konečníku dokud nenahmatáte jemnou strukturu prostaty a potom cca deset minut velice jemně masírovat a rozmasírovávat prostatu. Měli byste si i všímat eventuálních změn. Tvrdá nebo bolestivá prostata může znamenat zvětšení, onemocnění nebo rakovinu prostaty, v tom okamžiku je třeba se nebát a okamžitě jednat a objednat se k urologovi. Na devadesát procent se nejedná o nic vážného, ale riziko netřeba podceňovat.Rakovina prostaty

Rakovina prostaty se v dnešní době bohužel považuje za něco samozřejmého u mužů nad padesát let. Muži se stydí zajít k doktorovi a často bývá tato nemoc pozdě diagnostikována. Bohužel muž potom velice rychle umírá, protože tento typ rakoviny je velice agresivní. Zachytí li se příznaky včas ( často to bývá nepatrné zvětšení prostaty) může být i moderní léčba úspěšná. V této otázce jde hlavně o čas. Pozor ale, ne každé zvětšení je rakovina, ale je potřeba to zkontrolovat. Ale také pozor na to, že začínající rakovina nemusí mít dlouho žádné příznaky. Ale my se nechceme zabývat léčbou rakoviny, ale její výraznou prevencí. A tou je opravdu pravidelná masáž prostaty, pravidelně dvakrát měsíčně. Díky tomu se také naučíte znát strukturu prostaty a zaznamenáte každou malou změnu.

Pokud máte bolestivou prostatu na dotyk, je lépe nejprve zajít k urologovi na vyšetření, může se jednat o zánět. Postupujte obezřetně, moderním lékařům můžete důvěřovat, ale důvěřujte i preventivním opatřením ze starých tantrických a taoistických tradic. Pokud budete mít pocit, že máte zajít k urologovi, tak se neobávejte. Můžete se k němu objednat i přímo. Vyšetření u urologa nemusí být bolestné a zatěžující. Nemusíte se obávat. Urolog se Vás vyptá na průběh obtíží, nechá vás vyplnit speciální dotazník. Potom bude potřebovat vzorek moče a krev, aby zjistil známky zánětu a na vyšetření prostatického specifického antigenu ( PSA). Tento antigen dokáže totiž spolehlivě zachytit jakoukoliv změnu na prostatě. Vlastní vyšetření prostaty probíhá pohmatem přes konečník, a toto vyšetření bolestivé není. Dále vás váš lékař může vyšetřit ultrazvukem.Stádia zhoršení funkce prostaty

Existují tedy tyto stádia zhoršení funkce prostaty:

 • slabé kontrakce prostaty při ejakulaci
 • menší množství ejakulátu
 • zvláštní chuť, zápach, vzhled
 • ukapávající semeno
 • impotence
 • potíže z toho, jak zvětšená prostata tlačí na močový měchýř
 • slabý proud močení
 • bolest při močení
 • na začátku močení musíte čekat nebo si sednout
 • zbytková moč v močovém měchýři- krátce po tom, co jdete na záchod, musíte jít na záchod znovu
 • časté chození na záchod v noci
 • nechtěný únik moči


Tantra jóga pro muže a léčba prostaty

Mužské jelení cvičení a základy tantra jógy pro muže stojí na zatahování a povolování pánevního dna u mužů. Stahování svěrače konečníku vyvolává mírný tlak na prostatu podobně jako jemná masáž. Během cvičení začíná prostata vylučovat hormony, protože se mírným tlakem aktivuje. Vylučují se hormony duševní euforie - endorfiny, podobně jako u vytrvalostního sportu. Během cvičení může začít prostata sebou škubat a muž to pociťuje jako malý orgasmus. Tantra jóga pro muže obnovuje pramen mládí. Trénuje svaly potřebné pro močení, pro udržení erekce, trénuje pohlavní tkáň v pánvi a svým účinkem ji prokrvuje a nabíjí energií. Silně zvyšuje sexuální potenci a výkonnost, muž se potom může milovat libovolně dlouho. Po dvou měsících cvičení tantra jógy může muž dosáhnout nižšího biologického věku, to znamená, že se obnovují sexuální funkce, které lépe fungovaly před deseti lety. To je dáno posílením a prokrvením prostaty a rozprouděním životní energie.

Jednoduchý návod na aktivaci pánevního dna a aktivaci prostaty: nejprve se v sedě na židli uvolněte a přiložte si obě ruce na varlata. Potom se nadechněte silně nosem, zatáhněte pánevní dno dovnitř a deset sekund vydržte v nádechu. Potom pomalu vydechujte ústy a povolte pánevní dno. Opakujte nejprve 21x, později můžete až osmdesátkrát. Podobný cvik můžete provádět během milování, to znamená několikrát silně nadechněte nosem a zatáhněte pánevní dno. Akumulujete tak zpět svou životní energii, posílíte erekci a navíc bude mít partnerka dobrý pocit. Pokud budete dělat kontrakce a vtahování pánevního dna těsně před ejakulací, zabráníte většinové ztrátě energie. Jednou to vyzkoušejte a budete překvapeni.

Existují mnohá rozšiřující cvičení, setkala jsem se s několika školami, které každá vyučují jinou kombinaci cviků a pokaždé ji jinak označují. Existuje německá škola ( Mistr Chian Zettnersan), Mantak Chia jako představitel americko-čínské větve, dále například tantra jóga pro muže, která má své prameny v indické tradici a u nás ji vyučuje Luděk Schlosser. Ale shledávám po mnoha konzultacích u různých odborníků, že základ je stejný a to kontrakce pánevního dna, různý způsob dechu a práce s pozicí těla. Ale to je vždy na dlouhodobé studium a praxi. Pro každodenní použití stačí jednoduchý návod, který jsem Vám uvedla.Masáž prostaty

Se zdravím prostaty souvisí také počet ejakulací u muže. My v Evropě máme chybnou představu o tom, jak často by měl průměrný muž ejakulovat. Myslíme si, že čím více tím lépe, považujeme sami sebe za machos, když ještě dokážeme tato obdivuhodná čísla. Ale na východě se vyučuje pravý opak a muži berou frekvenci svých vyvrcholení vážně. Muž s oslabenou dráhou ledvin se po sexu může cítit jako vyždímaný hadr, a to už je stav na pováženou. Existuje známý vzoreček, jak často by měl muž mít ejakulaci. Je to věk násobený dvěma a dělený desíti. Muž ve třiceti letech by měl mít tedy vyvrcholení zhruba jednou za šest dní. Mezitím se může milovat libovolně často a čím častěji tím lépe, ale neměl by spěchat k vyvrcholení, ale měl by se naučit energii zadržovat. Jedná se o velikou změnu v prožívání sexuální energie, která se například vyučuje v párové tantře. Muž přestává spěchat a není tlačen ke svému vrcholu, naopak naučí se prožívat vnitřní orgasmus. Je to veliké umění, které stojí za to studovat, nejenže jsou potom všechny smysly ostřejší, svět je v jasnějších barvách, uspokojíte častěji a důkladněji svou partnerku, ale hlavně to prospívá vašemu zdraví, protože nemrháte energií, která je v ejakulátu. Jedná se o vysoce koncentrovanou energii, která slouží k rozmnožování a je vytvářena zhruba šest týdnů. Možná že tušíte, že kdybyste byli závislí na sexu a masturbovali několikrát denně můžete se přivést až na pokraj fyzického a duševního vyčerpání (nehovořím ale o krátkém období puberty, kdy se takové věci dějí často a nejsou tak škodlivé, jako ve zralém věku).

Na masáž prostaty se můžete dívat z čistě zdravotního hlediska ( takto jí vnímá taoistická cesta). Nebo můžete vytvořit smyslný rituál a objevovat tak místa rozkoše u muže, jak tomu učí tantra. Osobně to vnímám tak, že jakmile je prostata vyléčena ( tao) může přijít nová dimenze rozkoše ( tantra). Prostata odpovídá bodu G u žen, protože pochází ze stejné tkáně. Stimulace prostaty vyvolává u muže hluboký, prodloužený a smyslný orgasmus, podobně jako je ženský orgasmus. Stimulací penisu a prostaty zároveň může muž zažít mnohonásobný vnitřní orgasmus stejně jako žena. Jedná se o transformující zážitek v mužské sexualitě. Naučte se rituál, kdy muž přijímá stimulaci prostaty jako součást milostných her, bez velké pozornosti na penis. Nejprve je potřeba pomalu a obezřetně objevovat a až potom odvážně experimentovat. Pozorujte své vnitřní hranice a nepřekračujte je násilím. Lépe je stimulovat prostatu ve stavu vzrušení, vyhýbat se bolestivým zkušenostem a plně respektovat partnera.

Napíšu Vám návod na rituál, který můžete nejprve respektovat, než naleznete svůj vlastní rituál.

 • partner si lehne do polštářů tak, že roztáhne pokrčené nohy. Žena se posadí mezi jeho nohy.
 • potřeme oblast pánve bio olejem
 • vzrušíme muže dotekem na penisu
 • vyvoláváme tlak na místě za varlaty, na hrázi u konečníku, tomuto místu se říká vnější prostata neboli posvátný bod
 • muž by měl být vzrušen
 • pokud nechceme aby muž ejakuloval, lehce zatáhneme za varlata
 • k vnitřní masáži prostaty je lépe přistupovat, když je muž vzrušený
 • žena by měla mít krátké a čisté nehty
 • muž by měl zhluboka dýchat a rozvádět dechem energii po těle
 • žena může masírovat vnější oblast perinea, konečník a skrze konečník nahmatat prostatu a tu masírovat, vnitřní stranu análního otvoru
 • muž může při silných pocitech zatahovat a povolovat pánevní dno a tak energii extrahovat do svého těla
 • důležitý je dech, uvolnění a vzájemné láskyplné naladění partnerů a vzájemná důvěra

Choroby a potíže s prostatou nemusí existovat ani ve vyšším věku, není to žádné pravidlo a opak je pravdou. Prostata může být zdravá až do stáří. Prostata pouze selže bez dostatečné péče a pozornosti. My, moderní lidé, se tématu prostata vyhýbáme, jako by to bylo něco zakázaného. Staří čínští mistři, mistři tantrické a taoistické tradice ti všichni věděli a kázali, že zdravá prostata je příčinou sexuálního štěstí u muže. A my víme, že nejenom sexuálního štěstí, ale i zdraví a duševního zdraví.

Napsala MUDr. Monika Sičová

MUDr. Monika Sičová je zakladatelkou tantrické jógy pro ženy – Mohendžodáro.
Poznámka: tantrické masáže ani masáže prostaty bohužel neprovádím, v tomto směru se prosím obraťte přímo na Tantra masáže Praha s.r.o., kde si můžete tyto masáže objednat.

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!