Tantra masáže Praha - články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantra masáž v časopise Vlasta

Valentýn, svátek všech zamilovaných inspiroval šéfredaktorku časopisu Vlasta Lenku Jindrlovou k vyzkoušení párové tantrické masáže v našem centru. O své zážitky se s vámi podělila v následujícím článku.

Vlasta 2/2013

Tantra masáž na vlastní tělo

Text Lenka Jindrlová

Tenhle rituál jsme plánovali vyzkoušet před Vánoci, protože nám to přišlo jako fajn doporučení na neobvyklý dárek. V tom šrumci kolem pečení a smýčení se to nestihlo. Teď, před svatým Valentýnem, vyplulo téma na povrch znovu.

Jenže ouha, kolegyně klopí zrak. Buď partnerem nedisponují, nebo tuší, že doma by jim tenhle polo pracovní výlet neprošel. A tak to zůstává na mně. Tantrickou masáž jsem vyzkoušela už dvakrát, jednou z rukou maséra, jednou masérky. Ale párová masáž je pro mě výzva a můj partner dostává účast v podstatě příkazem.

Had, co spí na zadečku

Tantra je starodávné indické umění posvátné sexuality i životní filosofie. Podle tantrické tradice vznikl svět milostným tancem boha Šivy a bohyně Šakti. Všichni lidé jsou jejich ztělesněním a jsou si tudíž rovni. Tantra uvolňuje energii kundaliní, tzv. Hadí sílu, která bývá zobrazována jako svinutý had na základě páteře. Jak se had probouzí a rozvíjí, energie stoupá po páteři nahoru všemi sedmi energetickými centry (čakrami) a spojuje tak sexualitu se spiritualitou. Kundaliní lze probudit pomocí zdravého způsobu života, speciálních dýchacích cviků, milostných poloh a právě pomocí tantrické masáže. Pokud se sexuální energii naučíme dát průchod, může se stát zdrojem kreativity a uvolnění našeho potenciálu.

Třecí plochy

Na webových stránkách www.tantramasaze.com se dočítám, že před párovou tantrickou masáží bychom si s partnerem měli ujasnit tři základní otázky:

  • 1. Chci/Chceš maséra nebo masérku?
  • 2. Absolvujeme masáž v jedné, nebo v oddělených místnostech?
  • 3. Půjdeme do masáže pohlaví?

Na trojku se partnera ani neptám. Zamítnuto dopředu. U druhého bodu se shodneme, že chceme zážitek sdílet bok po boku. Zato z bodu jedna se vyvine diskuze. Že přítel bude mít masérku je tak nějak samozřejmé. Ale co já?

Abyste rozuměli: Když jsem předloni absolvovala (v jiném salonu) tantra masáž, mravně jsem zvolila masérku. Jenže celé dvě hodiny mi byla hrozná zima, a to i když na mě pustila přímotop. Energie mezi námi prostě nefungovala. Na „opravný“ pokus jsem tedy šla k muži a to bylo! Mužsko-ženská polarita vytvořila úžasnou dynamiku. Jenže teď se bojím, aby přítel na maséra nežárlil. Respektive nechci se vyrovnávat s pocitem viny, že asi žárlí. V zájmu domácí harmonie volím tedy taky ženu.

Jak je to s pohlavím

Párům, které na sebe žárlí nebo mají tendenci kontrolovat, zda se něco partnerovi dostatečně líbí, se doporučuje masáž v oddělených místnostech. Potom si mohou dát společnou koupel nebo odpočinek v jedné místnosti.

Na rozhodnutí, zda zvolit muže a ženu, nebo dvě ženy, se vedle ohledů na možnou žárlivost partnera podílejí pocity ženy: zda je jí příjemné, když se jí bude smyslně dotýkat jiná žena, nebo pro své vzrušení potřebuje spíš přítomnost muže. U masérky můžete mít pocit, že vašemu tělu lépe rozumí, s masérem zase zažijete zajímavou mužsko-ženskou dynamiku. Ta má samozřejmě jasné vymezení, tedy absence sexu a výměny něžností.

Masáž intimních partií ale tantrická masáž obsahovat může (i když nutně nemusí). Z Kámasútry možná znáte poetické výrazy jako brána života, lotosový květ, Afroditina zahrada, Venušina perla či nefritový chrám. Všechny označují ženské pohlavní orgány, v sanskrtu joni. Mužské pohlaví se nazývá lingam nebo vajra. Ohledně masáže joni a lingamu je důležité vyjasnit si, kam až může masér zajít. Přičemž hranice by se vždy měly stanovit podle méně odvážného z partnerů.

Povídání jako předehra

Mladinká Petra nás vede do masírovací místnosti ponořené v příjemném přítmí. Voní tu bylinky. Popíjíme s přítelem čaj, zobeme ovoce a jen tak krafeme. Pak přichází Petra s kolegyní Janou a všichni se snažíme rozhýbat kolečka komunikace: proč jsme přišli, co očekáváme, jaké máme zkušenosti… A já zjišťuju, že přítel ještě nikdy na žádné masáži nebyl. Nikdy? Valím oči, to je fakt nevěděla. A já ho rovnou dotáhnu na tantru, no nazdar. Protože jsme dopředu odmítli intimní masáž, čeká nás tzv. Smyslný rituál uctění těla, což je jakýsi opatrný úvod do tantra masáže. Ok, jdeme na to. Masérky nám nechají intimčo, my se osprchneme, zabalíme se do hedvábných šátků a zazvoníme na zvoneček, jako že můžeme.

Orgasmus povolen

Tantrická partnerská masáž je vlastně bezpečná forma experimentu, kdy oba partneři zjišťují, co s nimi dělají doteky někoho „cizího“, aniž by to ohrozilo jejich vztah. Hranice jsou předem jasně dané. Masér či masérka musí vždy zůstat v roli průvodců. Během masáže má klient čistě přijímací roli, nemusí nic vracet nebo oplácet.

Pocity při rituálu tantrické masáže mohou být velmi intenzivní a může dojít k orgasmu. Pokud to pro jednoho z partnerů není v pořádku, musí to sdělit masérovi, který pak od začátku intenzivně rozvádí probuzenou sexuální energii.

A povídá se i potom

Ležíme vedle sebe, naše nahá těla se lesknou olejem. „jen se ke mně teď nezkoušej tulit, jsi děsně mastnej,“ varuju přítele. Ani ho nehne, jen leží a vrní. Obvykle při masáži do deseti minut usínám, tentokrát jsem ale nezabrala ani na pikosekundu.

O úvodním rituálním tanečku, který kolem mě masérka prováděla, vám moc neřeknu, měla jsem povinně zavřené oči. Nahřátí teplými ručníky ale bylo bájené. Shodujeme se, že hlazení peříčky a kožešinovými rukavicemi (vzpomínáte si na film Spiklenci slasti?) nám přišlo trochu úchylné a moc nás neoslovilo. No ale masáž byla super, lávové kameny nikdy nezklamou a „po tantricku“ už vůbec ne.

Těším se do sprchy, až ten olejový film smyju. Pak zas zvoneček a popovídání o tom, jaké to bylo. Snažíme se to zkrátit a v podstatě masérkám utíkáme. Máme totiž hrozný hlad a tematicky vyrážíme do indické restaurace.

Co na to odbornice

Tantra masérka Petra

Petra
tantrická masérka

Co se děje během tantra masáže mezi klientem a masérem?

„Do slov se to moc dát nedá. Už proto, že komunikace tam probíhá na bazálnější rovině, než zprostředkovává ta verbální. Dá se mluvit o napojení, o sdílení, o radosti… Mezi mužem a ženou jde o protikladnou polaritu, jako u magnetů, vždycky je tam určitá síla vycházející z opačnosti pohlaví. Mezi ženou a ženou vnímám spíše vztah založený na uctění krásy ženského těla, je tam silný pocit sesterství, sdílení ženskosti a plutí na její vlně. Při masírování musím ale dávat pozor, abych se takzvaně nepřečerpala, abych nedávala ze svých zásob. A aby mi má práce nezasahovala do soukromí. Ono už je i tak těžké najít si partnera, který je dostatečně otevřený a zároveň sebevědomý, aby byl schopen ustát nejen to, že provádím lidi jejich sexualitou, ale i to, že ve mně spousta jiných mužů vidí bohyni. Ale zase je to skvělý prubířský kámen.“

„Občas se tantrická masáž stává spíše párovou terapií.“

Bc. Michaela Lynnette Torstenová

Bc. Michaela Lynnette Torstenová
zakladatelka a manažerka Centra Integrity a Tantra masáže Praha, lektorka tantry

Párovou tantra masáž neprovádí každý salon. V čem je složitější než ta individuální?

Partneři si do masáže přinášejí nejen svá osobní témata, jako jsou obavy, stud nebo třeba špatné sexuální zkušenosti, ale také témata vztahová. Někdy se tak stává, že jeden z partnerů si masáž užívá, zatímco druhý žárlí a místo soustředění na prožitek „tady a teď“ se zlobí na partnera, jestli si to „neužívá nějak moc“. Důležitá je také motivace. Někdy jeden z partnerů toho druhého doslova přivleče, protože jim doma nefunguje sexuální život a on to chce řešit, zatímco jeho polovičku to třeba zas až tolik netrápí. Občas se tantrická masáž stává spíš párovou terapií, k čemuž je potřeba mít kvalitní tým se spoustou zkušeností.

Jakým párům společnou masáž doporučujete?

Když spolu partneři otevřeně komunikují a jsou k sobě tolerantní, mají určitou výhodu. Chodí si k nám odpočinout, načerpat energii a inspiraci a prožít příjemný, romantický večer, okořeněný tímto starobylým uměním. U párů, kde je ve vztahu nějaký problém, funguje tantra masáž jako katalyzátor, ale v bezpečném, chráněném prostředí.

A kdy ji naopak rozmlouváte?

Pouze tehdy, když by jeden z partnerů s masáží nesouhlasil či z ní měl přehnaný strach. I se strachem se však dá pracovat. V tomto případě doporučujeme jedno až dvě přípravná sezení, kde budeme společně zkoumat eventuální obavy.

Na jaké vztahové problémy má tantra masáž pozitivní vliv?

Někdo neumí komunikovat o svých intimních potřebách a prožívá kvůli tomu dlouhodobou frustraci a nespokojenost. Někdo si připadá málo přitažlivý a žádoucí, neví, jak se partnera dotýkat, příliš spěchá nebo mu chybí fantazie. Někdo se necítí dobře ve svém těle, má problémy s dosažením orgasmu nebo erekce.

Jsou „párové účinky“ znát už při první tantra masáži, nebo je potřeba více „ležení“?

První párová tantrická masáž bývá velmi silným zážitkem, lidem se při ní mění vnímání intimity, sexuality i blízkosti, dochází k oživení vztahu, rozproudění komunikace o intimních tématech a vzájemných potřebách. Tantrický prožitek často zažehne jiskru, která už byla dlouho vyhaslá., člověk si při ní uvědomí, co chce a co potřebuje. Někdy samozřejmě bývají problémy komplikované a hlubšího rázu. Dlouhodobější práce je potřeba například při sexuálním zneužití jednoho z partnerů, při poruchách erekce či nedostatečné chuti na milování.

Součástí tohoto druhu masáže bývá masáž pohlaví. Tu také v řadě salonů neprovádějí.

Při tantrické masáži přistupujeme k člověku komplexně jako k celistvé bytosti a chceme, aby prožil, že všechny části jeho těla, tedy i ty intimní, jsou hodné lásky a něhy a nemusí se za ně stydět. Dalším důvodem pro intimní masáž je probouzení sexuální energie, kterou tantra vnímá jako hybnou sílu – probouzí nás, aktivuje a přináší pocit životní síly. Přijímající se učí odevzdání a přijetí vlastního těla i jeho projevů. Intimní masáž samozřejmě není nic povinného, takže pokud se na ni klient necítí, je možné ji vynechat. Ale jinak by do tantrické masáže měla patřit. Důvodem, proč je některá centra nezahrnují, může být obava, že nedokážou udržet hranice a tantra masáž se změní v masáž erotickou.

Jenže když nesvolím k masáži pohlaví, co s tou probuzenou energií?

V západní kultuře lidé často přistupují k sexualitě účelově. Nejprve se snaží probudit sexuální energii a následně ji orgasmem zase co nejrychleji vybít. V tantře se sexuální energie za pomoci dechu a doteků dále rozvádí do celého těla. To, zda přijde nebo nepřijde orgasmus, není podstatné. V tantře navíc mluvíme o vnitřním orgasmu, při němž nedochází k ejakulaci a s ní spojené ztrátě energie. Pokud se naučíme setrvat ve vysoké hladině energie, není tento stav prožíván jako frustrace, ale jako stav určité plnosti a štěstí.

Jak si vybrat správný tantra salon?

Dejte si pozor na centra, kde nabízejí sotva 60 minutové masáže, a to včetně té intimní. Tantrická masáž by neměla být kratší než 90 minut. Samozřejmostí je rozhovor před a po. Podezřelé jsou dívky vyfocené v erotickém prádle nebo ve vyzývavých pózách. Pokud chcete mít jistotu, zeptejte se, zda lze přiobjednat např. orální sex. Pokud ano, obloukem se takovému salonu vyhněte, jedná se o skryté erotické služby.

Jak zvolit maséra?

Kromě masérského kurzu s akreditací MŠMT by měl mít tantrické vzdělání, tj. alespoň 50 hodinový kurz či výcvik u kvalifikovaného lektora. Výhodou jsou psychologické a terapeutické dovednosti. A je samozřejmě potřeba zohlednit i sympatie.

Na kolik mě to přijde?

V centru Tantra masáže Praha se základní tantrická masáž pohybuje od 2000 Kč. Za nejkrásnější tříhodinovou masáž s koupelí a masáží horkými mušlemi, zaplatíte 5700 Kč. Párové masáže se pohybují od 5500 Kč. Vyplatí se sledovat slevy, například teď při příležitosti valentýnského svátku zamilovaných nabízejí 10 až 20 % podle procedury. Více na www.tantramasaze.com

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2023, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!