Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantra masáže na Metropol TV

Ve studiu:

Moderátor: My se tady smějeme, říkáme si, že jsme fakt dva hustí padesátníci. Já jsem si trochu přidal, Jirka si taky trochu přidal.

Jiří X. Doležal: Smích.

Moderátor: Samozřejmě poznáváte Jiřího X. Doležala, protože je čtvrtek a má samozřejmě pro nás připravenou super reportáž, má pro nás taky super hosta, zajímavého, velmi vizuálně zajímavého. Jirko, kdes natočil tu reportáž? Respektive o čem je radši.

Jiří X. Doležal: Já jsem tentokrát přestal tepat nešvary, no a protože je jaro tak jsme udělali reportáž o něčem příjemným a hezkým a to je o tantře.

Moderátor: Jéééé, to se mi bude líbit.

Jiří X. Doležal: A pozvání přijala tantrička Anna, která nám tady poví, jestli je to psychoterapie, nebo náboženství. A předtím bude k zhlédnutí reportáž z tantrického centra.

Moderátor: No tak to já nebudu vůbec tady oxidovat, protože teď přichází to hlavní, zlatý hřeb dnešního pořadu, reportáž Jirky o tantrické masáži, a potom tady bude krásná Anna.

Reportáž:

Jiří X. Doležal: Je jaro, a v lidech se probouzejí pudy. Proto jsme se i my dnes vypravily do tantrického salónu zjistit, co to vlastně tantra je a co je tantrická masáž.

Doc. PhDr. Z. Vojtíšek: Tantra je jedním z duchovních směrů současné religiozity a musím říct, že to je snad jeden z úplně nejpopulárnějších současných směrů spolu se šamanismem, to je velice, velice populární. Ta stará indická nauka vplula do prostředí hnutí nového věku, které jí v podstatě tak jaksi poevropštilo. Bylo to docela snadné, protože v tantře se hodně mluví o síle, o šaktické síle, o překonání dualismu, také kromě jiného pomocí sexu a to hnutí nového věku mluví o energii. A energie to je vlastně jaksi ta síla, takže ten přechod z indické tradice do té tradice evropské byl velmi snadný.

Igor Samotný: Je to jakýsi celostní systém práce s člověkem, kde používáme intimní dotekové techniky, emocionální techniky, masáže tantrické, intimní masáže. Takže pro nás je to celostní způsob práce s osobností člověka.

Jiří X. Doležal: Jak vás prosím vás napadlo v opravdu odduchovněné Praze založit tantrické centrum?

Bc. Michaela Lynnette Torstenová: Tak já si předně nemyslím, že je Praha odduchovněná. Ono podle průzkumů se většina Pražanů nehlásí ke konkrétní víře, ke konkrétnímu náboženství, ale ta potřeba spirituality, potřeba nějaké jednoty, přesahu, nějakého hlubšího smyslu, tak je v nás zakořeněná a je jedno jestli je to Pražan, nebo Španěl, nebo třeba Číňan. Ta potřeba je širokospektrální, takže myslím, že i proto tantra je i v Praze úspěšná, protože odpovídá na nějakou hlubší lidskou potřebu.

Ondřej Havel: Já mám velkou výhodu v tom, že mám doma úžasnou svou budoucí ženu, krásnou snoubenku, která jednou přišla s tím, že j by to na mě chtěla zkusit. No a zjistili jsme, že asi nejsem úplný lempl a že to má něco do sebe, začal jsem se o to trochu zajímat, sehnal jsem si nějakou literaturu, přihlásil jsem se do výcviku, slovo dalo slovo, ruka dala ruku, a teď jsem tady.

Igor Samotný: První základní úkol je najít kontakt s tělem. Druhý úkol té tantrické masáže, nebo tantrického cvičení nebo tantrických meditací je uvolnění, vyskočení z té hlavy, aby člověk přestal myslet, ale začal žít. No a třetí úkol je otevřít intimitu.

Bc. Michaela Lynnette Torstenová: Úplně základní bylo moje seznámení s tantrou, které proběhlo v rámci tantrického výcviku u Johna Hawkena, který trval dva roky. Byl to takový proces nějakého osobního zrání a vůbec hledání vztahu k tomu tantrickému učení. A poté jsem navštívila taoistické semináře Maitreyi D. Piontek, která přijela sem do Čech, šamanský výcvik u Johna Hawkena opět, a začala jsem cítit, že bych chtěla dál se tou tantrou zabývat i z pozice lektora, dostala jsem nabídku prvně asistovat na kurzech už současným praktikujícím lektorům a posléze jsem začala vést své vlastní semináře, smíšené skupiny i ženské skupiny, spolu s psycholožkou Katkou Kramolišovou s tím že jsem začala cítit, že tantra má obrovský terapeutický potenciál. A měla jsem potřebu si doplnit vzdělání i o to vzdělání terapeutické, takže jsem absolvovala drama terapeutický výcvik a teď jsem v dalším výcviku, ve výcviku gestaltu.

Ondřej Havel: Já tantru vnímám jako věc, která vychází ze mě. A nechci jí zařazovat do škatulky, nechci jí nějakým způsobem specifikovat jako něco co je nějak pevně ohraničený, každá ta masáž je jiná, každý ten zážitek je naprosto unikátní, neopakovatelný, a tak bych to chtěl nechat.

Igor Samotný: Tantra nabízí možnost zpracovat tu svojí pudovost tou nejpřirozenější, laskavou, láskyplnou cestou. Přijímající.

Bc. Michaela Lynnette Torstenová: Masérky a maséři k nám přichází z různých oborů, máme tady v centru religionisty, máme tady absolventy divadelní vědy, psychology a antropology. Většinou co je spojuje, tak je zájem o člověka, o tu otázku co člověk je, a jaký může být jeho přesah. A to že jsou z různých oborů tak je nesmírně obohacující, protože přináší nové úhly pohledu, nové poznatky, nové názory.

Igor Samotný: Tantra, ten tantrický zážitek uvolňuje, vše co je v té mysli skryté, co je jakoby nevyjádřené, tak se vyjádří.

Bc. Michaela Lynnette Torstenová: Snažíme se, cokoliv tady s klienty děláme, tak uzpůsobit tomu, s čím ten člověk přichází a co od nás potřebuje. Pokud mu v rámci toho nějak můžeme vyjít vstříc, takže pracujeme individuálně s tím párem a individuálně vymýšlíme co v jeho konkrétním případě je potřeba co i oni sami chtějí.

Jiří X. Doležal: Jak řeší tantrický masér, když mu na masáž přijde vyvinutá, pěkná dvacetiletá dívka, on jí poskytne tu masáž, tak nepropadáte jako sám nějakému sexuálnímu vzrušení, nebo jak to řešíte tyhle věci?

Ondřej Havel: Já jsem rád za tuhle otázku, ta je úžasná. Nevím, jak to řeší ostatní tantričtí maséři, to z vlastní zkušenosti nemůžu říct, protože jsem ještě žádného osobně nevzrušil, ale já osobně tento problém nemám. Mně se tohle nestalo. Vlastně všechno, veškerá energie, která se při té masáži nebo při tom tantrickým rituálu odehrává, tak je tady (ukazuje na hlavu), a tady (ukazuje na srdce).

Igor Samotný: Já bych to nazval, že je to hluboké uvolnění, které vede člověka k tomu, že doprožívá to, co potřebuje doprožít.

Bc. Michaela Lynnette Torstenová: Tantra není sexuální služba a centra, kde se nabízí sex nebo sexuální služby tak by se neměly zvát centry tantrickými. My se snažíme o založení asociace tantrických center a začali jsme tím, že jsme vymezili standardy kvality tantrické masáže, napsali jsme etický kodex, který je na našich webových stránkách tak aby byl dostupný pro veřejnost a aby si lidé mohli utvořit názor, co do té tantry spadá a co už ne.

Doc. PhDr. Z. Vojtíšek: Sex se při duchovních praktikách využíval vždycky a nakonec z náboženství známe i fenomén sakrální prostituce, nebo jako to není nic, co by bylo nějak vzdálené. Já bych tantričky asi ani jako prostitutky nenazval, ani mě to nikdy nenapadlo, jsou to prostě ženy, které pro svůj duchovní užitek využívají svého těla, ať si o tom myslíme cokoliv, nebo ať k tomu přiložíme jakékoliv mravní měřítko, tak myslím, že bychom nějak oficiálně, nebo navenek měli zůstat u tohoto prostého konstatování.

Igor Samotný: Tantra je definována, že to je sebevyjádření, ideologie je potlačuje, to je sebe potlačení, jakákoliv ideologie, prostě vyhov našemu systému a nezajímá nás, co v tobě je, ten tvůj individuální pocit, ale tantra je sebevyjádření. Všechno co z tebe vede, ukaž mi, vyjádři, když je to energie sexuální, vyjádři sexuální energii. Když jsou to tvoje vzpomínky, vyjádři je.

Bc. Michaela Lynnette Torstenová: Co mi to dává, že ho provozuji, především je to, že se můj koníček stal vlastně mojí prací.

Ondřej Havel: Pro mě je to hlavně to potěšení, pomáhat lidem. Já rád dávám a jsem rád, když ta moje energie, kterou vyšlu k někomu, se mi vrací v případě třeba těch tantrických masáží jako energie pozitivní, energie zpětné vazby nějaké, pozitivní reference, stačí jenom nějaké slovo, nebo úsměv, cokoliv. Tohle všechno je energie, ze které já čerpám a která je pro mě stěžejní při této práci.

Jiří X. Doležal: Považujete tu tantru za regulérní cestu dejme tomu k Bohu?

Doc. PhDr. Z. Vojtíšek: Tak k Bohu jako, jak jsme na to zvyklí tady v západní kultuře jako k osobnímu Bohu asi ne. Já bych řekl, že to je cesta k božství, to jako každopádně. Cesta, která má dneska pro nás tu výhodu, že prostě využívá těla, my nějak s tělem moc neumíme pracovat a to není úplně náhoda, že to co i třeba v rámci křesťanství dneska jede je nějaký způsob jak třeba při bohoslužbě využít vlastní tělo. Tady ta tantra s tělem taky hodně dobře pracuje, takže ať je ten zážitek podobný, satori docela věřím a věřím tomu, že člověk může mít zkušenost blízkosti Boží, nebo dokonce splynutí s nějakým božstvím.

Jiří X. Doležal: Je celkem jedno, co si kdo o tantře myslí, protože religionisté sami říkají, že jde o duchovní směr. A já po svých zkušenostech mám dojem, že jde o jednu z nejrychlejších cest k duchovnu, která se nám dnes nabízí. Pro televizi Metropol, Jiří X. Doležal, Reflex.

Ve studiu:

Jiří X. Doležal: Já mám hrozně rád, když se k reportáži nemusí nic dodávat, protože docent Vojtíšek to řekl tak, že k tomu už není co dodat, takže vítám ve studiu Annu, a poprosím o dotaz, který v reportáži, protože byla taková pozitivní, nepadl. My jsme tady seděli s dramaturgem Vojtou Lavičkou vedle sebe dva hnusní chlapi, a představte si, že přijde na tu masáž někdo, kdo je hnusný jako my oba dva najednou dohromady. Jak to řešíte?

Masérka Anna: Tak vaše sebereflexe je opravdu odzbrojující, nicméně jeden ze základních stavebních kamenů, se kterým tantrická masáž pracuje, je autentický prožitek naprostého přijetí. Pokud by tantrická masérka nebyla schopná, nebyla osobnostně zralá na to, aby dokázala klienta přijmout, ať je fialový, malý, tlustý, puntíkatý, to je jedno, tak v té branži nemá co dělat, protože nemůže poskytnout to opravdové, reálné přijetí, které ona má zvnitřněné, kterému opravdu věří.

Jiří X. Doležal: No ale to se jako blížíme k takovým jako kritériím, který uplatňují třeba psychoterapeuti.

Masérka Anna: No pochopitelně, ano.

Jiří X. Doležal: Já jsem neměl dost prostoru v té reportáži, protože má jenom deset minut se zeptat dostatečně důrazně, jestli to co jako praktikujete je psychoterapie, nebo náboženství , a nebo jestli je to obojí.

Masérka Anna: Může to být obojí a nemusí to být ani jedno. Pozor, psychoterapii může praktikovat pouze člověk, který má úplné psychoterapeutické vzdělání, to znamená vysokou školu, a sebe zkušenostní výcvik. Nicméně tantrická masáž jako taková může být, a je velmi terapeutická a velmi hojivá. Samozřejmě záleží, jak kdo s tím umí nakládat, jaká je jeho kvalifikace. Také podle toho si může dovolit jít do větší hloubky, nebo se spíž drží nějakých bezpečnějších hranic. Na základě vlastní zkušenosti co má.

Jiří X. Doležal: No teď jsem u té bezpečný hranice. Já protože jsem si tu vaši tantrickou masáž zažil, a jsem psycholog, tak si to vyhodnotím, že jste mě uvedla do hrubého regresu, opravdu brutálního, natálního až prenatálního, včetně těch náčinků těmi mokrými horkými ručníky.

Masérka Anna: Ano tam je určitá regrese, rozhodně ano.

Jiří X. Doležal: To je velmi intenzivní, a pak jste mě nějak ujistila o tom, že ani v této chvíli té brutální bezbrannosti to tělo neohrozíte, jste ujistila, a když to řeku hodně blbě, že jako ten svět je v podstatě bezpečný. To je ta základní informace, kterou si z toho člověk odnáší. A já věřím, že pro spoustu vašich klientů, zvlášť pokud mají doma nějakou zlatokopku, jsou to manažeři, a ona je drží vaginou pod krkem, že tento prožitek pro ně může být naprosto zlomový a oni se vám tam rozloží. A co s tím děláte, když se vám ten chlap po té masáži rozpláče a chce vás držet za ruku.

Masérka Anna: Stává se to, rozhodně stává se to velmi často, a já osobně jsem ráda, že já mám praxi v krizové intervenci, já jsem to často ve své praxi musela využít, na druhou stranu, ani kdybych to neměla, tak možná to nejdůležitější, co pro toho klienta můžu udělat, tak ať to zní hrozně banálně, tak je s ním být naprosto fyzicky, lidsky, bytostně a autenticky tam s ním být. Třeba ho i držet za tu ruku. A být tam s ním, být tam pro něj.

Jiří X. Doležal: No ono jako když to takhle řeknete tak to z ní jako být tam sním.

Masérka Anna: Jako že si tam někam kecnu, držím ho za ruku a ono to bude dobrý, ale...

Jiří X. Doležal: To je velmi namáhavá práce.

Masérka Anna: Je to velmi namáhavá práce.

Jiří X. Doležal: Máte tam ty mechanismy, jako má psychoterapeutický centrum?

Masérka Anna: Máme supervizi s velmi zkušeným psychoterapeutem, který má zároveň supervizní výcvik, to znamená, že má natolik dlouhou praxi, a natolik kvalifikaci, že může dávat zpětnou vazbu a rady ostatním. Máme pravidelně každý měsíc s jedním panem doktorem, psychoterapeutem, který zároveň dělá bodyterapii, takže k té otázce těla a tělesnosti má opravdu co říct. A je to právě pro naši psychohygienu, pro naše bezpečí a pro naše další vzdělávání. Abychom věděli jak s tím nakládat.

Jiří X. Doležal: To ono to nějak bez toho nejde.

Masérka Anna: Rozhodně to nejde.

Jiří X. Doležal: Když se vám tam duševně vyzvrací dva, tři klienti za den tak jdete domů úplně vysátá, to je samozřejmý, to jako každý v této branži. Ale vy jste mi neodpověděla, jak to cítíte směrem k tomu náboženství, je to náboženství?

Masérka Anna: Pro někoho to může být náboženství, protože to samozřejmě vychází z hinduistické tradice, ale já bych neřekla přímo náboženství, pro mě je to, pro mě osobně, a nemusí to být tak pro všechny, je to spíše filozofie, je to životní styl, životní přístup. Ale pro někoho, kdo je naprosto nějak spirituálně vyprahlý, to může vlastně být jediná přijatelná cesta k vlastní religiozitě, k vlastní spiritualitě, k něčemu, co nás přesahuje, pro někoho je to tak lépe stravitelné, nebo je to vlastně první krok směrem k nějakému hlubšímu pochopení sebe v kontextu já nevím vesmíru, nebo Boha, čehokoliv.

Jiří X. Doležal: Světa.

Masérka Anna: Světa, to je takový základ.

Jiří X. Doležal: O tom se nemusíme dohadovat, ten tady všude je. Jak často se vám stává, že se ten klient rozloží do té míry, že vám řekne, pojď se mnou, vař mi svíčkovou a roď mi děti.

Masérka Anna: Ano i to se stává, že se do nás klienti zamilovávají, je to samozřejmě pochopitelné, protože třeba, ať je to smutné, pro některé z nich je to skutečně první zkušenost s tím, že se o ně někdo stará, a stará se o ně láskyplně a nerecipročně. To je pro spoustu lidí obrovský šok, a stává se to a je dobře, že máme i po masáži prostor si povídat a nějak to reflektovat, nějak to zpracovat, dát mu tu zpětnou vazbu, ano mluvíte o tom, že jste do mě zamilovaný, ale není to o tom, že jsem pro vás jenom nějaký ten symbol, pracovat s tím, to jsou přenosy, protipřenosy, naprosto známé z psychoanalytické praxe.

Jiří X. Doležal: Já jsem byl varován před, takhle, dostal jsem tu tantrickou masáž k narozeninám a cynický zástupce šéfredaktora reflexu Viliam Buchert mě říkal, ať se připravím na to, že mi po masáži bude nabídnut prodejný sex. Jako nebyl naštěstí, protože já bordely nemusím, ale setkal jsem se s tímto názorem docela často, takže prosím vás, co s tím děláte. Já jsem živým důkazem, že to Centrum Integrity bordel není, vím to, že není, prostě.

Masérka Anna: Děkujeme.

Jiří X. Doležal: Byl jsem tam, ale spousta lidí si myslí, že ano, a nebylo by na čase s tím něco dělat?

Masérka Anna: No my rozhodně se snažíme s tím něco dělat, třeba i proto jsem tady dneska, abych se proti tomu někde veřejně ohradila, protože opravdu ani vám, ani nikomu jinému, pokud se tím opravdu neživí, by nezalichotilo, kdyby ho někdo označil za prostitutku. Mně to rozhodně rovněž nelichotí, a když se někomu třeba snažím vysvětlit mojí profesi, tak si mě poslechne, pak se tak soucitně zatváří a řekne, vždyť máš vysokou školu, proč to děláš? Říkám ne, já nejsem prostitutka, nebudu a nebyla jsem nikdy a my třeba proti tomu bojujeme kromě toho že se snažíme i nějak vystupovat, vyhraňovat se v médiích, tak teď zakládáme asociaci tantrických center, ve které se chceme spojit všichni co děláme opravdovou tantru, aspoň za tím stojíme, máme standardy kvality, etický kodex, podmínky jak můžou vůbec takový tantričky, nebo tantrici pracovat, jaké musí mít kvalifikace, to znamená masérské kurzy, tantrické kurzy atd., nebo i vzdělání klasické, takže teď probíhají jednání s dalšími opravdovými tantrickými centry, nikoliv hampejzy a s podobnými zařízeními.

Jiří X. Doležal: Kolik je zařízení, které vy respektujete a které uznáváte za tantrické centrum a ne za bordel, kolik jich v Praze je?

Masérka Anna: Tři.

Jiří X. Doležal: No, tak to byste si tu značku asi opravdu měli začít chránit.

Masérka Anna: Já si myslím, že ano, zase nechci nikomu křivdit, je možný že kromě těch tří poměrně velkých center o kterých vím třeba jsou nějaký lokální, soukromí tantrici, kteří nabízejí své služby a opravdu dělají to, co je opravdu tou tantrou, na druhou stranu jestli to dělají někde privátně, nevím kde inzerují, je pravda, že vím o někom, kdo to takhle dělá, je to člověk kterého znám z nějaké tantrické sebezkušenosti, kterou jsem absolvovala, ale zase jako chápu tím, že on je to individualista, takže nechce pracovat v nějakém centru, tak může to být pro někoho podezřelé, tím že dělá jako sám na sebe v nějakém privátním prostoru.

Jiří X. Doležal: Tak třeba to dělá jenom jako koníčka, já jsem v podstatě, toto bych chtěl zdůraznit hlavně divačkám, že jsem v podstatě po té zkušenosti v sobě odhalil tantrickou vlohu a začal jsem zatím ve zkušebním provozu a zdarma poskytovat dámám, u kterých najdu nějakou spirituální vlohu tantrické masáže taky. Takže zájemkyně se můžou hlásit na můj mail, který najdou v Reflexu.

Masérka Anna: To já radši ani nebudu komentovat, o vaší kvalifikaci nic nevím, to je pravda.

Jiří X. Doležal: To byl vtip, doufám, že se diváci zasmáli. Ale já předpokládám, že nám jako normální psychoterapeutický zařízení nemůžete říct, kdo vám tam chodí a nechodí a nebudu se na to samozřejmě ani ptát jo, ale mohla byste říct, co vám tam chodí za lidi, sociologicky?

Masérka Anna: Tak samozřejmě chodí sem lidé s vyššími příjmy, vyšší střední třída, protože ano, tantra je drahá, je to drahá služba, pojišťovna to neproplácí, nedá se zatím nic dělat, i když si myslím, že by mohla. Každopádně většinou jsou to lidé nějakým způsobem dotykově deprivovaní, kterým chybí dotek, lidé, kterým třeba nechybí dotek, ale chybí jim spiritualita, hledají naplnění té své potřeby religiozity, chodí k nám lidé zvědaví, kteří vlastně nevědí, co chtějí, a ne nutně odcházejí s tím, že už vědí, co chtějí, každopádně nejčastější důvod uvádějí zvědavost, vyzkoušet něco nového, něco co mě třeba přesahuje, teď mluvím za ně, už jsem unavený z toho věčného stresu, co mám, chci prostě si odpočinout, a je to legitimní důvod, přijít si odpočinout.

Jiří X. Doležal: V dnešní společnosti kdo neumí odpočívat, tak umře z toho stresu.

Masérka Anna: No je to unikát. Chodí mi tam třicetiletí muži, kteří mají tělo zablokováno takovým způsobem, že bych u osmdesátiletého muže čekala něco v tomto stavu a je jim třicet.

Jiří X. Doležal: Já jsem úplně nepochopil, jak se má nazvat to centrum v Lažánkách u Brna.

Masérka Anna: Meditační centrum Lažánky.

Jiří X. Doležal: A to je jako klášter tantrický?

Masérka Anna: Tak rozhodně bych neřekla, že to je klášter, nebo ašrám, můžeme to nazývat jakkoliv, je to opravdu to, jak se nazývají, je to meditační centrum, které zprostředkovává zájemcům různé kurzy, například tantrické jógy, mahendžodáro, to je úžasná věc, všem ženám opravdu doporučuji, kde tančí, cvičí tu tantrickou jógu, mají tam ten prostor k tomu, jsou tam meditace, různé kurzy masáží, aby se naučili ne nutně pro profesionální dráhu, ale pro sebe, pro svoje soukromí, pro partnera, naučili se dobře masírovat tantricky, je to víceúčelové zařízení, někdo tam jezdí vyloženě rekreačně, odpočinout si mezi lidi, kteří sdílejí třeba jeho hodnoty, jeho zájmy.

Jiří X. Doležal: Můžu položit, už se skoro blížíme závěru, jeden intimní dotaz?

Masérka Anna: No to jsem zvědavá.

Jiří X. Doležal: Vám tam po té masáži týdně klečí u nohou třeba osm chlapů, kteří mají minimálně ten potenciál, že si na tu masáž vydělali, což jako ona nestojí málo, tak co vám to dělá se sebevědomím. Nehrozí, že prasknete?

Masérka Anna: Já myslím, že jsem docela v pohodě.

Jiří X. Doležal: Ale já to myslím opravdu vážně. Co to dělá s člověkem, když vidí v rámci svých pracovních povinností tohle?

Masérka Anna: Zase se vrátím k tomu, co je základním předpokladem osobnosti tantrického maséra, nebo masérky, ta práce se sebeuvědoměním a pokorou je naprosto klíčová. Pokud přijde tantrický masér, který má tyto prožitky a zpětné vazby od klientů, odejde s nosem nahoru, a řekne, já jsem polobůh, já jsem guru, tak zase nemá v této branži co dělat, protože pokora a práce sama se sebou je strašně důležitá.

Jiří X. Doležal: Takže já vám strašně moc děkuju za návštěvu, a chtěl bych, kdybyste mohla zakladatelce centra, i panu Igorovi, který je Lažánek a který je takový jako ideolog té tantry pro Českou republiku vyřídit, že kdyby potřebovali zdarma v mém volném čase funkci tiskového mluvčího, není problém, díky za návštěvu.

Masérka Anna: Já děkuji za pozvání, mějte se krásně.

Text je přepisem reportáže z TV Metropol (pořad Pražení)

Textovou podobu vytvořilo: Tantra masáže Praha s.r.o.

Aktuality - Objednávky - Reference

Tantra masáže Praha na TV Metropol

Tantra masáže Praha na TV Metropol

Tantra masáže Praha – články

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2022, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!