Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantra a tantrické masáže v časopise Sedmička

„Tantra, rituální výlet do světa smyslnosti“ - tak zní titulek reportáže z tantrické masáže, kterou u nás vyzkoušeli redaktor a redaktorka časopisu Sedmička! Článek obsahuje nejen obecné informace na téma tantra, ale především vlastní zkušenost z tantrické masáže očima ženy i očima muže. Přečtěte si kdo si masáž více užil a kdo měl jaké zážitky!

Novinová verze

Tantra masáže Praha v Sedmičce Tantra masáže Praha v Sedmičce

Textová verze

Tantra – rituální výlet do světa smyslnosti

Klasická masáž dnes ohromí málokoho. Přitom stačí sebrat kus odvahy a vyrazit do některého z tantrických center, které vznikají po celé republice. V čem je kouzlo intimní masáže, která je v Česku čím dál populárnější?

Bc. Michaela Uzlová :

Jsou tajemné, jsou exotické. A jsou moderní. Tantrické masáže si v posledních měsících podmanily tisíce lidí v Česku. Je to neuvěřitelné uvolnění, pochopení vlastního těla, zážitek, na který se nezapomíná. Tak mluví ti, kteří si masáž ve stylu tantry už alespoň jednou vyzkoušeli. Ti ostatní na ni naopak hledí s nedůvěrou. Nejde o něco nemravného? Není v tom erotiky až příliš? ptají se. Že jde o velice intimní rituál, to lidé věnující se tantra masážím nezastírají. Přestože ale tantra pracuje kromě energie člověka i s jeho sexualitou, rozhodně se nejedná o erotické služby. „Někteří lidé, hlavně movití muži, mají opravdu pocit, že si mohou vše koupit. Položí na stůl peníze a čekají, že masérka podlehne. Takhle to ale rozhodně nefunguje, nejsou to prostitutky,“ říká rázně majitelka tantrického centra Bc. Michaela Lynnette Torstenová. Tantrický rituál lze podle ní chápat jako cestu k sebepoznání a k větší otevřenosti, jako léčebnou terapii svého sexuálního života, nebo jen jako příjemné zpestření partnerského života. Odhoďte stud.

V tantrické masáži je důležité vybrat si dobře svého průvodce. Budete s ním ve velice intimním kontaktu a musíte mu naprosto důvěřovat. Výhodou je, že si dopředu můžete určit, zda se o vás postará muž, nebo žena. „Nemusíte se ohlížet na svou sexuální orientaci. Ženám třeba často vyhovuje žena jako průvodkyně. Nebojí se pak tolik sexuálního napětí a studu, jaký by mohly mít před mužem,“ vysvětluje Torstenová. Volbu konkrétního maséra nebo masérky je lepší nechat až na setkání tváří v tvář. Alespoň při první zkušenosti. Zásadní totiž je, jestli je vám masér sympatický.„My pro jistotu máme na webu i jejich fotografie. Může se totiž stát, že přijdete na masáž a zjistíte, že dotyčného maséra odněkud znáte, nebo že vám někoho známého připomíná a nemohli byste se před ním uvolnit. Kdyby vám i přes výběr z fotek nebyl masér při osobním kontaktu sympatický, je možnost dohodnout se na někom jiném. Klient se musí cítit co nejlépe,“ opakuje svou zásadu Torstenová.

Co čeká člověka bažícího po neobvyklém uvolnění přímo v salonu? Minimálně z počátku samé příjemné věci. Jakmile přijdete, zavede vás průvodce do místnosti provoněné a prosvětlené intimním svitem svíček. Hraje esoterická hudba, připravené je malé občerstvení, ovoce, čokoláda a něco k pití. Vše je podřízené tomu, aby se klient uvolnil a cítil se co nejpohodlněji. Pak přichází čas na to, abyste se průvodci svěřili se svými přáními, touhami, ale i problémy, které tantrické masáže mohou pomoci vyřešit. A těch není málo.Podle odborníků mohou pomáhat léčit neplodnost, strach z intimity nebo problémy při sexu, ale i problémy žen s jejich tělem. „Někteří z tantrických masérů se přímo specializují na korpulentnější ženy, které potřebují pomoci k tomu, aby se měly rády a smířily se samy se sebou. Některé tantrická masáž přiměje k tomu, že po ní začnou hubnout,“ říká masérka Dáša z tantrického centra Tantra masáže Praha s.r.o. Každého jejího hosta čeká před masáží koupel. Nejen z hygienických důvodů, ale také proto, aby svou mysl očistil od všeho, co prožil před masáží. „Zahaleni do lehkého šátku, takzvaného sarongu, zavřete oči a prožijte si úvodní tantrický rituál, který je plný doteků. Průvodce vás bude objímat a kolíbat do rytmu hudby a při tom naladí váš dech na svůj rytmus, může vám masáží hlavy uvolnit napětí, podržením rukou si získá vaši důvěru a vy se mu již zcela oddáte. Součástí rituálu je i odložení sarongu,“ doplňuje Dáša. A tady už jde pomalu „do tuhého“.

Podle tantry je žena jako voda. Pomaleji se ohřívá a také pomaleji chladne. Naopak muž je jako oheň a okamžitě vzplane. Něco na tom bude. Na vlastní kůži jsme to zkusili.

Muž vs. žena. Kdo si užil víc?

Samotná tantrická masáž je plná smyslných doteků, které jsou ještě intenzivnější díky prvkům thajské, havajské a klasické masáže. „Opravdu dráždivě na vaše smysly bude působit masáž zahřátými ručníky namáčenými v teplé vodě a vonném oleji. Ty se přikládají na celé tělo, od hlavy až po paty, a připraví vás na další vzrušující doteky. Vaše průvodkyně nebo průvodce vás začne hladit vějíři, peříčky a kožešinkami, abyste mohli plně vnímat různost materiálů,“ pokračuje masérka. A to ještě není zdaleka všechno. „Pak si připravím olejovou masáž, při které dosáhnete naprostého uvolnění, abych si s vaším tělem mohla hrát tak, jak vám to vyhovuje. Jemnou masáží stehen, zadečku nebo jemným hlazením po krku pocítíte v těle erotické napětí,“ popisuje Dáša. Základním pravidlem tantrické masáže je, že vše můžete kdykoli ukončit, nebo maséra nasměrovat tam, kde je vám dotek příjemnější. „Kdo má naopak kuráž, může využít vše, co tantrická masáž přináší,“ říká mnohoznačně masérka. Mnozí z příchozích podle ní překvapí sami sebe. To, co by jindy považovali za nepřijatelné, je pro ně rázem povznášející. „Ač si to předtím nepřipouští, většina klientů si nakonec chce prožít ten okamžik až do konce, tedy dosáhnout orgasmu. Bývají to hlavně muži, u těch se mi ještě nestalo, že by některý rituál zastavil,“ vypráví s úsměvem druhá masérka Denisa. Podle ní nejde o klasické vyvrcholení, ale o prožitek všemi smysly. Průvodkyně nechá vystoupat sexuální energii a před vrcholem ji „rozhladí“. „Extáze je pak o to intenzivnější,“ tvrdí Dáša. Upozorňuje přitom, že ani v jednu chvíli nejde o sex. Ten je v tantrické masáži zakázaný, jde o doteky, správné pochopení potřeb těla a hlavně o to, že nemusíte nikomu nic vracet. Jste středobodem všeho a vše patří jen vám. „Masáž také orgasmem nekončí. Energii je potřeba ještě rozvolnit, třeba další masáží hlavy a chodidel. Nakonec zůstanete odpočívat a necháte doznít svůj prožitek tak dlouho, jak jen potřebujete,“ podotýká masérka. Pořád máte pocit, že byste byli pobytem v tantrickém salonu své drahé polovičce nevěrní? I pro vás existuje řešení. Stačí vzít ji s sebou na takzvanou párovou masáž. Jen je třeba si připlatit. Cena té klasické začíná na třech tisících korun.

Pohledem muže

O tantrické masáži jsem si dopředu přečetl kde co. Přesto, nebo možná právě proto jsem před svou premiérou nervózní. Přinejhorším prostě rychle odejdu, ujišťuju se v duchu těsně před vstupem do salonu. Jeho majitelka si mé nervozity všímá. „Tady neexistuje žádné tabu a kdykoli to můžete ukončit,“ ujišťuje mě. Od té chvíle si tyhle věty opakuji jako svou mantru. Ze začátku to ale moc nepomáhá a tréma ze mě nepadá ani ve chvíli, kdy uvidím svou masérku. Jmenuje se Denisa, je mladá, hezká, působí exoticky a má nádherné mandlové oči. I jí je jasné, že nejsem zrovna ve své kůži, a tak mi nabízí malé občerstvení. Snad abych se uklidnil. Mezitím mi vysvětluje, co mě čeká. Tak fajn, jdeme na to. Po krátké sprše, se sarongem ovázaným kolem pasu, jsem připravený vydat se do provoněné místnosti. Stojíme proti sobě. Zavírám oči, tak jak mě masérka pobízí, a snažím se srovnat dech. Připadá mi, že si s prvním dotykem dává na čas, ale možná mi jen vteřiny ubíhají pomalu. Přestože byl náš první kontakt jen letmý, vyskočila mi po něm husí kůže. Ačkoli se mám uvolnit, probíhají mi hlavou myšlenky jedna přes druhou. Postupně se mi je ale daří alespoň mírně kočírovat. Denisa mě zlehka hladí a nevyhýbá se žádným partiím. Je vidět, že ji práce baví. Když mi jediným pohybem sundává sarong z beder, kupodivu necítím stud, jaký bych předpokládal. To mě uklidňuje. Představa, že stojím nahý před cizí ženou, mi najednou nepřipadá nemístná a říkám si, co kdybych si zbytek masáže opravdu užil až do konce. Několik klasických masáží už jsem zažil, a tak si je v hlavě skládám a tipuji, na které partie se masérka zaměří teď. To je ale právě ten problém. Pořád o něčem přemýšlím a nedokážu se úplně uvolnit. Olejová masáž není tak intenzivní, jak ji znám, ale líbí se mi přikládání nahřátých ručníků na tělo, a když mě pak zchladí vánek z vějířů a pštrosích per, naskakuje mi zase husí kůže. Když se Denisa začne dotýkat míst, kam se ruce běžného maséra neubírají, připadá mi to už docela přirozené. Konečně jsem k masérce pocítil takovou důvěru, že jsem si mohl dovolit vypnout a nechat vše na ní. Masáž už přestala připomínat tu thajskou, kterou znám. Začíná mě od pasu příjemně brnět celé tělo až do konečků prstů a dýchám už mnohem hlouběji a intenzivněji. Ač jsem si na začátku opakoval, že mohu vše kdykoli ukončit, neudělal jsem to. Ostatně stejně jako každý muž, který tantrickou masáž navštívil, jak jsem se na konci od své průvodkyně dozvěděl. Muž zkrátka v určité fázi nedokáže říct ne, takový je jeho naturel. Co tedy vlastně čekat od tantrické masáže? O sex nejde, ale obyčejná masáž to rozhodně také není. Obojí pořídíte levněji. U tantry si připlácíte za to, jak dokonale se dá erotické napětí a fyzické i duševní uvolnění ideálně spojit. Byla to zajímavá a osvěžující zkušenost.

Petr Topič (fotoreportér Sedmičky)

Pohledem ženy

Tak jsem tady. Je pro mě těžké překonat ostych a zazvonit na zvonek tantrického studia. Ještě stále cítím trochu strach z toho, co všechno mě může za jeho dveřmi čekat. Otevírá mi majitelka centra. Vyzařuje z ní klid, který částečně přechází i na mě. Pro začátek alespoň něco pozitivního. Už při objednávání tantra masáže jsme se dohodli, že chci, aby mou průvodkyní byla žena. Teď, přímo na místě, dostávám doporučení na masérku Dášu. Šéfová studia se trefila. Už při prvních pár větách cítím, že jsme s Dášou na stejné vlně. Vnáší do mě klid, jako by uměla pohlédnout do mé duše. V tu ránu ze mě padá všechen zbylý ostych, možná i díky tomu, že jsem si dopřála několik čokoládových bonbonů. Napomáhá tomu i příjemné prostředí silně provoněné vonnými tyčinkami a lehké přítmí, které nedovolí, aby se mi do mysli zase vkradl stud. Jsem tady proto, že očekávám naprosté uvolnění a odpoutání se od všech starostí. V následujících minutách se mi tohle přání vyplňuje. Stojím masérce tváří v tvář, mám otevřené oči. To ale není ten nejlepší nápad. Raději je po chvíli zavírám. Hned se cítím mnohem bezpečněji, ale užívám si i vyšší intenzitu masáže. Každým dotekem do mě vlévá energii, která mi prochází celým tělem. Asi poznala, že se ještě necítím úplně přirozeně, a tak mi sarong z těla sundává tak, abych hned mohla ulehnout na podložku a nemusela se k ní otáčet čelem. Jemné doteky jsou příjemné, a když mi masérka začne pokládat horké ručníky vonící po levanduli po celém těle, chodidlech i obličeji, vím, že tohle bych si někdy rozhodně ráda zopakovala. Moje mysl se naprosto zklidnila a konečně začínám opravdu vnímat meditační rozměr téhle procedury. Stejně tak intenzivně prožívám následující hlazení pštrosím peřím, které jemně lechtá. Když mě masérka začne masírovat teplým olejem, ze přední i zadní části těla, na obličeji i na ploskách nohou, připadám si znovuzrozená. Celým tělem mi proudí uvolněná energie. V tu chvíli úplně zapomínám na své nedostatky. Je báječné, že tady nemusím nic řešit a nikdo mě s nikým nesrovnává. Do těla se mi nadlouho rozlévá pocit krásy, který tady musí cítit snad každá žena. Ještě chvíli ležím přikrytá sarongem a cítím se zvláštně. Po chvíli vstávám a odcházím do sprchy smýt ze sebe masážní olej. Příjemné chvilky ještě nekončí. Popovídám si s Dášou a slupnu u toho pár jahod, protože po dvou hodinách masáže přece jenom cítím trochu hlad. Ze studia odcházím s pocitem naprosté duševní čistoty a volnosti. A přemýšlím. Zkusím to ještě někdy? Rozhodně. Jen nevím, jestli budu mít kuráž na maséra.

Vendula Fantová (produkční Sedmičky)

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!