Tantra masáže Praha - články


Tantra masáže Praha s.r.o. – Tantra a tantra masáže v časopise ELLE

Redaktorka časopisu Elle Vám ve spolupráci s tantra.cz a centrem Tantra masáže Praha přináší reportáž o významu vědomé práce se sexuální energií pro kvalitu sexuálního života i konkrétní tipy, jak tuto energii rozvíjet a kultivovat. Jednou z metod poznávání vlastní sexuální energie je také rituální Tantra masáž, která pomáhá pochopit vlastní tělo a prohloubit kvalitu sexuálního prožívání partnerů.

Tantra masáže Praha v Elle. Tantra masáže Praha v Elle. Tantra masáže Praha v Elle.

Elle - Sexuální energie

Naučte se pracovat se svou sexuální energií. Tantrické praktiky Vám dopomůžou k hlubokým orgasmům i ke kvalitnějšímu partnerství.

Když manažerka Alena před lety se svým partnerem objevila tantru, změnil se jí prý celý život. "Dnes zažívám pocity, o kterých se mi ani nezdálo. Vše je intenzivnější a opravdovější," říká s tím, že dnes dovede zažívat dlouhé pocity extáze a má ke svému partnerovi mnohem blíž. "naučila mě otevřít se a nebát se." vysvětluje.

Sama tantra je dodnes zahalena rouškou tajemství. Mnozí si pod tímto starým indickým učením představí právě jen rozvíjení sexuální podstaty člověka, to je ale pouze "vedlejší produkt". Jeho hlavním smyslem je totiž rozvíjet osobnost a rozšiřovat vědomí. Podle učitele tantry Manguriho, občanským jménem Petra Šindeláře, je základem vědomé prožívání. To, že si začneme uvědomovat některé automatické procesy, naučíme se je ovládat a prožívat tak, jak uznáme za vhodné. Pomocí tantry si tak z klasického orgasmu, který trvá sotva pár vteřin, lze vyrobit extázi, která zalije celé tělo až na desítky minut. "Stává se, že v těchto stavech vidím barvy a cítím tolik energie, jako bych byla atomová elektrárna," vysvětluje Alena a dodává, že se tantra na rozdíl od klasického sexu neomezuje jen na orgasmus. "Je to nekonečná rozkoš, která nemá začátek ani konec. Prostě trvá. Orgasmus mnohé lidi frustruje. Vědí, že po něm to všechno skončí," konstatuje.

Blízkost rozhoduje

Svou sexuální energii Alena objevila přesně tak, jak jí radili lektoři na kurzech tantry i knihy. Otevřeností. Základem tantry je totiž být k sobě a partnerovi upřímný. "Není možné mít skvělý sex, aniž byste k sobě s partnerem byli upřímní," vysvětluje Manguri. "Kvalitní partnerství je z tantrického hlediska vnímáno jako svazek, kde před sebou nemáte tajnosti. Svěříte se se svými pocity, problémy, obavami a slabinami. Když je v sobě budete dusit, tak se nikdy úplně nepotkáte," říká učitel tantry. Proto se nebojte, řekněte partnerovi, co vám vadí, na co myslíte, byť by to měla být přitažlivost k jiným mužům. "Hranice se v tomto případě určují tak, že zajdete jen tak daleko, abyste svého partnera zbytečně nezraňovala," dodává Alena, která tento proces zažila na vlastní kůži. "Pokud chcete prožít něco výjimečného, musíte se partnerovi zcela oddat a úplně se před ním duševně odhalit. Činí vás to sice zranitelnějšími, ale o to pravdivějšími."

Kromě své psychiky se podle Aleny naučíte ovládat i své tělo. "Tantra je založená na práci se sexuální energií, kterou můžeme vědomě ovládat svaly v celém těle," vysvětluje Manguri. Nejdůležitější pro začátečníky jsou v tomto případě svaly pánevního dna, které obklopují genitál, kde se veškerá sexuální energie rodí. Ty je dobré trénovat. "Nejlépe je procvičíme tím, že je sto padesátkrát za den na dvě vteřiny stáhnete a zase povolíte," říká učitel tantry. Cvičení můžete dělat kdekoliv, v autě, kanceláři, na jednání či obědě. "Když máte zpevněné pánevní dno, můžete energii z genitálií odvádět podél zad do celého těla, nohou, rukou, šíje a hlavy a zažít takzvaný celo tělní orgasmus," vysvětluje Alena. Podle Manguriho se tak naučíte zbytečně s energií nemrhat a příliš se nevysilovat. Ze všeho nejprve ji ale musíme nashromáždit, aby se nám zbytečně neztrácela. Není vhodné zbytečně mluvit ani po něčem toužit. "Věci je třeba brát tak, že se vše děje, jak má," říká učitel. "Když se od všeho oprostíte, dovolíte zážitkům, aby k vám přicházely samy."

Síla rituálu

Dobré je také udělat si s partnerem vlastní rituály vzdávající hold sexualitě. "Pro nás Evropany jsou trochu nepochopitelné, vyrostli jsme v kultuře, jež za nejvíce osvícené lidi považuje křesťanské hodnostáře, kteří žijí v celibátu. Ale jsou magické a účinné," říká Manguri. V indických chrámech se květinami uctívají vyobrazení joni a lingamu (ženských a mužských genitálií), my v Evropě si můžeme udělat svůj vlastní rituál. "Základem je navodit správnou atmosféru a říct, co od něj chcete: otevřít se lásce, zažívat dokonalé orgasmy, milovat se několik hodin a tak," vysvětluje. Pozor bychom si měli dát na to, aby se naše přání týkala jenom nás, případně našeho partnera. Ten potom může přitakat ve smyslu: "Staň se tak" nebo "Udělám vše pro to, aby se tak stalo." Přát někomu jinému se nesmí. Každý se musíme rozhodovat sám za sebe." Ani Alena na tantrické rituály nedá dopustit. "Jednou za čas se s partnerem od všeho oprostíme, vyhradíme si tři hodiny pro sebe a věnujeme se obřadům. Uctíváme jimi mé ženství a energii, kterou jsem díky tantře objevila. Díky ní jsem pochopila, co všechno znamená být ženou," vysvětluje.

Masáží k extázi

Sexuální energii můžete poznat také pomocí tantrických masáží, které po celé republice provádí několik studií (např. www.tantramasaze.com). Správně prováděná masáž se vás přitom dotkne nejenom fyzicky, ale i psychicky. "Tantrická masáž se dělá za účelem, aby nám bylo dobře, ale cesta k tomu může být bolestivá - naše tkáň může nést vzpomínky necitlivého zacházení, zloby a zklamání. "Proto při takové masáži můžou přijít pocit, že chcete brečet či křičet. Prožití těchto bolavých emocí je pomůže uvolnit a začít pracovat na jejich uzavření a vyléčení," upozorňuje Manguri. Pomocí celého systému od klasických masážních technik přes nahřívání horkými ručníky namočenými v aromatických olejích, šimrání peříčky, kožešinou či nejrůznějšími technikami umí masér postupně navodit pocity klidu, bezpečí a nakonec i vášně. Pro odvážné je nakonec připravena i masáž genitálií. Podle tantry je genitál stejně jako dlaň či chodidlo prodchnutý reflexními body a jejich masáž má vliv na odstranění jednotlivých bloků. Přestože se jedná o tak intimní věc, působí zcela přirozeně a orgasmus je jen přirozeným vyústěním celého rituálu. "nejlepší je absolvovat kurz tantrické masáže a provádět ji pak doma," radí Alena.

Sexuální energii povzbudí kurzy tantry (seznam najdete na www.tantra.cz), kde si osvojíte základní myšlenky, naučíte se meditovat a zkusíte si různá cvičení. "Kurz je nejjednodušší cestou, jak se o tantře něco dozvědět a rozšířit si obzory," vysvětluje učitel tantry. "Pak už je jen ta práci každého, jak moc si rozšíří vědomí a nakolik se naučí pracovat se svou sexuální energií."

Text: Anna Hubínková

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!