Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantrická masáž pro ženy

Tantrická masáž pro ženy

Tantrická masáž pro ženy je velmi specifickou záležitostí, rozhodla jsem se jí tedy věnovat tento článek, jako odpověď na dotazy a mnohá dilemata žen, které se ji rozhodly vyzkoušet, nebo které o ní uvažují. Mezi nejčastější otázky, jimiž se ženy zaobírají patří např. zda si pro tantra masáž vybrat jako dávajícího muže či ženu, co od ní mají vlastně čekat, jak se mají otevřít, aby si masáž co nejvíce užily a zda prožijí orgasmus. Co tedy ženy od tantra masáže potřebují?

Ženská duše aneb péče o intimitu

Žena je jako květina, se spoustou okvětních lístků, chránících střed květu. Květina se rozvíjí a otevírá jen pokud má pro to podmínky. Dostatek slunce, tepla a vláhy. Stejně tak aby se žena mohla otevřít, potřebuje vhodné podmínky. Je pro ni nezbytná intimita, pocit, že není nikam tlačena a že má dost času. Svou roli hraje i čas, následující po masáži. Žena potřebuje vědět, že ji už nečeká nic stresujícího. Jen to jí umožní vypnout hlavu a plně se oddat přítomnému okamžiku. Chcete-li si tedy svou masáž užít, věnujte jí přípravu i ve svém plánování. Nechte si čas chvíli před ní, abyste se nemusela honit a poté si naplánujte klidnější, příjemný program, který vás potěší a nechá doznít vaše zážitky. Tělo i duše potřebují čas, aby si uvědomily, jak je tantrická masáž proměnila..

Sexuální cyklus ženy

Na otázku, zda Vám tantrická masáž přinese vytoužený orgasmus není snadné odpovědět. Ženy jsou ve své sexualitě jiné než muži. Zatímco muž je na vzrušení připraven takřka kdykoliv a většinou je při chuti, se ženou je to složitější. Je ovlivňována nejen svou psychikou a potřebou intimity, blízkosti a vzájemných sympatií, ale také svými hormony. Žena je jako měsíc, který střídavě dorůstá a ubývá. V některých fázích svého cyklu žena touží po orgasmu a je na něj připravena, ale někdy touží spíš po pevných dotecích, mazlení, nebo jen po tom v sobě muže cítit. Žena většinou neví, ve které fázi cyklu se právě nachází a zjišťuje to až při samotném milostném aktu. Přijetí této skutečnosti může pomoci ženám přestat na sebe tlačit a chtít po sobě, aby prožívaly rozkoš pokaždé stejně. Tantrická masáž je v tomto ohledu analogií milování. Oddejte se plně potřebám svého těla a nechte jej, aby Vás během masáže vedlo. Dělejte to, co je Vám příjemné a následujte své vnitřní impulsy, která vás mohou vést k hlubšímu dechu, uvolnění pánve či vzdechům. Vše je dovoleno! Na nic se nemusíte ptát. Masér či masérka Vás přijímají a respektují, ve všech ohledech. Nejen to, jak vypadáte, ale i co děláte a cítíte. Pomohou Vám uvolnit se i fyzicky i psychicky. Pak už je to jen na vašem těle, na co bude mít chuť. Pokud Vám masér či masérka sedne, je také dobré zkusit masáž opakovaně, u téhož člověka, aby se vytvořila hlubší vzájemná důvěra, která Vás také pustí hlouběji ve vašich prožitcích.

Tantrická masáž ženě od ženy

Tantra masáž od ženy

Žena, která se již rozhodla tantra masáž vyzkoušet si musí položit otázku, zda chce mít jako průvodce muže či ženu. Možná už někdy uvažovala o tom, jaké by bylo, kdyby se jí eroticky, smyslně, dotýkala jiná žena. Mnoho žen někdy mělo erotické fantazie či sny o jiné ženě. Málokterá se však s touto svojí představou někomu svěřila. Důvodem bývá strach, že takovéto fantazie jsou důkazem lesbické nebo bisexuální orientace. Tato přímá úvaha je však mylná. Lidská duše je složitý organismus, kde s lineárními vysvětleními většinou neuspějeme. Podle Jungovské psychologie v sobě ženy i muži mají tzv. mužskou a ženskou stránku psýché (duše) , nazývané animus a anima. Tyto praobrazy ženství a mužství vznikly nastřádáním zkušeností s muži a ženami v celých generacích rodiny každého jedenice. Jsou to naše vnitřní obrazy muže a ženy, které poté projikujeme na své partnery a hledáme je tak v reálném světě, abychom se s nimi mohli nějakým způsobem vyrovnat. Erotické fantazie žen o ženách tak bývají většinou projevem hledání láskyplného vztahu k vlastnímu ženství a způsob objevování vlastní stránky ženské sexuality. Vyberete-li si tedy pro tantra masáž jako dávající ženu, zažijete pravděpodobně cestu za objevováním vlastního ženství, měkkosti a přijetí.

Tantrická masáž ženě mužem

Mezi muži a ženami existuje přirozený erotický náboj. Dynamika sexuální přitažlivosti a zvědavosti. Pokud má žena špatnou, nebo necitlivou zkušenost s muži, může mít strach vybrat si jako dávajícího muže. Tantrická masáž však v tomto směru nabízí možnou léčivou zkušenost. Její rámec je bezpečný a má jasné hranice. Muž, který jí poskytuje má s potřebami žen hluboké zkušenosti. Žena si tak může zažít masáž, která bude pro její sexualitu a její vnímání mužů skutečně léčivá. Může si také v bezpečném prostředí zažít, jak její svůdnost a erotičnost na muže působí, přičemž ví, že muž nikdy nepřekročí hranice tantrické masáže. Nová léčivá zkušenost pomáhá přijímat své tělo takové, jaké je a uvědomit si své sexuální vyzařování vůči mužům, za situace, kdy vše držíte pevně v rukou. Muž nabízí citlivé ruce a bezpečnou, pevnou náruč. Rád Vás vyslechne a pochopí vaše potřeby, o kterých s ním můžete beze studu mluvit.

Kam až může tantrická masáž zajít?

Hranice tantrické masáže jsou předem dané, což napomáhá udržet její rámec a zároveň zaručuje přijímajícímu pocit bezpečí. Tantrický masér ani masérka nesmí rámec tantrické masáže překročit. Od začátku tantrické masáže dochází k budování důvěry mezi přijímajícím a dávajícím. Přijímající získává pocit, že se může plně odevzdat a opřít a tento pocit nesmí být narušen tím, že by masér např. začal myslet více na to, co chce on než co potřebuje žena, kterou masíruje. Dávající je proto po celou dobu masáže citlivým průvodcem, který provází přijímajícího intimitou jeho vlastního těla.

Tantrická masáž má mnoho rovin a jak roste vaše důvěra v dávajícího, může se i masáž vyvíjet. Ze začátku může mít podobu smyslného rituálu uctění těla, kdy hranicí je vaše joni, které se dávající nebude dotýkat více, než letmo. Vy si tak budete pomalu zvykat na smyslné doteky a spoustu láskyplné péče. Můžete si vybrat masáž zahrnující i masáž intimní, zcela se jí oddat a zkoumat, co s Vámi dělají dlouhé, neuspěchané, citlivé doteky na všech místech, kde si přejete být dotýkána. Dalším krokem je pak masáž nové dimenze, která se zaměřuje na zadeček zvenku i zevnitř, uvolňuje pánev a probouzí energii první čakry. V kombinaci s intimní masáží joni bývá velmi novým a intenzivním zážitkem, který vás doslova pohltí a nabije energií, kterou budete cítit ještě mnoho dní po skončení samotné masáže.

Tantrická masáž může být neskonale vzrušující i hluboce léčivá, často je kombinací obojího. Doufám, že vám tento článek pomůže v uvědomění toho, co chcete během své tantrické masáže zažít a které její roviny chcete prozkoumat.

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!