Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Menstruace při tantrické masáži

Menstruace při tantrické masáži aneb Zboření jednoho tabu

Tantra masáž pro ženu

Dnes se podíváme na jedno, stále ještě, poněkud tabuizované téma v naší společnosti, a tím je menstruace. Konkrétně tedy menstruace při masáži. Pro přiblížení této tématiky si zodpovíme pár nejčastějších dotazů

Mohu vůbec přijít na tantrickou masáž, pokud zrovna menstruuji?
Nebude to trapné?
Mám před masáží informovat, že mám menstruaci?
Jak bude tantrická masáž při menstruaci vypadat? Bude na to při masáži brán ohled?
Nebude mě menstruace při masáži omezovat? Jakou mám zvolit menstruační pomůcku, či bude masáž probíhat bez ní?
Nebude to tantrickému průvodci/průvodkyni nepříjemné?

Mohu vůbec přijít na tantrickou masáž, pokud zrovna menstruuji?

Na tantrickou masáž určitě můžete přijít v době menstruace. Záleží však na každé ženě. Některé ženy jsou v období menstruace vnímavější a dotek na těle je jim příjemný, jsou například více v kontaktu se svou živočišností a sexualitou či jemností. Dotek v období menstruace může přinášet jiné kvality a jinou hloubku, než v období, kdy žena nemenstruuje. Některá žena, když menstruuje, si ráda dopřeje spíš čas pro sebe o samotě a klidu. Jiné ženy třeba toto téma nemají prozkoumané a tantrická masáž tak může být skvělou příležitostí zjistit, jak na tom v období menstruace jsem, co mi je příjemné, jak na mě doteky působí a je to jiné, než když nemenstruuji? Tantrická masáž v období menstruace tak může být nádherným rituálem přijetí, ať už zvolíte jako svou průvodkyni ženu, kde se Vám může dostat sesterského přijetí, zasvěcení do tohoto tématu, či maséra muže, kde může být zastoupen prvek přijetí ženy od muže jako celistvé bytosti, ve kterékoliv fázi jejího cyklu.

Nebude to trapné?

Toto tabu zboříme za Vás. Chápeme, že toto téma může vzbuzovat určité pocity trapnosti, možná i nechuti o něm byť jen mluvit. Nebojte, určitě to není trapné, menstruaci můžeme vnímat jako přirozený proces, posvátnou očistu, kterou žena zpravidla každý měsíc prochází. V dávných kulturách byla menstruující žena velmi uctívána, každý měsíc ženy společně odcházely menstruovat do posvátných chýší – chrámů, kde vnímaly vizi a směřování pro následující období, nejen pro sebe, ale celý svůj kmen. I ze strany našich tantrických průvodců je menstruace vnímána přirozeně a posvátně. Pokud tedy máte nějaké obavy, či se stydíte, nebo vám přijde toto téma trapné, může být tantrická masáž a bezpečně prostředí, které naši průvodci vytvoří, skvělou příležitostí se na toto téma otevřeně pobavit a třeba i dalším pomyslným krůčkem k přijetí své menstruace jako procesu, který je oslavován.

Mám před masáží informovat, že mám menstruaci?

Před každou masáží probíhá rozhovor s Vašim průvodcem/průvodkyní. Při rozhovoru se Vás, mimo jiné, zeptají, v jakém přicházíte naladění, ptají se na váš aktuální stav, ať už ten zdravotní či Vaše momentální rozpoložení. Je zde tedy prostor informovat, že se zrovna nacházíte v období menstruace. Tato informace je velmi vítána a může se s ní během masáže pracovat způsobem, na kterém se společně dohodnete.

Jak bude tantrická masáž při menstruaci vypadat, bude na to při masáži brán ohled?

Na konkrétní podobě tantrické masáže se dohodnete se svým průvodcem/průvodkyní během konzultace. Zde si mimo jiné společně nastavíte hranice masáže s ohledem na období menstruace. Je prostor zde pohovořit, jestli jste během menstruace například citlivější či další specifická přání. Společně se dohodnete, zda masáž bude obsahovat také masáž intimních partií a v jaké podobě. Pokud intimní masáž zvolíte, může zde být například varianta pouze přiložení ruky na joni. Další možností může být masáž joni pouze zvenku a pokud se tak rozhodnete je možná masáž joni i zevnitř.

Nebude mě menstruace při masáži omezovat? Jakou mám zvolit menstruační pomůcku či bude masáž probíhat bez ní?

Pokud zvolíte během masáže použít nějakou menstruační pomůcku, doporučujeme Vám zajisté takovou, se kterou se cítíte Vy pohodlně. Je možné využít například některou z menstruačních pomůcek, které se zavádí dovnitř - tampon, menstruační kalíšek či menstruační houbičku. Ve všech případech je možné zažít masáž zvenku i vstoupit dovnitř joni. Pokud preferujete menstruační pomůcky, které se nezavádí dovnitř, jako jsou vložky či menstruační kalhotky, je to rovněž možné. Je poté na Vás, zda si je budete chtít při masáži odložit nebo ponechat. Váš průvodce/průvodkyně je připraven i na variantu, že zvolíte masáž s volnou menstruací, bez jakékoliv pomůcky. Samozřejmě to, že si pomůcku odložíte, nabízí určitou formu svobody. Chápeme, že to pro Vás může být něco úplně nového, je možné, že se objeví i pocity studu či nejistoty, to je v pořádku, všechny pocity jsou vítané. Možná nějaký hlásek ve Vás volá právě po tom tohle vyzkoušet a zažít. Tento zážitek může být opravdu osvobozující až mystický, plný přijetí sebe sama i v této fázi cyklu a Váš průvodce/průvodkyně Vám v tomto bude vnímavým průvodcem.

Nebude to tantrickému průvodci/průvodkyni nepříjemné?

Se svým průvodcem/průvodkyní si společně nejprve o všem popovídáte, vyslechne Vaše přání a společně zvolíte takovou variantu, která bude oběma příjemná. Váš průvodce/průvodkyně je otevřeným člověkem, který vnímá tělo jako celek se vším, co k němu patří a je v tomto tématu proškolený. Respektuje Vaše hranice i ty své, není tedy třeba se obávat, že by dělal něco, co je mu nepříjemné. Můžete se tedy dovolit se uvolnit a otevřít se tomuto zážitku, nechat se unášet na smyslných či jemných, možná emočních, hlubokých až mystických, vlnách tantrické masáže během menstruace.

Tantra masáž pro ženu

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!