Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantra masáž jako léčba neplodnosti

Problémy s početím jsou problémem, který trápí stále větší procento párů, které si přejí mít dítě. Příčiny mohou být různé, od fyziologických až po ty psychické. Neúspěšná snaha o početí může vést k vážnému rozkolu v jinak šťastné partnerské dvojici a negativně ovlivnit i kvalitu sexuálního života. Pojďme se společně podívat na to, v jakých případech nám může tantra, případně tantircká masáž s otěhotněním pomoci.

Strašák jménem neplodnost

Tantrička s bříškem

Neplodnost je definována jako neúspěšná snaha páru o početí po dobu delší než jeden rok (při nechráněném sexu, cca 2 x týdně) a trpí jí 5-15% párů. Fyziologické příčiny mohou být u žen např. poškození či uzavření vejcovodů, hormonální poruchy či problémy s uhnízděním vajíčka, u mužů zase může být neplodnost způsobena poklesem kvality spermatu, blokace chámovodů či chromozomální poruchami spermií. Velká část potíží je často ale psychického rázu. Pár, snažící se o potomka může dojít až k tomu, že se miluje podle předem sestaveného harmonogramu. Sex se místo radosti stává povinností, kterou muž plní už jen proto, aby zabránil pláči či hysterii partnerky nad další započatou menstrucí. Pár se dostává do bludného kruhu a jeden druhému se postupně vzdalují.

Jak to udělat, abyste se do tohoto kruhu vůbec nedostali? Především přestaňte o plození dětí neustále přemýšlet. Stanovte si termín, ideálně cca do 1 roku, kdy si přejete otěhotnět, napište si jej do diáře, abyste si jej nemuseli pamatovat a od této chvíle slibte sami sobě, že nebudete na těhotenství myslet. V naší kultuře jsme si navykli dosahovat svých cílů vůlí, silou a často nám chybí pokora přijímat věci tak, jak jsou. Součástí lidského živata by měla být také pokora. Pokora přijímat to, co nám naše tělo umožní a co už ne. Pokora neznamená pasivitu, ale přijetí toho, že naše tělo je často moudřejší než my a často má dobrý důvod pro to, co se mu „děje“. Jedna věc navíc funguje dokonale, vždy, když se o něco přespříliš snažíme, tak to zároveň od sebe odpuzujeme a způsobíme si tím více škody, než užitku.

Nová etapa sexuálního objevování

Radujte se! To, co Vás nyní (poté, co jste sami sobě dovolili rok klidu) čeká je čas sexuálních radovánek a objevování. Můžete s klidem vyhodit do koše antikoncepční pilule, náplasti i kondomy a začít si plně užívat jeden druhého, se vším všudy. Antikoncepční tablety dokonce mění chcemii vašeho těla, takže po jejich vysazení možná zjistíte, že máte mnohem větší chuť na milostné hrátky než dříve. Navíc za ušetřené peníze si můžete dopřát třeba partnerskou tantra masáž, zážitek, který obohatí, prohloubí a možná nastartuje změnu pro Váš vztah. Spojit ji můžete se společnou saunou a romantickou večeří. Užívejte si toto období, protože až své vytoužené miminko počnete, budete mít spoustu jiné práce. Berte tedy tento čas jako druhé líbánky.

Jak působí tantra nebo tantra masáže na početí

Tantra nás učí uvolnit se do toho, co je. Hrát si, experimentovat, radovat se ze svého těla i těla svého partnera. Tantra masáž pomáhá uvolnit celou pánevní oblast, rozproudit v ní energii a život, tolik potřebné pro uhnízdění plodu. Vaše pánev musí být plná, živá, sálající a nabitá. Stejně tak vaše prsa, ze kterých pak bude vaše dítě sát mléko a výživu. V tantrické masáži používáme nejen citlivý a láskyplný přístup, ale také věci, co fungují na tělesné rovině: prvky bioenergetiky a stimulace pánevního dna. Celé tělo se tak postupně propojuje a oživuje. Tantra masáž pozitivně ovlivńuje produkci dopaminu a serotoninu (hormony štěstí) a vzrušení a uvolnění zaplavuje celé naše tělo. To, co se při tantra masáži naučíte, můžete přenášet do své vlastní ložnice a dopřávat si tak vzájemné laskání a něžnosti třeba denně. Objevte hranice své poživačnosti a dejte své sexualitě nový rozměr a místo v životě. Nechte se zcela ovládnout pudovostí a chtíčem! Pokud marně hledáte klíč a inspiraci, může být pro Vás vhodné např. abslovovat spolu individuální výuku tantra masáže, při které se o sobě mnohé dozvíte a naučíte.

Objevováním kouzla tantry, tantrické masáže a ritálů otevřete nové dveře k sobě samým a přestanete se soustředit na stres a technické plození. Pokud netrpíte bilogickou disfunkcí, pak brzy zjistíte, že to jde nějak samo. A o to jde.

Zajímavosti:

Častá ejakulace zlepšuje kvalitu spermií

Je obecně známo, že nejlepší dobou pro otěhotnění je u žen období ovulace, nejnovější výzkumy však ukazují, že i muž se může pro otěhotnění partnerky vědomě zasadit. Jak ? velmi příjemným způsobem. Ejakulujte co nejčastěji! Každodenní ejakulace, zlepšuje kvalitu mužských spermií, neboť pravidelná ejakulace snižuje množství poškozené DNA, tedy genetické informace, kterou spermie předává budoucímu zárodku.

Doktor Greening, provedl studii, do níž bylo zapojeno 118 mužů, kteří měli více poškozené DNA ve spermiích. Muži měli za úkol ejakulovat každý den po dobu jednoho týdne, neužívat žádnou další léčbu a neměnit svůj životní styl. Na začátku studie byla v průměru třetina (34 %) spermií poškozená, po sedmi denním testu už to byla pouze zhruba čtvrtina (26 %).

7 - denní program pro muže

Kvalitní spermie hrají při otěhotnění klíčovou roli. Spermie se při pravidelné ejakulaci nezdržují v chámovodech, kde je mohou poškozovat volné kyslíkové radikály. Optimální pro otěhotnění se zdá každodenní ejakulace (tedy po dobu zhruba sedmi dní) před ovulací partnerky. Dopřejte si tedy dostatek milování, kupte si oblíbený erotický časopis, či zajděte na tantra masáž. Děláte tím něco i pro svoji partnerku!

Zdroj výzkumů: European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) (2009, July 1). Daily Sex Helps Reduce Sperm DNA Damage And Improve Fertility. ScienceDaily

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2023, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!