Tantra masáže Praha - články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Kouzelné masáže I – exotické a orientální masáže

Masáže jsou již od pradávna jedním z nejoblíbenějších způsobů relaxace a odpočinku. Mají řadu léčebných účinků, jsou příjemné, voňavé a pohladí po těle i po duši. V některých zemích jsou dokonce součástí tradičních léčebných umění či rituálů. Klasických i exotických masáží se dnes nabízí celá řada. Pokud nevíte, která masáž je pro vás ta pravá, nezoufejte. Vyzkoušela jsem pro vás v Čechách i v zahraničí 15 nejoblíbenějších druhů masáží a procedur,o kterých si nyní můžete přečíst v tomto článku. Doufám, že se vám bude líbit, usnadní vám orientaci a pomůže najít tu pravou péči pro vaše tělo i duši. Masážemi se zabývám již 9 let, včetně jejich poskytování a výuky, tedy vše co je zde napsáno vychází z letitých osobních zkušeností a zážitků.

I. část: EXOTICKÉ A ORIENTÁLNÍ MASÁŽE

Havajská masáž Lomi–lomi

Exotická a podmanivá masáž pocházející z Havajských ostrovů vás nadchne dokonalou kombinací smyslné hudby, vůně exotických olejů a masážní techniky pomocí dlouhých, harmonických tahů předloktí a loktů a zapojení celého těla maséra. Díky tomu, že se havajská masáž provádí na celém těle přijímajícího a díky zapojení pohybů těla terapeuta vás tato masáž hluboce uvolní a zároveň rozproudí přirozenou vitální energii, která nastartuje regeneraci těla i duše.

Jak masáž probíhá:

Havajská masáž využívá dlouhé rytmické tahy a zaměřuje se na propojení a hluboké uvolnění celého těla. Začíná se dlouhými tahy podél páteře, čímž dochází k protažení vzpřimovačů a hlubokých zádových svalů. Dále se masáž soustředí na uvolnění lopatek, ramen i krční páteře. Nezapomíná se ani na oblast zadečku, beder a kyčlí. Následuje masáž nohou, kde jsou opět použity dlouhé tahy předloktím, zaměřené na protažení a uvolnění svalových skupin stehenních a lýtkových. Do havajské masáže patří i příjemná masáž dekoltu či rukou.

Účinky masáže:

Havajská masáž se zaměřuje na tělo jako celek, pracuje nejen s fyzickými symptomy jako je únava či bolest, ale i s rovinou duše. Díky speciálním havajským hmatům, prohřívajícím olejům i zapojení rytmiky tato masáž více než jiné odbourává napětí, stres i podráždění a naplní vás pozitivní energií a radostí. Na fyzické rovině podporuje detoxikaci těla, rozpohybuje lymfatický systém, stimuluje krevní oběh, uvolňuje a regeneruje bolavé svaly a klouby.

Zajímavosti:

Tato masáž je na Havaji praktikována jako masáž rituální. Její základy pochází z tradičního tance Lomi – Lomi, který je charakteristický použitím pohybů předloktí při tanci. Lomi Lomi v havajštině znamená předloktí.

Hodnocení:

Havajská masáž mě jednoduše nadchla! Je to exotický, smyslný a podmanivý zážitek plný jiskřivé energie. Doporučujeme všem, kdo potřebují v životě více radosti a lehkosti.

Tradiční thajská masáž

Jedna z nejstarších masážních technik, která spojuje meridiánovou tlakovou masáž, obnovující tok energie v těle s prvky tradiční indické jógy. Masáž pochází z Indie, odkud byla přenesena do Thajska, kde patří ke klenotům tradiční thajské kultury, je stará 2500 let a dříve se užívala v lékařství a jako služba v chrámech.

Jak masáž probíhá:

Tradiční thajská masáž se provádí na zemi, bez použití oleje, člověk je při ní oblečený v krátkých volných kalhotách a tričku. Masáž se provádí v rytmu dechu a sestává z celé řady hmatů, zahrnujících postupné stlačování meridiánů palci a poté dlaněmi masérky, následuje jemné protažení a uvolnění svalů, kloubů i šlach. Masérka používá k masáži své palce, dlaně, lokty, i chodidla a využívá svých znalostí anatomie a fyziologie, mimo jiné také akupresurních bodů. Masíruje se celé tělo a to z obou stran tak, aby došlo ke komplexnímu uvolnění a protažení všech svalů. Thajská masáž na rozdíl od jiných začíná rituálním omytím chodidel. Do masáže patří i masáž hlavy a obličeje. Ideální doba masáže je 1,5-2 hod a mělo by se po ní hodně pít. Masáž je celkově velmi příjemná , někdy však může při protahování trochu bolet. Jedná se ale o bolest snesitelnou a příjemnou a účinek je zaručený!

Účinky masáže:

Tradiční thajská masáž pomáhá při migrénách, bolestech zad, problémech s páteří či nedostatečnou flexibilitou těla. Je velmi vhodná pro detoxikaci, uvolnění od duševního napětí a stresu, ale i obyčejnou relaxaci. Pomáhá zmírňovat úzkosti. Krom těchto blahodárných účinků tato masáž navíc stimuluje činnost vnitřních orgánů a podporuje správné fungování organismu. Pomáhá také odblokovat zatuhlá a nepohyblivá místa na těle, zejména záda a oblast beder. Dochází při ní k uvolňování a protahování svalů podobně jako při cvičení jógy, což pokud chodíte pravidelně, vede k celkové tělesné flexibilitě a tělesné i psychické harmonii.

Zajímavosti:

Thajská masáž se dá provádět i jako masáž olejová. Olejová masáž se provádí taktéž na futonu, již však bez oblečení, tedy na holé kůži a je více podobná klasické masáži. Využívá se při ní aromaterapeutických silic a prvků tradiční thajské masáže (stlačování akupresurních bodů a ztuhlých míst). Existuje také tzv. královská thajská masáž, která kombinuje prvky tradiční thajské masáže, olejové masáže a navíc využívá působení tepla a bylin na lidský organismus. Patří do ní tedy i masáž pomocí nahřátých bylinných pečetí. Byliny jsou zabalené v tenkém plátně a stlačené do tvaru podobnému kouli s rukojetí . Celá pečeť je nahřátá v páře a poté s tlakem přikládána na tělo. Teplo pomáhá uvolnit bolavé svaly, tedy královská thajská masáž je velmi oblíbenou praktikou!

Hodnocení:

Díky naladění na rytmus dechu jsem se při této masáži přirozeně uvolnila a odpočinula si tak nějak jinak. Hlouběji. Příjemný, meditativní zážitek, cesta k sobě. Už dlouho jsem si nepřipadala tak protažená a flexibilní! Tuto masáž doporučujeme všem, kdo mají sedavé zaměstnání a málo času na pohyb a všem, kdo má problémy s páteří či bolesti zad.

Ajurvédská masáž (ABHYANGA)

Ajurvédská masáž je již několik tisíc let součástí tradičního indického léčebného umění – Ajurvédy. Ajurvéda (v překladu „věda o životě“) v sobě zahrnuje všechny oblasti lidského života, neb vnímá člověka jako celek a chce-li někoho léčit musí poznat způsob jeho života, zvyky i myšlení. Lékařství je v Indii považováno za umění. Jedinečné spojení vědy s intuicí a vnímavostí k pacientovi. A tak stejně jako ájurvéda bere člověka jako jeden celek, tak i ájurvédská masáž je komplexním prostředkem k relaxaci celého organismu. Cílem této masáže je harmonizace těla, duše i mysli.

Jak masáž probíhá:

Základem ajurvédské masáže je použití velkého množství sezamového oleje, který otevírá póry a váže na sebe toxiny a těžké kovy, které poté odvádí z těla pryč. Spolu s fyzickými hmaty, které rozproudí lymfu je tak základem jejích detoxikačních a ozdravných účinků. Ajurvédská masáž zahrnuje masáž celého, obličeje, hlavy i vlasů pomocí teplého sezamového oleje. Nejčastěji se masírují záda, šíje, ramena, nohy a ruce. Uděláte-li si ale na masáž dostatek času, můžete zažít např. i masáž dekoltu a prsou. Masáž je spíše hladivá a relaxační.

Účinky masáže:

Ajurvédská masáž i všechny doplňující ajurvédské procedury zbavují organismus fyzického i psychického napětí i stresu. Použití velkého množství sezamového oleje navíc v organismu nastartuje dlouhodobější čistící proces. Dochází k odplavení škodlivin a toxinů a následnému posílení imunity. Zlepšuje se také stav pokožky. Masáž pomáhá na akné, ekzémy a jiné kožní problémy a zpomaluje stárnutí pokožky i celého organismu. Pomáhá při nespavosti a úzkostech. Celkově tato masáž pomáhá udržovat zdravé tělo a svěží mysl.

Zajímavosti:

V ajurvédských centrech si můžete k masáži přiobjednat také doplňkové ajurvédské procedury, jako jsou například parní bylinné lázně či širodhara. Parní lázeň mívá podobu dřevěného boxíku s dřevěnou židličkou uvnitř. Posadíte se na židli a jste v boxíku uzavřeni tak, že vám kouká pouze hlava. Do boxíku je pak vpuštěna bylinková pára, která organismus krásně čistí, prohřívá a otevírá póry. Celá procedura je velmi příjemná a podporuje a znásobuje účinky celé ajurvédské masáže. Zajímavou procedurou s dlouhou tradicí je také Širodhara. Ležíte při ní v dřevěném lehátkovém korýtku, doprostřed čela vám teče slabý proud teplého oleje, zároveň se jemně masíruje pokožka hlavy. Celková doba trvání i s relaxací je přibližně 45 min. Při širodhaře dochází k hlubokému uvolnění nervového systému, pomáhá při bolestech hlavy, léčí nespavost a mnoho dalších nemocí. Pomáhá při navrácení rovnováhy organismu. Širodharu není dobré kombinovat s celo-tělní ajurvédskou masáží, neboť jedna vás více rozproudí a druhá zklidní. Je tedy lepší přijít na každou proceduru v jiný den.

Hodnocení:

Tato masáž ve mně zanechala pocit hluboké regenerace a zklidnění. Ve spojení s horkou parní lázní byla vynikající. Tuto masáž doporučuji všem, kdo potřebují projít hlubokou vnitřní očistou a načerpat nové síly.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy navazuje na tradiční ajurvédské umění a pracuje s částmi těla, kde se během dne nejvíce hromadí napětí a stres. Tedy s oblastí hlavy, ramenou a šíje, které jsou zároveň důležitými energetickými centry. Indická masáž hlavy po náročném dni je tím pravým lékem pro váš nervový systém. Zbaví vás vyčerpání, uvolní od napětí u umožní přeladit se na partnera a osobní život.

Jak masáž probíhá:

Masáž probíhá v sedě, na pohodlné židli a lze ji provádět nejen v masérském centru, ale i doma či v kanceláři. Masíruje se bez použití oleje a to v oblasti ramen, šíje, krku a hlavy. Masáž je příjemně energizující i relaxační a velmi, velmi příjemná.

Účinky masáže:

Indická masáž hlavy dokonale zbavuje psychického napětí a stresu. Pomáhá při vyčerpání a úzkosti, zbavuje migrény, podporuje růst vlasů. Díky zaměření na důležitá energetická centra také energetizuje celý organismus, přináší radost a pohodu. Zklidňuje mysl.

Zajímavosti:

Masírování hlavy a vlasové části pokožky podporuje emocionální pouto a vnímavost mezi partnery. Masáž hlavy tedy patří k oblíbeným zejména u párů!

Hodnocení:

Indická masáž hlavy je nejen příjemná, ale skutečně vás dokáže do hloubky uvolnit. Výhodou je, že trvá jen půl hodiny, je tedy vhodná i uprostřed náročného pracovního dne. V kombinaci s dobrým šálkem čaje a relaxační hudbou k nezaplacení. Doporučujeme všem manažerům a lidem pracujícím ve stresovém prostředí.

Havajská masáž lávovými kameny

Masáž horkými kameny pochází z Havaje, odkud se tyto krásné čedičové kameny také dovážejí. Využívá podobných tahů a principů jako havajská masáž „lomi lomi“, je však navíc doplněna o účinky tepla, které tyto kameny při zahřátí absolvují a poté pomalu uvolňují. Tato jejich vlastnost bývá využívána k prohřátí organismu a rozproudění jeho přirozené energie. Účinky masáže jsou doplněny působením exotického kokosového či vyživujícího mandlového oleje.

Jak masáž probíhá:

Masáž lávovými kameny se provádí pomocí čedičových kamenů zahřátých na teplotu 55-60 ° a teplého kokosového či mandlového oleje. Masíruje se celé tělo a to jak pomocí kamenů, tak i předloktí a loktů, jako je tomu u masáže havajské. Důraz se klade na vzpřimovače páteře, oblast ramen, šíje a beder. Následně se pomocí dlouhých tahů masírují také zadeček, stehna a lýtka. Nevynechávají se ani ruce a dekolt. Masáž využívá uvolňujících účinků tepla, kameny by tedy měly být pro masáž hodně horké, ale nesmí vás spálit. Během masáže na vás masér či masérka také kameny pokládají a to na místa, kterým se zrovna nevěnují či na kterých jsou důležitá energetická centra. Jedná se např. o oblast křížové kosti, dlaně či pupík. Když pak ležíte na zádech, můžete mít kameny vyskládané zespoda, podél páteře.

Účinky masáže:

Masáž horkými kameny patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější masáže a to zejména v chladnější části roku. Teplo v kamenech dlouho vydrží a dokáže pronikat do tkání, svalů i kloubů a uvolnit i hluboké spazmy. Doporučuje se při bolestech zad a kloubů, po sportovní zátěži i jako příjemná relaxace.

Zajímavosti:

Masáž lávovými kameny lze provádět i na obličeji. Kameny existují v různých velikostech a dělají se i obličejové či meziprstní. Kameny jsou 100% přírodního původů a lze z nich čerpat za léta nastřádanou energii a sílu.

Hodnocení:

Příjemná relaxační a uvolňující masáž. Ideální pro milovníky tepla a exotických vůní. Mňam mňam.

Masáž SHIATSU

Masáž shiatsu má svůj původ v Japonsku odkud se rozšířila dnes již do celého světa. Provádí se přes oblečení a pracuje se při ní s energetickými drahami v těle. Každá energetická dráha (meridián) je spojen s určitým orgánem a tělesnou funkcí. Pokud je energie zablokovaná, člověk může mít s daným orgánem či tělesným systémem potíže, které umí masáž shiatsu odstranit. Pracuje se při ní pomocí tlaku. Jemným a nenásilným způsobem se obnovuje proudění energie v těle a tím i jeho správná funkčnost. Pravidelné ošetření a harmonizování pomocí masáže shiatsu vede k nastartování samo-léčebného procesu a obnovení správného fungování těla.

Jak masáž probíhá:

Masáž shiatsu se provádí na zemi na futonu, přičemž terapeut pracuje pomocí tlaku prstů, dlaní, loktů, kolen či chodidel, využívaje přitom znalosti jednotlivých energetických drah a akupresurních bodů. Masáž se provádí se přes oblečení. Podle obtíží, které vám terapeut diagnostikuje se zaměří na práci s určitou energetickou drahou (např. drahou ledvin, žlučníku atp.). Principem masáže shiatsu je, že terapeut pouze pomáhá masírovanému spojit se sám se sebou a navrátit se do vlastní rovnováhy. Terapeut klienta do ničeho netlačí. Masáž by tedy nikdy neměla bolet, je spíše jemnější, nenásilná.

Účinky masáže:

Obnovením energetického toku v těle pomáhá při potížích s vnitřními orgány a tělesnými systémy. Uvolňuje a harmonizuje tělo i duši.

Zajímavosti:

Výcvik opravdového shiatsu terapeuta trvá 3 roky, než se tedy rozhodnete shiatsu masáž absolvovat, zjistěte si dobře, jaké má váš budoucí terapeut vzdělání. Shiatsu má kořeny v tradiční japonské masážní technice, která vyšla z principů čínské medicíny. Existuje také Zen shiatsu masáž, která je obohacena o východní filosofii.

Hodnocení:

Tato jemná a harmonizující masáž mě překvapila svou nenásilností a laskavostí ke klientovi. Masáž shiatsu bych doporučila lidem, kteří se jí mohou věnovat dlouhodobě a pravidelně a mají rádi nenásilné a netlačící techniky.

Tantrická masáž

Tradiční tantrické učení o vědomé práci se sexuální energií, meditaci i úctě k sexu pochází z Indie, kde bylo praktikováno uzavřenou a tajnou skupinou tantriků. Z tantrického učení vychází také tantrická masáž, která se rozšířila po celém světě a je nyní způsobem, jak lidem skrze vlastní prožitek přiblížit tantrické učení. Jde o masáž smyslnou, vzrušující a neskonale příjemnou!

Jak masáž probíhá:

Tantrická masáž má podobu intimního rituálu mezi dávajícím a přijímajícím. Jde v ní o výměnu energie a sdílení pocitů a prožitků, přičemž jeden pouze dává a druhý přijímá. Dávající je citlivým průvodcem, který pomáhá přijímajícímu rozvíjet a objevovat svou sexualitu. Tantrická masáž se provádí na futonu, za svitu svíček a zvuku smyslné tantrické hudby. Masérka je při ní nahá či pouze se sarongem ovinutým okolo boků, přijímající je nahý úplně. Do tantrické masáže patří také masáž intimních částí těla, v sanskrtu nazývaných joni a lingam. Při masáži často dochází k prožití orgasmu. Masér či masérka využívají znalosti práce s energií i hlubokých uvolňovacích technik. Masáž začínám rituálem ve stoje, který je projevením úcty přijímajícímu i naladěním jeden na druhého. Pokračuje masáží na futonu, která je zaměřena na odstranění napětí z těla přijímajícího a hluboké uvolnění a relaxaci. Pokračuje se očistnou masáží pomocí teplých ručníčků, následuje smyslné hlazení kožešinkami a peříčky a pak olejová masáž celého těla teplým exotickým olejem, zakončená intimní masáží joni či lingamu. Masáž je o prožitku přijímání a dávání a sdílení hluboké intimity. Nedochází při ní k sexu, ani k erotické výměně s dávajícím. V rámci bezpečných hranic jsou tak možné hluboké prožitky na obou stranách. Do masáže může být zahrnuta také masáž prostaty.

Účinky masáže:

Tantrická masáž prohlubuje sexuální prožívání a pomáhá objevit nové dimenze intimity. Pomáhá při potížích s otěhotněním, poruchách erekce, při nedostatku péče a intimních doteků, prohlubuje orgastické prožívání, zlepšuje vztah k sobě samému i k partnerovi. Zbavuje napětí a stresu.

Zajímavosti:

Tantrická masáž je velmi oblíbená také mezi partnery. Sbližuje je a prohlubuje jejich vztah a vzájemnou přitažlivost a důvěru. Pokud se pár naučí techniku tantrické masáže, může jí obohatit a kultivovat také svůj intimní život.

Hodnocení:

Tantrická masáž mě zaujala svou komplexností a naprostým zbořením všech tabu. Vše je při ní přirozené, citlivé i vzrušující. Baví mě objevovat, jak mé tělo reaguje pokaždé jinak. Jako žena se při ní cítím jako opravdová tantrická bohyně, oslavovaná, uctívaná, zahrnutá láskou, něhou a voňavými květy! Doporučuji vyzkoušet všem, komu už bylo 18 :-) !

Bali masáž

Bali je jedním z ostrovů Indonésie, kterou dohromady tvoří více než 17 000 ostrovů, z toho asi 6000 obydlených. Indonéská kultura byla po staletí ovlivňována kulturou čínskou, indickou, arabskou a malajskou a to především díky migraci a mezinárodnímu obchodu. Masáže mají v celé Indonésii a taktéž na Bali hlubokou tradici a patří ke každodenní kultuře místních obyvatel již od útlého věku a je pro ně něčím zcela samozřejmým.

Jak masáž probíhá:

Bali masáž vždy zahrnuje masáž celého těla, tradičně bývá obohacena o peeling a voňavou květinovou koupel. Jedná se především o masáž harmonizační a relaxační, ale i přes to při ní dochází k důkladnému protažení svalů. Celá procedura začíná se tlakovou masáží přes ručník nebo sarong, kdy se tělo protahuje a stlačuje, aby se uvolnily tělesné blokády a člověk se dostal se svým tělem do hlubšího kontaktu. Následuje olejová masáž nohou, zad a šíje za pomoci voňavého kokosového oleje, doplněného o vůni plumérie či mučenky. Tahy jsou dlouhé, vláčné, relaxační. Masáž by neměla bolet. Po zadní straně těla se masírují také nohy zepředu, paže, dekolt a bříško. Po masáži následuje peeling celého těla za pomoci kokosového oleje a třtinového cukru. Sladké zkrášlovadlo ze sebe pak smyjete v květinové koupeli.

Účinky masáže:

Bali masáž patří mezi královské relaxační procedury indonéských princezen. Tato exotická odpočinková masáž vás nejen příjemně protáhne, ale krásně zharmonizuje a opečuje celé vaše tělo, vyživí kůži a dá odpočinout stresované mysli.

Zajímavosti:

Bali znamená v překladu „Ostrov Bohů“ a říká se o něm, že je jedním z nejkrásnějších ostrovů Indonésie. Na Bali masáži je také zajímavé, že nemá ustálenou techniku. Její podoba se často liší od vesnice k vesnici.

Hodnocení:

Tato masáž je příjemnou relaxační perlou mezi masážemi. Je lehká, smyslná, odpočinková. Ideální pokud vás nic extra nebolí, ale chcete se jen zrelaxovat a odpočinout si.

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!