Tantra masáže Praha s.r.o. - Když se žena nechce milovat

7 nejčastějších důvodů, proč se ženy nechtějí milovat a co s nimi můžete dělat

Sex je přirozenou a důležitou součástí každého zdravého partnerského vztahu. Prohlubuje pouto mezi partnery, navozuje pocit intimity a blízkosti, zbavuje nás fyzického i duševního napětí, dává nám pocit slasti a pomáhá nám cítit se chtění a žádoucí. I přes mnohé mýty, je sex stejně důležitý jak pro muže, tak pro ženy, a pokud ve vztahu chybí, někde se stala chyba. Pojďme se společně podívat na nejčastější příčiny chybějící či malé chuti na milování u žen a co se s nimi dá dělat.

Když se žena nechce milovat, většinu mužů nejprve napadne, že problém je na straně ženy. Moje žena je frigidní, ztratila zájem o sex, je prostě méně vášnivá než já, nemá k tomu vztah, stěžují si muži svým kamarádům, popřípadě milenkám. Ti méně uvědomělí to pak svým partnerkám vyčítají. Jen někteří muži si dokáží připustit, že sex je složitější, než se může na první pohled zdát. Sex není jen biologicky a hormonálně podmíněný pocit chtíče, ale má i psychickou a vztahovou dimenzi. Sex tak nevyjadřuje jen libido ženy, ale odráží především dynamiku vztahu obou partnerů. Proč se tedy některé ženy vlastně nechtějí milovat?

1. Není spokojená s vlastním tělem

Necítí-li se žena spokojená s tím, jak vypadá, ovlivňuje to nejen její sebevědomí a náladu, ale i touhu po milování. Aby byla žena sexuálně aktivní, potřebuje vnímat sama sebe jako atraktivní a přitažlivou, cítit se dobře ve vlastním těle a prožívat sama sebe jako ŽENU. To, jak vnímáme sami sebe, ovlivňuje především naše nejbližší okolí. Slova partnera či milence tak mají velký význam. Když jí budete stále dokola opakovat, že má nadváhu a její prsa vypadají jako uši kokršpaněla, nemůžete čekat, že se z ní v noci stane vášnivá milenka, která bude špičkou jazyka laskat vaše ztopořené mužství a šeptat vám slůvka plná vášně předtím, než se s vámi pomiluje na pět různých způsobů. To, co říkáte, ovlivňuje to, jak se bude cítit, a to pak to, zda (a jak často) se s vámi bude milovat.

Co s tím dělat:

Dejte jí pocit, že je Bohyně. Nejprve sami sobě upřímně odpovězte na otázku: líbí se vám vaše partnerka? Co vás na ní přitahuje? Čím je vzrušující? A na čem by podle vás měla pracovat? Pak si zkuste uvědomit, co (a jakým způsobem) jí říkáte a dáváte najevo. Pokud jste jí vymysleli přezdívku „koblížek“, raději na to rychle zapomeňte. „Chci ti to udělat zezadu, koblížku,“ slyšíte, jak směšně to zní? Povězte jí raději, co se vám na ní líbí. Má krásné oči? Sexy boky? Smyslné rty? Nebojte se být odvážní. Pošeptejte jí, jak moc vás vzrušují její prsa, zatímco ji opřete o kuchyňskou linku a budete smyslně hladit její kulatý zadek. Pozor, nedělejte to jenom ve chvíli, kdy se s ní chcete pomilovat nebo to rychle přestane fungovat a žena začne vaše dobře myšlené komplimenty vnímat jen jako strategii, jak se jí dostat pod kalhotky. Klíčem je abyste to, co jí říkáte, mysleli upřímně. Dejte jí najevo, že je chtěná a že se vám líbí.

Náš tip:

Chcete-li, aby byla vaše přítelkyně více sexy, místo výčitek, jí kupte poukaz na 20h s osobním trenérem a permanentu do nejbližšího fitness centra. Cvičení s trenérem jí pomůže překonat těžké začátky, získat motivaci a vyvarovat se nejčastějších chyb a zranění. Bude lépe vypadat, lépe se cítit a těžit z toho budete vy oba. Cvičení v posilovně navíc u žen přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu, který je zodpovědný za sexuální touhu.

2. Necítí se milovaná

Všechny ženy touží po pozornosti a náklonosti svého partnera. Pokud jste celý den v práci a po příchodu domů si pustíte televizi, otevřete pivo a ulehnete na gauč, neočekávejte, že vám vaše partnerka začne tančit striptýz v červených podvazcích. Ženy milují všechny ty každodenní maličkosti, které jim připomínají, co pro vás znamenají a jak moc si jich ceníte. Uvařená káva, sem tam snídaně do postele, pohlazení po ruce, nečekané obětí, to, že jí povíte, že jí to dneska moc sluší, podíváte se jí u toho do očí a vášnivě ji políbíte. Ženy potřebují pozornost, náklonost a průběžné doteky, aby se cítily milované a chtěné. Když se s vámi žena cítí psychicky dobře a vnímá, že ji máte rádi, sama pak začne toužit i po blízkosti fyzické.

Na co si dát pozor:

Ženy jsou vnímavé k detailům a zpravidla si pamatují víc, než byste si přáli. Jedna jediná věta nebo špatná poznámka může být úplná katastrofa. Jsou proto věci, o kterých se ženou nikdy nežertujte a ani se o nich nebavte. Zejména nikdy:

  • Jí neříkejte, že je tlustá, má moc velký zadek nebo tlustá stehna. Pokud tomu tak je, pravděpodobně to ví moc dobře sama a nepotřebuje to ještě slyšet od vás. Vytáhněte ji na kolečkové brusle, kupte permanentku do fitka a místo čokoládového dortu jí udělejte misku čerstvých jahod. Hubnutí vyžaduje celkovou změnu životního stylu, která není jednoduchá. Mějte pochopení a buďte jí oporou. Uvědomte si, že výčitkami dosáhnete jediného, bude se na vás zlobit, nebude se před vámi cítit dobře nahá a vy tak budete mít ještě méně sexu, než máte.
  • Neobdivujte kvality její kamarádky ani jiných žen. Vaše přítelkyně není váš kamarád, se kterým můžete nadšeně obdivovat výstavní trojky obsluhující servírky a vychvalovat sexy pozadí vaší nové kolegyně. Šli jste někdy s přítelkyní po ulici a najednou vám ujelo: „Viděla jsi ty prsa?“, při pohledu na pěkný výstřih okolojdoucí slečny? Je mi líto, ale vaše přítelkyně její kvality (a vaše poznámky na toto téma) opravdu neocení. Užívejte si pohledy na jiné ženy jak je vám libo, ale nedělejte to před ní a když už to omylem uděláte, tak proboha mlčte a přejděte rychle k jinému tématu. Představte si, jak byste se vy sami cítili, kdyby vaše přítelkyně hlasitě komentovala velikost bicepsů svého trenéra, když vy jste v životě nezvedli činku nebo nové Audi svého šéfa, zatímco vy jezdíte MHD.
  • Neponižujte ji a neshazujte to, co dělá, a to ani jako vtip. Vylila čaj na váš laptop, připálila večeři nebo obarvila vaše oblíbené tričko na růžovo? Máte pocit, že její práce není dost zajímavá nebo vyžaduje jen minimální IQ? Ona na to má zřejmě jiný názor. Zničený laptop může působit jako úplná katastrofa, ALE… uvědomte si, že to není konec světa. Místo abyste se na ni rozkřikli, překvapte ji pochopením a klidem. Jsou to jenom věci. Můžete je opravit nebo si koupit nové. Pochroumaný vztah se však opravuje špatně.

Náš tip:

Zajímejte se o to, co dělá, po čem touží, co ji trápí i o čem sní. Kupte jí dárek, o kterém víte, že jí udělá radost a který zároveň udělá radost i vám. Vytáhněte ji do divadla, kina, na dobrou kávu, tantrickou masáž nebo třeba na víkend mimo město! Na Airbnb si můžete snadno pronajmout chatu u jezera či luxusní apartmán s vířivkou někde v horách. Ženy milují změnu, dobrodružství a to, když je partner umí překvapit. Objevte dobrodruha ve vás a začněte balit.

3. Sex (s vámi) ji nebaví

Škola tantrického sexu - BDSM Ženy jsou v mnoha směrech stejné jako muži. Chtějí se milovat, mají sexuální fantazie, jsou "nadržené" a chtějí, aby jim to muž "udělal". Někdy něžně a romanticky, jindy chtějí, aby je muž opřel o linku a udělal jim to zezadu. Co žena, to jiný vkus, jedno však mají společné. Ženy chtějí, aby byl muž v sexu iniciativní a nápaditý, líbí se jim, když je muž dobývá, mají rády překvapení a změnu. Rutina je ubíjí. Sex nemá nic společného s tím, jak se chováte v normálním životě. Věděli jste např., že velké procento žen sní o znásilnění a o tom, že je muž k sexu nutí? I jinak dominantní manažerce naskočí husí kůže při představě, jak jí partner svazuje ruce, připíná kolíčky na bradavky a u toho naolejovaným prstem laská její klitoris. Není náhodou, že se kniha Padesát odstínů šedi dočkala tak velkého úspěchu. Pokud je tedy vaše představa o sexu půl hodinka večer před usnutím, nedivte se, že ji tak často „bolí hlava“. Pouhé kopulační pohyby těsně před usnutím vs. dlouhý sex plný fantazie, to je jako byste ji na místo do luxusní restaurace pozvali na večeři do MC Donald.

Co s tím dělat:

Přestaňte s ní mluvit o tom, co byste s ní chtěli dělat, ale udělejte to. Překvapte ji svou sebejistotou a odvahou. Ženy milují, když je muž dominantní a většinou se nechtějí předem domlouvat na tom, co s nimi budete v posteli dělat. Chtějí to zažít! Nezapomeňte, ženy milují překvapení. Vydejte se do sex shopu a zakupte hračky, které vás zaujmou. Vibrátor, pouta, masážní olej, ale klidně i něco odvážnějšího. Schovejte si nové hračky poblíž postele a ve vhodnou chvíli je zapojte do hry. Uvidíte, že se nebude bránit. Nebojte se experimentovat. Nevíte, co má ráda? Dejte si s ní sklenku vína a zatímco jí budete smyslně masírovat šíji, zeptejte se jí na její tajné sexuální fantazie. Překvapte ji tím, že vytvoříte romantickou atmosféru a uděláte jí masáž zad, zadečku a stehen za pomoci smyslných orientálních olejů a doprovodu relaxační hudby, když se uvolní, začnete masírovat intimnější partie. Dejte si na čas, nespěchejte a nechte ji, aby po vás sama začala toužit. Pak ji pomilujte jako nikdy předtím. Pokud si nejste jistí, co jí dělá opravdu dobře, darujte jí poukaz na tantra masáž, nebo si dopřejte společnou tantrickou masáž pro páry. Dlouhé, smyslné hýčkání ji naladí na milování a otevře komunikaci mezi vámi.

Náš tip:

Nevíte, jak s ní o sexu komunikovat? Chybí vám nové podněty? Přihlaste se do Školy tantrického sexu. Ukážeme vám, po čem ženy v posteli touží a jak ji sexuálně nažhavit. Ji zase naučíme tajemství tantrických kněžek lásky a probudíme v ní vášnivou milenku. Společně pak můžete objevovat vzrušující techniky tantrického sexu, které oživí váš milostný život a zažehnou novou jiskru ve vašem vztahu. Chcete začít více zvolna? Přihlaste se společně na kurz tantrické masáže a naučte se jak jeden druhému dopřát nejen rozkoš, ale i hlubokou relaxaci.

4. Nemá čas

Stres v práci, péče o domácnost, příprava jídla a starosti s dětmi, která vdaná žena by to neznala? Když se večer dostane do postele, touží po jediném, spánku. I když ještě nemáte děti, může ji práce natolik pohlcovat, že si na milování ani nevzpomene. Spousta lidí neumí jasně oddělit hranici mezi pracovním a osobním životem a nosí si starosti domů. Na místo dovádění v posteli pak myslí na účetní uzávěrku, firemní poradu a starosti se šéfem.

Co s tím dělat:

Řešení se nabízí hned několik. Zamyslete se nad tím, co vše vaše partnerka dělá a jak byste jí mohli odlehčit. Umožňuje-li to vaše finanční situace, najměte si paní na úklid, která jednou týdně nejen důkladně vysmýčí celý byt, ale může navíc vyprat a vyžehlit. Ve volném čase se pak projděte na farmářské trhy, kupte jí květiny a čerstvou kávu. Máte-li děti, zařiďte si alespoň 1x týdně slečnu na babysitting. Ať se děje co se děje budete vědět, že máte alespoň jeden večer v týdnu jenom pro sebe. Trápí-li vás finance, zkuste partnerce pomoci vlastními silami. Nic nepotěší ženu více, než vnímavý partner, který jí (sám od sebe), pomůže s domácími pracemi.

Náš tip:

Stanovte si jasné hranice mezi osobním a pracovním životem. Nenoste si práci domů, protože sebevíce peněz vám nekoupí cenný čas s rodinou. Zavřete dveře za prací a zamyslete se nad tím, co byste chtěli opravdu dělat a co by vám udělalo radost? Alespoň jednou týdně dělejte něco, co normálně neděláte. Zajděte si na akrobatickou show ve stylu Cirque du Soleil (V Praze La Fabrika), poslechněte si operu v Národním divadle či zajděte do divadla na pořádnou veselohru.

5. Nejste pro ni atraktivní

Povězme si to na rovinu pánové, pokud ji sexuálně nepřitahujete, do milování s vámi se příliš nepohrne. Znáte takový ten pocit, kdy už jste před partnerkou hodně uvolnění a nemáte téměř žádné zábrany? Berete ji tak trochu jako kamaráda, před kterým můžete prdět nebo si odříhnout? Chodíte před ní doma v roztrhaném tričku a špinavých raťasech a myslíte si, že sprchovat se každý den je zbytečný luxus? Ženy vnímají muže komplexně. Jak vypadá, voní, jak je upravený i jaké má zvyky. A všechno to je buď přitahuje, nebo odpuzuje. Pamatujete si ještě, když jste se chystal na první rande s ní? Sexy oblečený, hladce oholený, obklopený vůní nejlepší kolínské? Nemusíte vypadat jako Brad Pitt, aby po vás toužila. Stačí, když budete gentleman, budete ji umět rozesmát, budete krásně vonět a umět se jí dotýkat tak, abyste rozproudili její vzrušení. Nevíte jak na to? Naučte se některé tantrické techniky, které ženy tolik milují, nebo se přihlaste do kurzu tantrické masáže. Naučíme vás jak se jí dotýkat tak, jak to ještě nikdy nezažila.

Co s tím dělat:

Chcete-li, aby se s vámi (často) milovala, musí vás vnímat jako atraktivního samce, kterého chce svádět, dobývat, ale především, od kterého se chce nechat (na všechny způsoby) pomilovat. Vaše atraktivita je ve vašich rukou a vaším cílem je vystupňovat ji na maximum. Začněte inventurou svého oblečení. Vše co je vybledlé, špinavé, roztrhané nebo nepadnoucí musí nemilosrdně do koše. Uvědomte si, kolik péče věnujete svému zevnějšku, když se chystáte na důležitou firemní poradu. Je snad vaše partnerka méně důležitá než vaši kolegové? Pořiďte si pěkné, ležérní domácí oblečení, zastřihněte vlasy a choďte i doma pěkně navoněný. Vaše partnerka není váš kamarád, zapomeňte proto na říhání nebo prdění. Trápí-li vás nadýmání, zakupte si trávicí enzymy a vysledujte, které jídlo vám nedělá dobře. Roste-li vám bříško, možná je na čase vyrazit do posilovny či každé ráno před prací na power-walk, budete se lépe cítit, lépe vypadat a užívat si více sexu.

Náš tip:

Potřebujete-li poradit s oblečením, požádejte kamarádku či kolegyni z práce, aby vám s výběrem pomohla. Nemáte-li okolo sebe ženu s dobrým vkusem, využijte služeb profesionální stylistky. Důležité jsou barvy, střih i celkový styl oblékání. Je-li pro vás těžké zhubnout, najměte si na pár měsíců trenéra, který vás změnou provede.

6. Mohou za to hormony: Nízká hladina testosteronu

Sexuální touha je do značné míry ovlivněná hladinou našich hormonů. Má-li žena nízkou hladinu testosteronu, je více unavená, má sklon k depresím a úzkostem, její tělo si ukládá více tuku a má menší chuť se milovat než žena s normální či vysokou hladinou tohoto hormonu. Nízká hladina testosteronu ovlivňuje schopnost ženy dosáhnout orgasmu i samotný prožitek z milování. Špatná strava a nedostatek spánku hladinu testosteronu dále snižují.

Co s tím dělat:

Trápí-li vaši partnerku výše uvedené příznaky, může požádat svého obvodního lékaře o krevní rozbor, který určí výši hladiny testosteronu a je-li nízká, předepíše léčbu. Na lékařský předpis můžete získat tzv. testosteronový gel, při jehož pravidelném používání ucítíte rozdíl již během 3 týdnů. Vaše partnerka bude mít více energie, vyšší sexuální náruživost i touhu po milování a snadněji dosáhne orgasmu. V USA je např. předepisování testosteronového gelu ženám s nízkou sexuální touhou zcela běžnou záležitostí, protože nižší hladinu tohoto hormonu trpí každá třetí žena. Při přiměřeném dávkování se žena nemusí obávat nežádoucích efektů, jako je hrubnutí hlasu, akné či vyšší míra ochlupení.

Náš tip:

Zvyšte svoji hladinu testosteronu přirozenou cestou. Spěte alespoň sedm hodin denně a vyhněte se potravinám, které hladinu testosteronu snižují. Patří sem: lněná semínka, lékořice, polynenasycené mastné kyseliny, máta, alkohol, sójové produkty a trans-tuky (potraviny z fast foodu, sušenky, koláče, dorty, bramborové lupínky a ztužené tuky). Hladinu testosteronu přirozeně zvyšuje pravidelný trénink v posilovně, který způsobuje také nárůst svalové hmoty a tím i výrazné zrychlení metabolismu.

Škola tantrického sexu

7. Prožila sexuální trauma

Znásilnění, osahávání či pohlavní zneužívání v dětství zanechává hluboké následky a negativně ovlivňuje vztah k sexu i vlastnímu tělu i v dospělosti. Prožila-li vaše partnerka sexuální trauma, její nechuť k intimnostem souvisí s traumatickými vzpomínkami. I kdyby chtěla, sama si nedokáže pomoci. Zneužité ženy trpí pocity studu a viny, často jsou od svého těla odpojené a intimní kontakt s partnerem si nedokáží plně vychutnat, i když partnera milují.

Co s tím dělat:

Traumatizovaná žena potřebuje především odbornou terapeutickou pomoc. Do ničeho ji nenuťte, chovejte se k ní s pochopením a respektem a vyhledejte odbornou psychoterapeutickou pomoc. V individuální terapii se vaše partnerka postupně vyrovná s prožitým traumatem a znovu nalezne vztah k vlastnímu tělu i milování.

Náš tip:

Jednou z možností, jak pracovat s prožitým traumatem je dopřát vaší partnerce léčivou zkušenost v bezpečném prostředí, které respektuje její tělo i její pocity. Citlivě pojatá tantrická masáž funguje jako korektivní zkušenost, která napomáhá nalézt ztracené spojení s vlastním tělem i prožíváním rozkoše.

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Tantra masáže Praha – články

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!