Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Exkluzivní rozhovor s majitelkou Tantra masáže Praha s.r.o.

(odpovídá Bc. Michaela Lynnette Torstenová)

Jste zakladatelkou prestižního centra pro tantrické masáže, jak jste se vlastně dostala k tantře a proč jste se rozhodla se tantra masážím věnovat?

Moje cesta k tantře začala v mých 18 letech, kdy jsem na chodbě jazykové školy objevila letáček na kurz, který začínal právě ten den. Ze zvědavosti jsem zavolala a ještě ten den se na kurz vypravila. Byla jsem nadšená. Poznala jsem otevřené, vzdělané lidi, kteří se nechtěli nechat omezovat konvencemi . Chtěli zpívat, tančit, zažívat svobodu a sami sebe v ní. Vyvolalo to ve mně touhu dozvědět se víc. Bylo to něco, co dávalo smysl. Poznala jsem tam svého tehdejšího přítele a společně jsme se přihlásili do dvouletého tantrického výcviku, který nás velmi sblížil. Po jeho skončení jsem byla pozvána na jeden víkendový kurz tantry jako asistentka. Při pátečním seznamovacím kolečku se představili také dva muži z Německa, kteří právě dokončili kurz tantra masáže a chtěli si otevřít v Německu vlastní tantra salon. Předtím si tedy chtěli vyzkoušet své umění v praxi, a tak nabídli dvěma ženám z kurzu možnost tantra masáž zdarma vyzkoušet. Vždycky jsem byla zvědavá, tak jsem byla první, která s přihlásila. Byly to úžasné 2,5 h koncentrované péče, něhy a rozkoše, zaměřené na mě. Měla jsem pocit, že masér vnímá každý můj nádech i výdech a hledá jen to, čím by mi udělal radost. Cítila jsem se jako královna. Bylo mi nádherně. Krásný zážitek ve mně ještě dozníval, když mi ani ne za týden volala lektorka tohoto kurzu, zda bych s ní nechtěla zkusit čtyřruční tantra masáž. Měla jsem tehdy jen kurz klasické masáže, zkušenosti z výcviku a své zážitky, ale Denisa mi řekla, ať se ničeho nebojím, že to celé povede. Souhlasila jsem tedy a opět jsem zažila něco moc hezkého. Jsem od mládí hodně kreativní člověk, vzala jsem si tedy svého přítele jako pokusného králíčka a začala pracovat na vlastní technice a přístupu. Asi za měsíc experimentování a přemýšlení byla na světě a já se pustila do objevování účinků mé tantra masáže v praxi. Pole tu bylo celkem neorané. Tantrické masáže tehdy v ČR teprve začínaly. Měla jsem úspěchy a většina klientů se vracela. Po dvou letech jsem si otevřela vlastní tantrické centrum, rozšířila a ucelila svou techniku a začala tantra masáže také sama vyučovat. Nyní se ke mně techniku „Inner wave“ jezdí učit lidé z Čech, ze Slovenska a sem tam i z cizích zemí. Učila jsem už i Inda :)

Většinu klientů jistě napadne otázka, jaké pocity během tantra masáže prožívá sama masérka ?

Role tantra masérky je velmi specifická. Tantrická masérka se musí naučit spoustu vědomostí o lidském těle, psychice, napětí a uvolnění a v neposlední řadě také musí na vlastní kůži znát to, jak tantra pracuje se sexuální energií a jak tyto prožitky zprostředkovat klientovi. Masérka je při tomto rituálu průvodkyně a klienta po celou dobu vede. Je tedy důležité, aby byla napojená a masáž prožívala spolu s ním. Pocity jsou tedy většinou vzrušení a něha. Někdy je to také péče. Po masáži pak radost a pocit uspokojení, když vidí rozzářeného a uvolněného klienta. V neposlední řadě je to pak pocit smysluplné práce. Někdy se však může stát i to, že masérka zažívá nepříjemné pocity. Zejména s klienty, kteří nerespektují hranice tantrické masáže a chtějí např. sex. Masérka se pak nemůže soustředit na masáž a klienta, ale na udržení rámce masáže a svých hranic. Taková tantra masáž pak neuspokojí klienta ani masérku. Takových klientů je ale už naštěstí málo.

Jsou Vašimi zákazníky spíše muži nebo ženy? Jaký je obvykle jejich věk? Kolik bylo nejmladší klientce/klientovi a kolik nejstarší z nich?

Tantra masáž je zatím stále oblíbenější u mužů, kteří mají v tomto směru více odvahy jít do něčeho neznámého. Ženy ji dostanou většinou jako dárek od přítele či kamarádky, ale jsou i takové, co se objednají sami. S rostoucím povědomím o tantře a s vyprávěním kamarádek, co již tuto masáž zkusily ale žen postupně přibývá. Nejmladší klientce bylo dvacet, nejstaršímu klientovi 78 let.

Stalo se Vám někdy, že klient zatouží přejít do roviny sexuální a požaduje více než jen pouhou tantra masáž?

Ano. Klienti se občas ptají, zda by nebylo možné zajít dál než nabízíme, ale pro tantra masáž je stěžejní pocit bezpečí a jistoty přijímajícího i dávajícího a i to, aby nebyly překročeny hranice žádného z nich. Během tantrické masáže prožívá přijímající roli toho, o koho je pečováno a není dobré přecházet do aktivní role. Masérka toto musí umět klientovi sdělit a udržet tak rámec masáže.

Může si zákaznice vybrat, zda chce být masírována mužem nebo ženou? Čemu dávají přednost?

Ano. Vybrat si mohou dokonce i muži ?. Ženy dávají při první návštěvě většinou přednost ženě. Očekávají, že žena bude jejich tělu lépe rozumět, bude citlivější a že se před ní nebudou stydět. Až při druhé nebo třetí návštěvě si pak vyberou muže. Jsou však i ženy, co dávají od počátku přednost mužsko-ženské polaritě. Většinou jsou překvapené jejich citlivostí a vnímavostí. Tantra maséři jsou do mého centra velmi pečlivě vybíráni, často mají např. umělecké sklony. Variantou jsou také tantra masáže čtyřruční, kde mohou mít klientky muže i ženu najednou..

Když se klient/ka rozhodne na tantra masáž jít, má se na ni nějakým způsobem připravit? Jak vlastně ve stručnosti probíhá?

Na samotnou masáž dostávají klienti vše potřebné přímo v našem centru. Příprava spočívá spíše ve vytvoření dostatku prostoru před a po masáži, aby nic nebylo ve stresu a napětí, nespěchat pak třeba rovnou do práce nebo na důležitou schůzku. Před masáží je také vhodné nedávat si velké jídlo, aby se tělo nemuselo soustředit na trávení. Po příchodu do centra je klient/ ka masérem či masérkou zavedena do masážní místnosti. Celé setkání začíná povídáním při kterém se dozvídá vše o průběhu tantrické masáže a má možnost říci svá přání, očekávání i obavy. Krom informací dostane klient/ka také ovoce, čokoládu a nápoje dle chuti. Po sprše začíná vybraná tantra masáž a to úvodním rituálem ve stoje, při kterém masér/ka přijímajícího uvolní a naladí. Po rituálu je uložen/a na futon. První část tantra masáže probíhá bez oleje a pomocí dlouhých tahů je z těla odstraněno napětí a stres. Poté následuje masáž teplými ručníčky s levandulovým olejem, zcitlivující masáž kožešinkami, peříčky a hedvábnými šátky a celotělní masáž teplým mandlovým olejem, jejímž vrcholem je intimní masáž lingamu (mužské pohlaví) či joni (ženské pohlaví) a pánevního dna, která většinou končí orgasmem. Po masáži je přijímající opět zahalena do šátku a je o ni pečováno, včetně možnosti relaxace a občerstvení. Pokud má chuť, může si pak s masérem či masérkou popovídat o zážitcích, pokud ne,pouze se rozloučí. Rituál je pro maximální spokojenost přijímající ženy či muže a vše se děje v souladu s jejich potřebami.

Jaký je zájem o tantra masáže pro páry? Došlo při ní někdy například k žárlivému výstupu?

Tantra masáž pro páry u nás absolvují zhruba 2-3 páry týdně. Tato masáž je velmi specifická záležitost. Pro některé páry je důležité být spolu v jedné místnosti, pro jiné je naopak přítomnost partnera rušivá a nemohou se plně ponořit do svých prožitků. Páry tedy mají možnost si vybrat, zda chtějí párovou tantra masáž zažít v jedné místnosti či každý ve svém prostoru. Ženy, co mají žárlivější partnery si většinou volí masérku ženu, na kterou partner zpravidla nežárlí. Žárlivost se objevila jen jednou a to v situaci, kdy si partner masáž velmi užil a dosáhl při ní orgasmu, což rozčílilo jeho partnerku, která se těšila na promilovaný večer a od tantra masáže očekávala pouze příjemné naladění na něj. Možné je ledacos, je ale důležité sdělit nám své přání a sdělit je také svému partnerovi.

Párovou masáž spousta salonu neprovádí. V čem je složitější, než ta individuální?

Páry jsou velmi specifická klientela. Pracovat s párem je vždy mnohem náročnější než s jednotlivcem, protože partneři si do masáže přináší nejen svá osobní témata, jako jsou obavy, stud nebo třeba špatné sexuální zkušenosti, ale také témata vztahová. Někdy se tak stává, že jeden z partnerů si masáž užívá, zatímco druhý žárlí a místo soustředění na prožitek „tady a teď“ se zlobí na partnera, jestli si to „neužívá nějak moc“. Důležitá je také motivace. Někdy jeden z partnerů toho druhého doslova přivleče, protože jim doma nefunguje sexuální život a on to chce řešit, zatímco jeho polovičku to třeba zas až tolik netrápí. Někdy se tak tantrická masáž stává spíše párovou terapií, k čemuž je potřeba mít kvalitní tým se spoustou zkušeností, což v řadě center nebývá pravidlem. Práce s páry je sice komplikovanější, ale často také přináší nejvíce uspokojení. Někdy se nám pár doslova promění před očima. Lidé jsou jiní, před a po masáži, najednou je na nich vidět určitá pohoda, uvolněnost, místo škorpení se drží za ruce – to pak víme, že jsme odvedli dobrou práci.

Jakým párům společnou masáž doporučujete a kterým ji naopak rozmlouváte?

Páry, kde spolu partneři otevřeně komunikují, a jsou k sobě tolerantní, mají určitou výhodu. Takové páry si k nám chodí odpočinout, načerpat energii a inspiraci a prožít příjemný, romantický večer, okořeněný tímto starobylým uměním. U párů, kde je ve vztahu nějaký problém funguje tantrická masáž jako katalyzátor. Páry pak mají možnost tento problém řešit v chráněném prostředí a někam jej posunout. Problémy mohou být různé, někdo neumí komunikovat o svých intimních potřebách a prožívá díky tomu dlouhodobou frustraci a nespokojenost, někdo si připadá málo přitažlivý a žádoucí, neví, jak se partnera dotýkat, příliš spěchá nebo mu chybí fantazie, někdo se necítí dobře ve svém těle, má problémy s dosažením orgasmu nebo erekce aj. V tom všem může tantrická masáž postupně pomoci a být velmi léčivá. Tantrická masáž však vyžaduje určitou odvahu a ochotu pustit se do procesu zkoumání a experimentování. Tantrickou masáž nedoporučujeme pouze v případě, že by jeden z partnerů s masáží nesouhlasil či z ní měl přehnaný strach. I se strachem se však dá pracovat. V tomto případě doporučujeme 1 – 2 přípravná sezení, kde budeme společně zkoumat případné obavy.

Co by si partneři spolu měli ohledně párové masáže prodiskutovat a co vzít v úvahu, než se rozhodnou ji postoupit?

Tantrická masáž nás učí lépe vnímat své tělo, intimitu i vzrušení, přičemž je důležité, aby se každý z partnerů cítil komfortně a svobodně a mohl se při masáži soustředit na své vlastní prožívání. Někdy se stává, že se jeden z partnerů obává, aby druhý nežárlil a tak sám sebe v prožívání blokuje. V tomto případě doporučujeme partnerům první masáž v oddělených místnostech a až podruhé, kdy lépe vědí co je čeká, společně. Partneři by tedy měli probrat, co s nimi dělá přítomnost toho druhého a zda se před sebou nebudou stydět. Důležité je také aby si partneři vyjasnili, kam až chtějí, aby tantrická masáž zašla. Hranice by se vždy měli řídit tím méně odvážným z partnerů a postupně se dají posouvat.

Jsou „párové účinky“ znát už po první masáži, nebo je potřeba více setkání?

První párová tantrická masáž bývá velmi silným zážitkem, lidem se při ní mění vnímání intimity, sexuality i blízkosti, dochází k oživení vztahu, rozproudění komunikace o intimních tématech a vzájemných potřebách. Tantrický prožitek často zažehne jiskru, která už byla dlouho vyhaslá, člověk si při ní uvědomí, co chce, a co potřebuje. Někteří naši klienti se chtějí masáž sami naučit, aby si ji mohli užívat s partnerem, nebo chtějí přijít znovu, aby prožitek prohloubili a rozšířili. Někdy samozřejmě bývají problémy komplikované a hlubšího rázu a zde je pak třeba více zkušeností, aby bylo dosaženo žádoucího stavu. Dlouhodobější práce je potřeba např. při sexuálním zneužití jednoho z partnerů, poruchách erekce, nedostatečné chuti na milování aj.

Součástí tohoto druhu masáže bývá masáž pohlaví. Tu také v řadě salonů neprovádějí. Tušíte proč?

Při tantrické masáži přistupujeme k člověku jako k celé bytosti a chceme, aby prožil zkušenost, že všechny části jeho těla, tedy i ty intimní, jsou hodné lásky a něhy a nemusí se za ně stydět. Dalším důvodem pro intimní masáž je probouzení sexuální energie, která stojí u samých kořenů tantry, ve které je sexuální energie je vnímána jako hybná síla člověka, která nás probouzí, aktivizuje a přináší oživení a pocit životní síly. Přijímající se učí odevzdání a přijetí vlastního těla i jeho projevů. Intimní masáž samozřejmě není nic povinného, takže pokud se na ni klient necítí připraven, je možné ji vynechat, ale jinak by do tantrické masáže měla patřit. Důvodem proč ji některá centra nezahrnují, může být obava, že nedokáží udržet hranice a masáž se změní v masáž erotickou.

Vím, že tantrická masáž mj. probouzí sexuální energii. Když nesvolí k masáži pohlaví, co s touto energií? Nevede její nevybití k frustraci?

V západní kultuře lidé často přistupují k sexualitě účelově. Nejprve se snaží probudit sexuální energii a následně ji orgasmem zase co nejrychleji vybít. Tento přístup však nevede k hlubšímu naplnění, takže se často ani po prožitém orgasmu necítíme vnitřně uspokojeni. V tantře je sexuální energie probouzena a za pomoci dechu a doteků dále rozváděna do celého těla, kdy cílem není její vybití, ale dosažení vysoké hladiny energie, ve které se tantrici učí setrvat. To zda orgasmus přijde, nebo nepřijde, není podstatné. V tantře navíc rozlišujeme orgasmus vnitřní, při kterém nedochází k ejakulaci a k s ní spojené ztrátě energie, ale člověk jej prožívá jako hluboký naplňující pocit v celém těle. Pokud se naučíme setrvat ve vysoké hladině energie, není tento stav prožíván jako frustrace, ale jako stav určité plnosti a štěstí.

Laik se ptá: Jaký je rozdíl mezi tantrickou a erotickou masáží?

V erotické masáži si kupujete ženu, která vás za vaše peníze orálně či manuálně uspokojí. Celý zážitek trvá 30 – 45 min a jde v něm pouze o „to jedno“. Tantrická masáž má zcela odlišný přístup k člověku, intimitě, vzrušení i cíli samotné masáže. Masérka je průvodkyně, která vás zasvěcuje do tajů tantrického prožívání, učí vás správnému dechu, důvěře, sebepřijetí i hlubokému uvolnění těla i mysli. Učí vás bezúčelnému způsobu prožívání nahoty či vzrušení a zasvěcuje vás do tajů vnitřního orgasmu. Masáž se neřídí požadavky klienta a nejde v ní o ejakulaci.

Můžete nám dát pár rad, jak poznat solidní salon?

Tantrická masáž by neměla být kratší než 90 min čisté masáže. Samozřejmostí by měl být čas navíc pro rozhovor před masáží, kde vám bude důkladně vysvětlen průběh celého rituálu a budete mít možnost svěřit se s tím, co vás do centra přivádí. Dejte si pozor na centra, kde nabízejí 60 min masáže vč. masáže intimní nebo zaměstnávají pouze mladé krásné masérky. Podezřelé jsou také dívky vyfocené v erotickém prádle nebo různých vyzývavých pózách. Pokud chcete mít jistotu, zeptejte se, zda lze přiobjednat např. orální sex. Centru, které takové služby nabízí, se obloukem vyhněte, protože si na tantru pouze hrají a jedná se o skryté erotické služby. Tantrická masérka by měla mít za sebou tantrické vzdělání v podobě alespoň 50h kurzu či výcviku u kvalifikovaného lektora a také masérský kurz akreditovaný MŠMT. Výhodou jsou psychologické a terapeutické dovednosti.

Provádíte také kurzy tantrické masáže... Absolvují je klienti spíše proto, aby se masážím profesionálně věnovaly, anebo aby jimi obohatili vlastní partnerský život? Máte jejich zpětnou vazbu?

Je to tak 60 na 40. Více klientů se tantra masáže učí pro obohacení vlastního života, část pak chce dělat tantra masáže jako profesi, to bývají většinou ženy. Těm nejšikovnějším pak nabízím práci ve svém centru. U klientů čím dál více přibývá mužů, kteří chtějí uměním tantra masáže překvapit svou partnerku nebo lépe porozumět ženám a jejich potřebám.

Máte sama radši tantra masáž od ženy nebo od muže?

Abych byla upřímná, to zda je dávající muž či žena je méně důležité, než jaký je dávající masér či masérka člověk a osobnost. Dávající ve mně musí vzbuzovat sympatie a příjemné pocity. Při masáži pak preferuji citlivý, upřímný a otevřený přístup, bez nároků na výsledek. Každá tantrická masáž je objevnou cestou do neznáma a záleží na dávajícím, kam bude přijímajícího doprovázet, případně kam jej zavede. Mám ráda překvapení. Abych se mohla uvolnit, potřebuji vědět, že mohu dojít pouze tam, kam mě moje tělo pustí a nikdo ode mě nic nečeká. Pak je tantrická masáž tím pravým zážitkem – pro mě i pro klienty.

Rozhovor zpracovala Adéla Kirchnerová

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!