Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantrická masáž a ekologie

Tento článek vás možná překvapí. Máloco se může zdát od tantra masáže vzdálenější, než právě ekologie, avšak budete-li číst dál zjistíte, že je to jen na první letmý pohled. Nehlédněte za marketingové strategie, které Vás již nebaví, podívejte se na podstatu věci a získejte pro sebe a své tělo maximum.

Zaostřeno na ekologii

Základní myšlenkou ekologických přípravků je návrat k přírodě a ochrana životního prostředí. V dnešní zmedializované době to mnohým z Vás jistě zní jako fráze, ale existují i firmy, pro které je tento přístup podstatnou filosofií. Stejně jako zažívají boom bio-potraviny, do popředí se začínají dostávat i ekologické úklidové a mycí přípravky. Jsou dnes již stejně kvaliní, jako běžné produkty, ale mají několik výhod. Nezpůsobují alergie, jsou šetrné k našemu tělu i přírodě. Naše pokožka je neustále v kontaktu s prádlem, které při praní v běžném pracím prostředku dráždí naši kůži. My to už nepoznáme, ale naše tělo ano. Ztrácí svou přirozenou citlivost a vnímavost, protože se musí přizpůsobit agresivnímu prostředí. Stejné je to s avivážemi, jary či tekutými písky. Jsou to věci, které bereme denně do rukou, dáváme je na své nádobí nebo na podlahu, po které chodíme. Naše tělo je s nimi neustále v kontaktu.

Kouzlo detailu

V tantra masáži se snažíme navrátit k přirozenému stavu našeho bytí. Hledáme a překračujeme dosavadní hranice našeho vrušení a otevíráme své tělo novým zážitkům. Když už nás tantrická masáž otevře, chceme si ten krásný pocit uchovat co nejdéle. Nemůžeme tedy vstát, vyběhnout do ulic a čekat, že se to stane nějak samo. Je třeba pečovat o sebe jako v bavlnce. Při ranní sprše pohladit svou pokožku přírodním sprchovým olejem s vaší oblíbenou vůni ( krásná je třeba růže, ylan-ylang nebo kozí mléko) utřít se do kvalitní osušky, zabalit se do jemného, provoněného oblečení, jehož jemnou vůni ucítíte při dlouhém dni ve městě a s balíčkem dobrého, zdravého a pestrého jídla vyrazit do ulic, ať už si zacvičit, pracovat či se nechat hýčkat v masážním centru.

Tantra masáž není jen krásným, ze života vytrženým zážitkem. Je to filosofie přijetí těla, filosofie objevování a vědomého utváření svého života. Kouzlo tantra masáže najdeme v detailu. Masérka či masér objevují každý kousek vašeho těla. S láskyplnou pozorností vás hladí, hýčkají a přivádějí až na okraj rozkoše. Vnímají každý váš dech. Nestojí snad i to, co jíte, nebo čím se obklopujete za podobnou pozornost?

Zkuste se třeba jeden den dívat na to, zda to, co kupujete, splňuje náročné podmínky vašeho těla. Čtěte složení potravin na etiketách a podívejte se do svého nákupního košíku pod mikroskopem! Nemá to požadovanou kvalitu? Není to dobré pro vaše tělo? Pryč s tím. Hýčkejte se a vaše tělo Vám to vrátí. Nezměníte jen to, co do sebe dáváte a čím se obklopujete. Změna myšlení začne postupně přetvářet i váš přístup k sobě samým. Za chvli se nespokojíte s odbytým sexuálním živoem, ale sami pocítíte, že chcete víc. Poví Vám to vaše tělo.

Nespokojenost lidí často plyne z toho, že se přestali zabývat detaily svého života. Pouštíme naše touhy a sny a divíme se, kam se poděla radost. Prostě bereme to, co je. Tantra nás učí chtít víc, učí nás návratu k detailům, a jelikož je to tantra (sexuálně-duchovní umění) přináší pestrost především do naší sexuality, ale půjdeme-li dál můžeme ji povýšit na životní filosofii, tak, aby nebyla jen jednorázovým zážitkem, ale něčím, co vás obohacuje po delší dobu.

Pohodlí domova

Od této péče o sebe nás může odrazovat nedostečný sortiment velkých hypermarketů. Většinu výrobků s předponou Bio či Eko však již nemusíte hledat po specializovaných obchodech, ale můžete je zakoupit z pohodlí domova, po internetu. Těžké prací prášky Vám tak kurýr dopraví a vynese až domů. Kdybych psala reklamní lobby, nemohla by chybět věta, let´s make thinks easy ?. Tento článek však vznikl na základě vlastních zkušenností a dlouhodobého experimentování, je tedy na vás, zda se jím necháte inspirovat!

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!