Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantra a vztahy nového tisíciletí

Tantrický pár v objetí

Vztahy s druhými jsou již od dětství naší bytostnou potřebou. Vztah dítěte a rodičů předurčuje celý jeho psychický vývoj i témata, se kterými se bude potýkat v budoucnu. Dobré vztahy nám dávají pocit lásky, bezpečí a sounáležitosti, jsou pozitivním zrcadlem, ve kterém se odráží kdo jsme. Pramení z nich základ naší sebedůvěry i životní energie. Špatné vztahy nás ubíjí a frustrují, a tak často trávíme mnoho času snahou o jejich zlepšení. Čteme knihy, mluvíme o nich s přáteli, někdy vyhledáváme různé druhy terapií ... Vztahy jsou naší bytostnou potřebou. V období dospívání a později s čím dál větší naléhavostí vkládáme mnoho energie do snahy najít toho pravého a dostat se do vztahu, ale když se nám to konečně povede, často se ani neohřejeme a polovina populace se zase snaží dostat ze vztahu ven. Druhá manželství nejsou statisticky o moc lepší než ta první. Dle sexuologických výzkumů polovina manželství končí rozvodem. Tři čtvrtě žen má rádo své manžely, ale nemiluje je. Tři čtvrtě žen také opustilo emočně své manželství a zůstávají v něm pouze fyzicky. Jen 13% žen stále miluje své muže i po dvou letech manželství. Moderní manželství lze rozdělit na několik fází.

  • fáze snů (trvá do dvou měsíců)
  • fáze deziluze (trvá do dvou let)
  • fáze zoufalství (trvá do třiceti let)
  • fáze osvícení (nastane, když se partneři přestanou obviňovat a přijmou zodpovědnost)
  • fáze vzájemného respektu

Bez ohledu, jak statistika pasuje na vaše okolí je zřejmé, že s manželstvím a vztahy něco není v pořádku. Manželství začínáme jako kouzelný vztah navždy, pak se něco stane, co nás zraní a bloudíme ve vztahu jako lev v kleci, který si čas od času líže utržené rány, aby opět vstoupil do manéže s přerušovanými obdobími celibátu a osamění.

Vztah je svého druhu hra s energií, se sjednocením, ve kterém se ze dvou snažíme stvořit jednoho. S energií můžete vytvořit fúzi, nebo štěpení. Při štěpení se energie přesouvá ze středu ven, přičemž energie se ztrácí. Fúze energii směřuje k jednotě. Protože nás nikdo nenaučil, jak máme zacházet se vztahem k sobě navzájem a k naší energii, často svou energii ztrácíme a ochuzujeme jak sebe, tak náš vztah. Je zřejmé, že muži a ženy jsou rozdílná stvoření a někteří říkají, že pocházíme z rozdílných planet, aby ilustrovali, jak velké jsou odlišnosti. Muži mají v srdci negativní energii a v pohlaví energii pozitivní, zatímco u žen je to naopak. Ve vztahu pak ženy upřednostňují romanci, touží po intimitě a sex je vyústěním těchto hodnot. Pro muže je často romance přípustná jen na začátku vztahu a sex může být začátek všeho. Může se tedy stát, že žena zjistí, že se jí nedostává, po čem touží. Jedna žena mi jednou řekla, že byla naplněna tisíckrát fyzicky, ale ani jednou energeticky. Pro většinu žen je toto přesný popis toho, jak cítí sex a jak smutné je milostné spojení bez propojení srdcí. Sex se stává nudným a ženy se mu začnou vědomě či nevědomě vyhýbat. Mají bolesti hlavy, jsou unavené. Muži jsou frustrovaní a přestanou se o sex zajímat, a vztah trpí. Od koho jste se učili o sexu? Od mistrů? Zřejmě ne. Přitom když se chcete něco naučit a stát se expertem v určitém oboru je nezbytné ptát se někoho, kdo sám dosáhl určitého mistrovství. Naneštěstí většina z nás žádný takový výcvik či vzdělání nemá a tak tápeme ve tmě, a to bohužel není jen přirovnání.

Tantrická masáž páru

Naše vzdělání je zašlapáno již v dospívání, když se stydíme o sexu byť jen mluvit a je nám říkáno, že to není vhodné. Většina lidí se miluje potmě a se zavřenýma očima a i hluk a je pro ně nepřijatelný. Tantra je osvobozující prastaré umění, které přemění sexuální a duchovní život, dokáže je sjednotit, a z milování vytvoří posvátný chrám. Tantra umožňuje vyjádřit všechny niterní pocity přirozeným způsobem, přináší přijetí, pochopení a harmonii s vlastním tělem. Tělo se stává nástrojem uctívání božství, ke kterému lze dojít spojením mužské a ženské síly. Zdánlivých protikladů, které jsou však ve skutečnosti dokonale provázané. Aby se člověk mohl začít učit tantru, musí však hodit za hlavu vše, co se doteď učil o sexu a jak o sexu smýšlel. Musí otevřít svou mysl zcela novému vnímání.

V tantře již není cílem sexu orgasmus. Orgasmus je jen jedním z kroků k extázi. Tantra učí muže prožívat mnohonásobný orgasmus bez ejakulace. Jen si to ženy představte, muže, kteří vás dokážou odnést do výšin extáze beze strachu, že budete ošizena jen proto, že on ejakuluje dříve. Jak často jste již byla tak blízko orgasmu jen aby se rozplynul? Tantra muže učí, že klíč k ženské sexuální energii leží v srdci a že spojení se s jejím srdcem musí být začátek každého milování. Tantra také učí, že pro sex není nezbytně nutná erekce. Stejně Michelangelo stvořil svá nejlepší díla nejměkčími štětci, i v milování lze postupovat obdobně. Základem tantry je naprosté vzájemné přijetí. Na člověka, kterého milujete, se vždy díváte rádi a oční kontakt je tak základní kámen tantrického milování. Není hezčí začátek než si sednout, hledět si hluboko do očí, držet se za ruce, propojit svá srdce a svůj dech. Takto se probouzí ženská energie a začíná proudit do jejich svatých míst. Tantra je milostný tanec, který je někdy rychlý, jindy pomalý, někdy něžný, jindy hrubý. Nejdůležitější částí je dech a harmonie dýchání, díky které navážete blízkost. Když se energie usadí, můžete dýchat střídavě a energie opět vzroste. Tantra muže učí stát se léčiteli a ženy učí, že jejich sexuální, shaktická síla by měla být uctívána. Muž se naučí, že ve svých rukou a svém lingamu má sílu, která dokáže vyléčit i ty nejhlubší rány z ženské minulosti. Toto vědomí je pro muže obrovskou poctou a posilou. Muži dokážou dát ženě veškeré možné potěšení a sami sebe obohatí. Oba partneři dokážou poznat plnou sílu své sexuální energie. Tantra objevuje pro partnery vibrace jejich energie, která má sílu přenést je na novou, nepoznanou úroveň extáze.

Tantra uzdravuje vztahy. Do vztahu se vrací vášeň a láska. Oba jsou šťastnější a tento svůj pocit promítají do celého svého života, do svých dětí. Díky tantře vztah nabývá na hloubce, kterou často niky neměl a učí partnery kombinovat sexualitu s duchovnem a prožívat každodenní lásku a vzájemnost. Muži dokážou učinit ze své ženy bohyni a ona probudí jeho intimní energii v jeho srdci tak, že spolu vytvoří dokonalý, harmonický pár.

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2023, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!