Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantra jako umění každodenního života

Tantra o sobě

Tantrický rituál

Mnoho lidí stále ještě vnímá tantru jako něco neuchopitelného a nadpozemského, jako něco čemu nemůže přesně porozumět nebo na to dosáhnout. Pro někoho je tantra dokonce náboženstvím či sektou zaměřenou na meditativní sexuální praktiky či skupinové orgie. Tyto úvahy však značí především velké neporozumění tomuto tisíce let starému umění. Tantra není něčím vzdáleným či abstraktním, není dokonce ani náboženstvím nebo sexuálním kultem. Mnoho lidí, co mají s tantrou praktickou zkušenost říká, že tantra je návratem k přirozenosti člověka, k přirozenosti, kterou jsme díky křesťanským dogmatům a puritánské výchově jaksi pozapomněli. Prakticky vzato, tantra je životní styl spojující duchovno s vědomím. Umožňuje nám prožít okamžiky osvícení a blaženosti, nádherné momenty jednoty s vesmírem a se vším, co nás obklopuje. Pomáhá nám dosáhnout nejvyšší úrovně rozvoje osobnosti, bodu, ve kterém člověk dokáže překonat všechny rozpory a pnutí svého těla, duše a mysli a stává se dokonalou lidskou bytostí. Aspoň na chvíli.

Říkám aspoň na chvíli, protože lidé nedokážou udržovat takovýto stav existence dlouho. Tantra neoznačuje nic za dobré či špatné, člověk by měl ocenit svou dokonalost tak, jak je. Nabízí však možnost pro každého z nás poznat možnosti naší duše a vybrat si, jakým způsobem a jak hluboko se vydáme po cestě do hlubších sfér duchovna a zda otevřeme další dimenze našeho bytí. Tantrické učení nám umožňuje vědomě rozvést své dovednosti a posunout se do vyšších dimenzí a to jako výsledek dlouhodobého cvičení a meditací, během procesu, při kterém si můžeme užívat vlastní rozvoj sami, s partnerem, nebo ve skupině. Můžeme si vzít to nejlepší ze všech cest, které naše vědomí díky tantře podnikne a vzít si to do každodenního života, díky čemuž se život stává mnohem plnější a hodnotnější.

V našem životě je všechno propojeno s duchovnem, ať se jedná o meditaci či budování kariéry, nicméně lidé mají přirozenou tendenci více důvěřovat bolesti, než radosti. Nedokážou věřit svým citům, a proto ani náš svět není úplný a často se na naše představy dívá přezíravě. Nedokážou věřit pozitivním citům, což limituje schopnost prožívat a naše ego často vnímá jako skutečné pouze negativní podněty. Často v nás přetrvává víra, že tělo nedokáže přinést nic dobrého a pozitivní zkušenosti nás překvapují a matou. I když bolest je důležitá zkušenost pro rozvoj naší duše tak je to jen součást bohatého spektra prožitků. Odepření duševních prožitků způsobuje bolest, zatímco směs našich smyslů a citů přispívá ke tvorbě skutečné intimity. U pocitů neexistuje žádné špatně, či dobře, protože každý z nás vnímá a prožívá jinak - podle sebe. Jinými slovy, nenechte si vnutit ostatními jejich postoje či dogmata, prožívejte svět podle sebe a podle své pravdy. Jinak se odsoudíte do bezvýchodné situace, ve které byste popírali sami sebe, své instinkty a své pocity jen proto, že se chcete podrobit vzorci chování, který nevyhovuje vašim zkušenostem, a není pro vás pravdivý. Následujte své štěstí.

Tantra pro každý den

Častou otázkou frekventantů tantrických kurzů bývá: jak učinit z tantry každodenní realitu? Jak být skutečným tantrikem a ne jen víkendovým výletníkem ? Zde je důležité si uvědomit, že my sami jsme tvůrci svého života. Náš život sestává ze spousty malých i velkých rozhodnutí, která utváří to kdo jsme a jak žijeme. Jinými slovy, důležité je začít.

Smysly a vnímání

Každý týden si udělejte čas na oslavu svých smyslů. Smysly jsou klíčem k fyzickému vnímání. Země je planeta stvoření. Lidé kombinují zdánlivě nesourodné předměty do krásných a smysluplných forem použitím umění, ručních prací, inženýrskými postupy, architekturou atd. Tantra oceňuje veškerou tvůrčí lidskou genialitu, která tvoří vše, v čem žijeme, naše domovy, auta, šaty či chrámy. Povšimněte si božské dokonalosti, která skrze nás prostupuje. Přemýšlejte chvilku a zázraku, kterým je, že něco tak krásného a perfektního, jako je láska a milování, také slouží jako cesta ke stvoření nového života. Jsme jako zmenšení bohové, ale jak často si to uvědomujeme při svých činech? Představte si, jak zázračný by byl svět, kdybychom se na chvíli zastavili a dělali jednu oblast našeho života s tímto vědomím, kdybychom s vědomím vlastní božskosti počínali a vychovávali naše děti. Bytosti, které takto vychováme, budou chtěny, milovány, ctěny a respektovány způsoby, jakými si zaslouží. Tantra pracuje s přijetím, tolerancí, láskou a spoluprací. Každý čin se stává božskou meditací, ať jde o cestu na Mars, zpívání opery, umývání auta či výměnu plen. Tantra zapojuje každou část vašeho těla, duše i mysli.

Dech života

Podle jogínského názvosloví je dýchání pranayama, vzduch je prana tedy životní síla. Když vdechujete životodárný kyslík, vdechujete také životní sílu. Povrchní dýchání je znakem stavu lehké úzkosti a strachu a někdy jen hlubší a klidnější dýchání dokáže u lidí odemknout skryté emoce a navrátit nás na cestu zdraví. Rozšiřte svou plicní kapacitu činnostmi jako je jóga, cvičení či plavání. Jóga vás naučí vnímat svůj dech a hýbat svým tělem přirozenými způsoby, které rozšíří prostor našich plic.

Udělejte si čas se svým partnerem pokud možno dvakrát denně a hleďte si do očí a nalaďte si své čakry. Vědomě sdílejte svůj dech, slaďte ho tak, abyste věděli, že oba dýcháte zhluboka. Při milování přesuňte svou tantrickou sexuální energii do orgasmu, nebojte se vyjádřit všechny své emoce, vytvořte silné a léčivé spojení se svým milovaným partnerem.

Zři mě

Zrak je nejrozvinutějším lidským smyslem, tak, jako je čich psím a sluch velrybím. Nicméně jsme zaneprázdněný druh a občas se potřebujeme zastavit a přivonět k růžím, zpomalit a začít opravdu vidět. Udělejte si čas na květiny, duhu, východ i západ slunce. Běžte do přírody, rozhlédněte se. Posaďte se do listí, pozorujte mravence v mraveništi.

Dívejte se do očí lidí, které každý den potkáváte. Lidí milovaných, známých i neznámých. Podívejte se do jejich duše. Všimněte si neuvěřitelné krásy každého jednoho u nich. Usmívejte se a sledujte, jak se rozzáří.

Vezměte do rukou tvář svého milovaného. Polibte jeho nos a opřete se o něj čelem, dokud oči neslinou do jednoho, i kdybyste na víc neměli čas. Tyto jednoduché věci obohatí váš život.

Ciť mě

Všímejte si emocí, které vás obklopují. Zastavte se a dávejte pozor. Ano, to je ono. Energie je zde, můžete jí cítit. Někdy se zdá natolik hmatatelná, že by se dala krájet nožem. Ostatní jsou tak nabití, až je to nakažlivé.

Ptejte se, jak se dnes cítíš? Mluvte spolu, poslouchejte, mějte péči. Nemusíte být terapeut, abyste ostatním pomáhal. Snaha a dobré úmysly jsou důležitější, než cokoliv dalšího.

Nezatěžujte svými problémy ostatní. Dobře se podívejte, co ostatní musí nést na bedrech, než jim naložíte ještě více. Sami si dávejte také jen tolik, kolik zvládnete. Je to balancování mezi hranicemi a sdílením, ale každý z nás ho může zvládnout.

Dotkni se mě

Udělejte si čas a projděte se po svém bytě či domě nazí. Může vás někdo provázet a můžete si zavázet oči, abyste lépe vnímali ostatní smysly. Vnímejte vzory na své kůži. Vnímejte rozdíly ve vzduchu, teplo, chlad, jemný průvan. Projděte byt a dotkněte se cihel, dřeva, kovu, koberce či kožešin, květin. Dotýkejte se věcí různými částmi svého těla. Posaďte se na dřevěnou židli, do křesla, na polštář a na schody. Klekněte si a dejte k zemi ruce i spánky. Všimněte si, které části vašeho těla jsou nejcitlivější.

Stoupněte si zády k sobě se svým milovaným partnerem. Prohýbejte své páteře jako při tanci, nejprve něžně, jemně, pomalu, měňte rytmus, zrychlujte a zpomalujte. Představujte si, že vaše záda spolu hovoří.

Sedněte si čelem ke svému partnerovi. Zavřete oči. Dotkněte se jeho tváře. Hlaďte jeho kůži, vnímejte obrysy, křivky, hladkost, promněte jeho vlasy. Prozkoumejte takto svá těla. Rozviňte citlivost svých prstů a svého těla tak, jak jste pozvali své vědomí, aby se k vám připojilo.

Uzdrav mě

Tantrická meditace

Masáže dělají pro tělo i duši zázraky. Očišťují od chemikálií a metabolických zplodin a utužují váš vztah k druhému. Zkuste jen tak masírovat nohy a ramena. Důležité je nejenom přijímat, ale také dávat. Poskytnout někomu masáž je akt náklonnosti a lásky, který může i dávajícího obohatit fyzicky, a to zesílením rukou a léčením některých jejich obtížích vznikajících například dlouhodobým používáním myši. Tantra je učení respektu, proto je potřeba i masáž poskytnout se souhlasem přijímajícího, můžete masírovat své kolegy či přátelé, avšak před vstupem do svého osobního prostoru si jasně určete pravidla.

Zvláštním druhem masáže je pak umění tantrické masáže. Jedná se o masáž holistickou, která se zaměřuje na spirituální setkání přijímajícího a dávajícího i na úplné přijetí všech prožitků a pocitů, je výrazem uctění těla a tělesnosti i oslavou probuzené sexuality. Zahrnuje masáž celého těla včetně masáže intimních partií či prostaty, což probouzí energii kunadliní, která je hybnou silou a motorem každého člověka. Tantra masáž se pro své transformační účinky těší velké oblibě mužů, žen i párů napříč kontinenty a často bývá vstupní branou k tantře samotné. Tantra masáž je vyučována i jako samostatná disciplína a může se ji naučit opravdu každý. Základem je láskyplný přístup a chuť dávat. Naučte se toto překrásné umění a obdarujete svého partnera zážitkem, na který se nezapomíná.

Polib mě

Jistojistě je bláznivé se nelíbat, přesto mnoho párů s líbáním s postupem času ustává. Ve většině společenství je líbání zcela přijatelným veřejným vyjádřením náklonnosti. Dokonce je běžné se líbat před dětmi! Líbání se před dětmi je ve skutečnosti předvedením báječného modelu, jak může láska a romantika být stále přítomná i po dlouhé době vztahu.

V tantře je doporučeno se propojit s partnerem alespoň dvakrát denně. I když je život občas příliš hektický a nedovoluje nám najít si chvíli na spojení čaker, dechu, nebo na milování. Líbání umožňuje intimitu, kterou potřebujeme. Uklidněte se, podívejte se vzájemně do očí, sjednoťte dech, propojte své čakry a nechte proudit energii. Líbejte se co nejčastěji, abyste udrželi pocit propojení.

Dráždivě svůdné chutě

Jídlo je velmi osobní záležitost a to co nám chutná je odvozeno od všech možných aspektů, jako je vaše činnost, kulturní a životní prostředí, ze kterého vycházíte. Uvědomte si, že jídlo není jen součást naší výživy, ale také radostný prožitek. Jídlo nekonzumujeme jen, abychom se nakrmili, ale jídlo je také příležitostí pro rozhovor, slavnostní chvíle, společnost.

Čím více si užíváme jídlo a společnost při něm, tím více radosti nám přináší. Jestliže omezíme náš jídelníček jen na záležitosti, které jsou „zdravé“, aniž bychom jídlo vychutnávali, s očekáváním ochutnávali, těšili jím své smysly, ochudili bychom se o tu nejlepší část vnímání naší chutě, čichu, zraku, což je součást smyslu našeho fyzického bytí. Potěšení smyslů nám otevírá další část naší intimity. Dopřejte si oddech od diety.

Příprava jídla, společné stolování a sdílení jídla může být zvláště pro milence velice erotické a citové. Nechte vašeho partnera nakrmit vás tím, co máte rádi.

Oceňte sluch

Ráno než otevřete oči, dopřejte si chvilku jen naslouchání. Ranní ptáčkové oslavující vycházející ráno vytvoří chór, který by přiměl anděly stydět se.

Po dobu jednoho týdne si každý den udělejte jednu hodinu, po kterou budete mimo dosah rádia, televize a strojů atp. Najděte si pěkný strom v klidném parku a sedněte si pod něj. Všimněte si, jak dobře slyšíte a jak snadné je se zaměřit na jeden zvuk a utlumit ostatní.

Nejhezčí zvuk, který můžete slyšet je samozřejmě hlas vašeho milovaného. Poslouchat a být poslouchán je ta nejlepší cesta k vyjádření přátelství s vašimi milovanými. Ukazujete jim pravidelně svůj zájem tím, že svými slovy opakujte nejdůležitější části a vývody jejich sdělení.

Když se milujete, zpívejte spolu orgasmické písně. Ženy by měly vydávat vysoké operní tóny, jak se jejich vzrušení stupňuje. Muži mohou křičet.

Milujte vůně

Buďte si vědomi vůně vašeho těla. Nepřekrývejte ji silnými voňavkami, které se ostatním nemusí líbit a mohou na ně být alergičtí, ale radši se pravidelně umývejte. Čistěte si zuby.

Obklopte se sladkými vůněmi, které vám navozují pocit extáze. Zavřete oči a nechte svého partnera, aby vás provedl stezkou plnou jeho různých vůní.

Meditace v pohybu

Udržujte chrám vašeho těla v pohybu. Cvičení je klíčové pro vyvážení vašeho kalorického příjmu. Využijte cvičení k setkávání s ostatními. Tanec, jóga, sport, všude je příhodné místo pro nalezení lásky.

Dopřávejte si se svým partnerem dlouhé, romantické procházky. Jděte do přírody, do hor, jezděte na kole, lyžujte, plavte. Cvičení uvolňuje negativní energii a zbavuje nás postraním tendencím k depresím. Možná potřebujete k nalezení chemické rovnováhy v těle více cvičení, než pilulek.

Síla přináší vitalitu. Využijte sílu a energii, kterou vám dává cvičení pro milování. Nebo již dokážete udržovat erekci a milovat se celou noc? Stále potřebujete lepší výdrž, kterou vám může poskytnout cvičení, k tomu, abyste se mohli milovat až do kohoutího kokrhání.

Vědomé meditace, síla modlitby, monolog ticha

Meditace a modlitby reflektují požadavek na komunikace s Bohem (nebo jakkoliv se rozhodnete nazývat síly vyššího vědomí). Modlitby a meditace nemusí postupovat podle žádné zvláštní struktury a rozhodně nejsou žadoněním či žebráním. Modlitba je vaše cesta přímého rozhovoru s vyšší silou, tato cesta je vám vrozená, je přirozená pro všechny a nepotřebuje žádného prostředníka.

Každý z nás se modlí, dokonce i tehdy, když nemá žádnou potuchu o procesu komunikace se stvořitelem. Jakékoliv povídání si ve svém srdci a hlavě je automatický proces, který se projektuje do vašeho života.

Aby člověk docílil kladných výsledků, je potřeba více snahy než jen začít myslet pozitivně. Tantrický život začíná uvědoměním si vlastních chyb a křivd v srdci a očištěním negativních myšlenek a pocitů vůči ostatním. To co říkáme navenek, musí být v souladu s tím, co cítíme uvnitř. To co si myslíme o ostatních, se stává naší první modlitbou. Vnitřní obavy a námitky vnášejí podmínky do našich životů.

Modlitby mají mnoho forem, jsou to představy, slova, hudba, zpěv, obrazy. Když posloucháte hudbu, nechte vaši představivost hrát si. Začnete požadovat radostné pocity, které si vaše představivost vytvoří. Když máte pochyby, automaticky se modlíte za věci, které nechcete.

Buďte vděční za to, co máte. Laskavost je modlitba. Buďte vděčni za hojnost ostatních, v nekonečném vesmíru není žádný nedostatek a všichni mhou žít v hojnosti. Užívejte si to, co máte. Věci, přátelství, rodinu.

Bůh nepotřebuje modlitby, ale vy ano. Potřebujete rituál, modlitby a meditace, abyste si připomněli své spojení s duchovnem a své jsoucno.

Pojďte spolu se svým milovaným prožít milostný rituál, který se zaměří na vaší mysli a srdce a směřujte své záměry tak, abyste ukojili své tužby. Ve vašich myšlenkách je síla vycházející z mysli a srdce. Energie, kterou vyzařujete při vašich rozpravách s Bohem, má mnoho jmen; kundalini, elektrika, síla mysli, vibrační sila atd. Abyste usměrnili energii modliteb a naplnili je silou, je potřeba soustředění, myšlení, jasnost a jistota.

Dobrá práce, dobré skutky

Život podle tantry znamená vyzařovat lásku pro lidstvo, zvířata a planetu. Je třeba začít u sebe. Jestliže někomu přejete štěstí, úspěch a zdar, řekněte mu to přímo. Zavolejte, pošlete mail, dopis. Dobrovolná práce pro místní charitu může být efektivnější vyjádření lásky než drahé obědy kvůli společenské prestiži. Darovat krev přímo někomu, kdo trpí, může být efektivnější, něž protestovat proti něčemu, co nedokážeme skutečně ovlivnit a kde nedokážeme ničí utrpení mírnit.

Zřejmě nejste schopni zastavit kácení deštného pralesu, ale určitě dokážete zasadit několik stromů u vašeho bydliště, šetřit energií ve svém domově, občas jít pěšky a šetřit ropu, recyklovat dvě či tři položky. Zřejmě nejdůležitější je kromě vlastního životního stylu také výchova dětí v tomto duchu a podpora (nikoliv kázání) známých, aby se chovali podobně.

Slavte duchy a stíny

Z potlačovaných věcí povstávají démoni. Osvoboďte na chvilku své démony. Lidé slaví Halloween, Mardi Gras a další svátky temných sil a to zábavně a neškodně. Všichni máme v sobě svoje stíny, které také tvoří naši osobnost, nechme je také vyjádřit tak, aby nad námi nepřebrali kontrolu.

Když se milujete, mluvte sprostě. Jen proto, že jste tantrik a tantra vás naučila milovat jemně a láskyplně neznamená, že se nemůžete vyjádřit od srdce sprostě a užít si to. Strhejte okovy a konvence a ponořte se do světa fantasie, stínů, draků a víl.

Nechte vyhřeznout hněv. Jestli máte temnou a špatnou náladu, řekněte svému partnerovi, aby byl na chvíli vaším terapeutem a udělejte si čas, kdy vykřičíte své emoce. Použijte různá cvičení a zbavte se vzteku, zloby a všeho, co se skrývá pod špatnou náladou.

Jestliže všechny tyto pocity necháte v sobě, pomalu rozežerou celou vaši bytost. Nebojte se obrátit o pomoc na profesionála. Pro váš vztah je nezbytné udržet si psychické zdraví.

Dělejte tantrická cvičení při jiných aktivitách

Posilujte svaly pánevního dna pokaždé, když zastavíte na červenou. Je to velmi zdravé cvičení, které posílí vaše pánevní svaly, čímž zlepší sex a předchází inkontinenci.

Usmějte se předsudkům o tantře a tantrickém sexu

Je donekonečna udivující poslouchat lidské předsudky o tantře jako o něčem, co se věnuje jen a pouze sexu a přehlíží holistickou koncepci tantrického učení, které se zabývá skutečně celým člověkem, a nikoliv pouze jeho genitáliemi. Přeci dokud lidé před sexem nepropojí svá srdce, mají pouze sex, nikoliv tantrický sex.

Někteří lidé se zdají být tantrou vyděšení. Když se jich zeptáte, co si myslí o tantrických cvičení či seminářích, představí si spoustu nahých lidí, orgie, swingers party atp. Jako by se tantra, sex, láska, skupinový sex všechno dohromady pro některé lidi slilo do jedné hnusné kaše.Přitom skupinový sex nebo swingers party jsou od tantry tak vzdálené, jak je jen možné a společné mají snad jen to, že jsou to činnosti provozované lidmi, stejně jako vraždy či vaření. Tantrici mohou být monogamní, polygamní, swingers, stejně jako kdokoliv ostatní. Lidé mohou mít sex bez lásky, lásku bez sexu, nicméně když jste tantrik, sex a láska jsou neoddělitelné.

Tantra a morálka

Když se lidé začnou zabývat moralitou tantry říkám jim, že věřím, že není morální lhát, podvádět, krást, vraždit, urážet lidi, být bezohledný či někomu brát svobodu či právo na lásku a bezpečí. Válka není morální, protože bere lidem jejich základní práva. Podle mého názoru morálka obsahuje vědomí činů a výběr. Nikdo nesmí nikoho do ničeho nutit, vnucovat mu ideály, myšlenky, snažit se ho ovládat, mást ho či mu vymývat mozek. Do této kategorie spadají všechny pokusy o dominanci a vytvoření pocitu méněcennosti u ostatních, jako je znásilnění, incest, obtěžování, předsudky, rasismus, sexismus.

Morálka je často používána těmi, kteří mají ve společnosti moc k posílení svých pozic a k znevěrohodnění všech, kteří nejsou konformní k jejich systému a vnímání světa, proto, aby mohli společnost lépe a snadněji ovládat. Morálka je často synonymum pro fanatismus a netoleranci, slouží k označení těch, kteří nepřijímají standarty moralistů, jako ohavné skupiny ONI. Přitom MY musíme bojovat za vyšší principy, a JE musíme napravit, podrobit a eliminovat.

Jestliže je morálka zneužita pro označení ostatních a vede k utrpení, výsledkem je polarizace ostrakizovaných.Jinými slovy, když se moralisté snaží našroubovat svoje standardy na ostatní za použití práva, manipulace, obviňování, vytvářejí tím nevyhnutelně rebely jak na individuální, tak na společenské úrovni, lidi, kteří začnou vyjadřovat právě opačné chování, než je požadováno.

Tantra se postupně stává více a více známá a přijatelná. Jestliže máte nyní pocit, že jste odsuzováni ostatními za svůj styl života, či za své přesvědčení, vězte, že tantra si časem vbuduje i s vaším přispěním dostatečně silnou pozici a bude považována za zcela běžné chování.

Co říci ostatním o vašem tantrickém cvičení

Buďte pravdiví, ale opatrní. Zvažte svou osobní situaci a to, kdy a jak může být vhodné mluvit o vašem tantrickém cvičení. Jestliže by vás vyhodili z práce, kdyby se o vás dozvěděl šéf, či by vás zapudila vaše tchýně, určitě je lepší nechat si tuto část svého života pro sebe.

S ostatními mluvte pokud možno pravdivě o tom, co vám tantra přináší, jak ovlivňuje váš život a váš vztah. Rozhodně nikoho nepřemlouvejte. Příklady táhnou. Jestliže jste tak horlivý, že ostatním kážete, ustupte a nechte ostatní samotné prožít radost sebeobjevování.

Jestliže se rozhodnete provozovat tantru profesionálně, zdvihněte hrdě její prapor. Spojte se s přáteli. Vytvořte si internetové stránky a pořádejte semináře, dílny, diskuze. Podporujte se s ostatními učiteli. Tantra se rozvíjí a potřebuje tolik učitelů, kolik je možno mít.

Získejte pro tantru své milované

Jestliže nepocházíte z příliš konzervativní rodiny, možná bude překvapivě snadné představit možnosti tantry vašim blízkým. Dejte jim přečíst článek, pusťte video, dejte jim knihu, pošlete je na tantrickou masáž.

V případě, že je tantra nezaujme, pochopí, že tantra je něco, co si minimálně zaslouží nechat žít.

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!