Tantra masáže Praha – články


Tantra masáže Praha s.r.o. - Tantra je o hledání sebe sama

„Je to skoro až mystický začátek. Náhodou mě zaujala nabídka kurzů tantry, byla jsem zvědavá, co mě čeká. Musela jsem se rozhodnout hned ještě ten den, protože další kurz byl za půl roku. Neměla jsem čas o tom přemýšlet, řekla jsem si, že do toho půjdu. Přijel pro mě sympatický mužský a cestou na Křivoklát mi vyprávěl, o čem ta tantra celá je. Pamatuji si větu, kterou mi řekl, když jsme vcházeli na kurz: Dobře si zapamatuj ten okamžik, protože už nikdy to nebude ve tvém životě stejné.

Vešla jsem plná očekávání a první tantrický kurz mě naprosto nadchnul. Dostala jsem se do skupiny lidí různých profesí, kteří měli touhu se sebepoznávat a věřili, že život není jen o práci nebo o rodině, ale že je ještě něco za tím,“ vzpomíná zakladatelka Centra Integrity, lektorka tantry a autorka tantrické masáže Inner wave Bc. Michaela Lynnette Torstenová.

Co vás na tom nejvíce zaujalo?

Pro mě bylo nejzajímavější to, že lidé sundávali masky. Najednou bylo vidět, kdo opravdu jsou - už to nebyl pan advokát, pan programátor, paní účetní. Byli najednou sami za sebe, lidé, kteří tančí, zpívají, hrají na babu…Bylo moc hezké pozorovat, že i ti, kterým je třeba 40 let, najednou přestanou být upjatí a začnou si hrát jako děti. Tak jak jsme objevovali svět, jak jsme se dokázali nadchnout. Mám pocit, že toto postupem času ztrácíme. Právě tantra je pak o tom, aby člověk zase našel svoji hravou a spontánní stránku.

A našla jste ji?

Myslím, že ano. První kurz ve mně nastartoval určitý proces, pak jsem absolvovala další a přihlásila jsem se do tantrického výcviku, což byl kurz v uzavřené skupině, kde člověk hledal sám sebe. Pro mě to bylo ohromné osvobození, přijití k sobě.

Jak jste vlastně přišla na myšlenku založit Centrum Tantra masáže Praha s.r.o.?

Předtím než jsem se přihlásila na jakoukoliv tantru – mezi gymnáziem a vysokou školou jsem absolvovala rekvalifikační masérský kurz. Bavilo mě masírovat a dotýkat se lidí.Říkala jsem si ale, že bych to udělala trochu jinak. V Čechách tou dobou bylo hodně zaběhnuté, že když chcete masáž, nabídnou vám masáž zad, šíje a nohou. Já jsem ale nechtěla pracovat tímto způsobem. Ve své první masérské praxi jsem nabízela masáže, kde si člověk mohl říct, co ho bolí a tomu jsem se věnovala. Do masáže jsem zapojovala i vonné olejíčky a hudbu, kladla jsem důraz na celkovou atmosféru.

Asi je to hodně fyzicky náročné?

Ale vůbec ne. Člověk musí ovládat techniku a musí umět pracovat se svým tělem a jeho váhou. Když se naučíte používat své tělo, tak to není dřina. Člověk se do toho musí umět položit.

Pro mě bylo vždy více únavné, když někdo přišel a řekl: Chtěl bych namasírovat záda, šíji a mám na to půl hodiny. Lepší bylo, když jsem měla například tři lidi a pracovala jsem s jedním dvě hodiny. Mezitím jsem si vždy dala přestávky. Navíc si myslím, že se tělo potřebuje celkově uvolnit a to trvá déle než jen půl hodiny.

Lákají tantrické masáže?

Mám pocit, že zájem pořád roste. Začínala jsem jako samostatná masérka, přičemž jsem vyvíjela svoji techniku. Zájem byl již tak velký, že jsem nestíhala, proto jsem se rozhodla, že vyučím několik tantrických masérek. Vybrala jsem čtyři ženy, které se mi zdály zajímavé, a naučila jsem je techniku, ke které jsem se dopracovala. Byly jsme nejdříve v malé masérničce a po půl roce jsem se rozhodla, že založím vlastní centrum pro tantrické masáže. Dva roky jsme strávili na Žižkově v centru o velikosti 42 m2, bylo to provizorium, ale milé a hezké a plné zážitků. Teď v červenci 2011 jsem si však splnila svůj sen o tantrickém chrámu. Otevíráme konečně opravdové Tantra centrum, kde bude i sauna a bylinkové koupele. Rozloha je 180 m2 a v budoucnu se bude rozšiřovat o prostor pro semináře a výuku. Chtěla bych, aby tam vznikl dojem tantrického chrámu, kde je to nejen o jiné masáži, ale i o prostředí, sochách, obrazech, knížkách. Aby když tam člověk vejde, vešel do jiného světa!

Jaký potenciál musí mít tantrické masérky?

Pro mě je důležité, aby to byla vyzrálá osobnost. Tantra je totiž i o tom, že se člověk potřebuje otevřít, mluvit o své sexualitě, potřebuje se uvolnit. Někteří lidé jsou hodně ztuhlí, ať už ke vzrušení nebo přijímání nějaké něhy. Tantrické masáže by jim měly pomoc naučit se otevírat a dávat něco ze sebe ven a tím i rozšířit svoje prožívání. Masérky s tím pracují, přičemž musejí poznávat i samy sebe, aby také samy experimentovaly a zažívaly to, čím pak klienty provázejí.

Masérka musí být zároveň energická a mít v sobě dynamiku, protože tantrická masáž je i o probuzení člověka. Je totiž i o té jiskře, kterou by mu masérka měla pomoci najít. Je teď na něm, jestli ho to osloví a změní, nebo se vrátí k životu, který vedl. Myslím si, že pro mnoho lidí je tantrická masáž takový milník.

V čem je to jiné?

Asi trochu v jiném přístupu k sexualitě. Celá západní společnost je orientovaná na dosahování výsledků v tom, abychom byli výkonní a efektivní. Sexualita ale potřebuje něco jiného, aby člověk tzv. netlačil na pilu, uvolnil se, nechal věci plynout a neorientoval se na výsledek, kterým je uspokojení partnera, nebo sebe sama. To lidé hodně hledají v tantře. Cítí, že sexualita může být ještě o něčem hlubším, zajímavějším. Právě tantrická masáž je o tom, že člověk by měl dát pryč všechna očekávání a vnímal jen přítomný okamžik. Tantra zažívá boom v celé Evropě a je pro nás zajímavá. Je to takový protipól proti tomu, jak běžně žijeme. Společnost nás nutí do výkonů a my neumíme žít rozdvojeně.

Vyvinula jste i nový způsob tantrické masáže? Kde nacházíte další inspiraci?

Asi nejvíc jsem čerpala inspiraci u tantrické skupiny. Základ je totiž nejen o technice, ale i o přístupu k lidem, o pozorování či naslouchání příběhům druhých.

Přece jen při masážích vydáváte spoustu energie, jak ji dobíjíte?

Zpívám a minulý rok jsme začala studovat hereckou školu. Stále se učím něco nového, pracuji sama se sebou. Tak se dobíjím. Zpěv a herectví je ale spíš jen pro radost. Je dobře, že to tak mám a doporučuji to i svým masérkám, které pro mě pracují čtyři dny v týdnu. Musejí mít čas i na vlastní život, aby mohly malovat, zpívat, chodit do divadla. Musejí být vyrovnané a zajímavé, aby měly lidem co dát.

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2023, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!