Jak nezpůsobit nevěru své partnerky aneb Co dělat, aby vám byla věrná

Většina žen nevěru nevyhledává ani neplánuje, přesto však až 40 % z nich skončí v objetí milencovy náruče. A přestože mnohé z nich trpí pocity viny, často si ani poté nedokáží zakázané schůzky odepřít a v milostném dobrodružství pokračují. Ženská nevěra je přitom jiná než ta mužská. Porozumějte důvodům, které vedou ženy k nevěře a objevte klíč k jejich věrnosti i k udržení spokojeného vztahu.

Proč jsou ženy nevěrné?

Nedávno jsem narazila na průzkum, který se zabýval důvody vedoucími ženy k nevěře. Jeho závěry ukazují, že klíč k ženské nevěře je ukrytý především v jejich emocích. Žena, která je spokojená v partnerském vztahu, může být sice silně přitahována k jinému muži, přesto však svého partnera nepodvede, zatímco vnitřně nespokojená žena se oddá i méně atraktivnímu milenci, který uspokojí její emocionální potřeby. Proč jsou tedy ženy nevěrné?

Z nedostatku lásky

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste si ji namlouval? Romantické večeře, večerní procházky u řeky, ranní káva na Náplavce a snídaně do postele? Když si s vámi začala, cítila se milovaná a chtěná. Nejspíš vyprávěla všem svým kamarádkám, jakého poznala úžasného chlapa, chválila vás do nebe a zářila jako stromeček o Vánocích. Váš šarm a pozornost zapůsobily jako afrodisiakum a vaše milovaná skončila ve vaší náruči, spokojená, že našla muže svých snů.

Většina mužů si bohužel myslí, že když ženu jednou získají, je ruka v rukávě a žena je jejich. Na řadu přicházejí ponožky rozházené po bytě, pivo s kamarády a fotbalová utkání namísto pohledů do očí a dlouhých postelových radovánek. Zapomínají však na to, že dnešní emancipované a nezávislé ženy se touží cítit milované a chtěné i v celém průběhu vztahu, nejen na jeho začátku. Tedy ruku na srdce a trochu sebekritiky k tomu. Co si myslíte, že o vás svým kamarádkám povídá dnes? Když se pak objeví snaživý kolega z práce, který sem tam přinese její oblíbenou kávu, pozve ji na oběd a k tomu se zajímá o její duši, mnoho žen neodolá a otevře mu své srdce a s ním i dveře do své ložnice. Konkrétněji asi 40 % žen.

Co s tím dělat

Předně si připusťte fakt, že doby, kdy byla žena pevně svázaná v partnerském svazku, dávno minuly. Se změnou poměrů a společenského uspořádání se proměnily také hodnoty, které zastáváme a které ovlivňují naše každodenní rozhodování. Dnešní ženy si více než kdy dříve uvědomují, že život je až příliš krátký, a touží po okamžitém a dlouhodobém štěstí. Necítí se s vámi milovaná? Vězte, že pokud s tím rychle něco neuděláte, bude brzy hledat své štěstí jinde.

Zamyslete se nad tím, co má ráda a co jí dělá radost. Zahrnujte ji drobnými pozornostmi a dávejte jí najevo, že si jí vážíte. Sem tam drobný dárek v podobě čokolády či květiny, zajímavá kniha či třeba poukaz na masáž potěší každou ženu. Alespoň jednou týdně si s ní vyrazte na večeři, hodinu salsy nebo jí překvapte lístky do divadla. Zajímejte se o to, jaký měla den, obejměte ji před usnutím a dávejte jí najevo, že vás přitahuje a je pro vás žádoucí.

Z touhy po dobrodružství

Nejen muži, ale i ženy touží po dobrodružství a vzrušení, a to zejména pokud si potřebují doplnit ztracené sebevědomí a napravit pošramocené ego. Každá žena v hloubi duše touží po tom, aby se k ní její muž choval s úctou, chce se cítit krásná a vzrušuje ji, když ji muž dobývá a zahrnuje ji komplimenty. Málokterá žena nechce být překvapována a tak trochu nevědět, co ji s vámi (nejen) v posteli čeká. Chce být zkrátka centrem vaší pozornosti, oslavovanou a hýčkanou bohyní.

Chcete ji mít jenom pro sebe? Promítněte si tedy před očima poslední půlrok vašeho vztahu a podívejte se pravdě do očí. Jste neustále zavalený prací, vlastními koníčky, pivkem s kamarády a „duchaplnými“ pořady v televizi, zatímco se vaše drahá stará o domácnost, děti a rodinnou pohodu? Chodíte před ní v roztrhaném nepadnoucím oblečení nebo před ní prdíte, krkáte a častěji než „lásko, chci tě“ slyší „gól“? Je vaše milování pokaždé trochu jiné, nebo se jeho průběh i délka dají předvídat s přesností švýcarských hodinek? Vychvalujete před ní přednosti jiných žen nebo kouzlo masturbace při sledování porna? Věřte, že to vaše žena neocení. Nejen muži touží dobývat, ale i ženy chtějí být dobývány atraktivním protějškem. Jestli se s vámi vaše drahá dávno necítí žádoucí, možná bude hledat přízeň v náruči pozorného milence. Náruč a obdiv jiného muže jí pak nahrazují ztracenou sebedůvěru a dodávají sílu a pocit ženskosti.

Co s tím dělat

Zůstaňte sexy mužem, po kterém touží. Líbilo by se vám, kdyby před Vámi vaše partnerka po večerech hlasitě prděla, sem tam si odplivla a u sledování telenovely se neomaleně škrábala mezi nohama?

Z nedostatku sexu

Ženy jsou mezi třicítkou a čtyřicítkou na vrcholu svého sexuálního života, zatímco mužská sexuální touha po třicítce postupně klesá. Pro ženy jsou tyto roky biologicky poslední možností počít potomka, jejich tělo je proto neustále zaplavováno hormony touhy. Zatímco se žena chce milovat skoro denně, průměrný muž by dal raději přednost klidnému večeru s kamarády u piva. Cítí-li se žena dlouhodobě sexuálně neuspokojená, pravděpodobně bude hledat sexuální potěšení jinde.

Co s tím dělat

Zvyšte svou hladinu testosteronu

Nepatříte-li mezi muže s přirozeně vysokou hladinou testosteronu nebo není-li vám mezi dvacítkou a třicítkou, zakupte si permanentku do fitka a začněte se zabývat tím, co jíte a jak vypadáte. Čím více fit jste, tím vyšší je vaše hladina testosteronu a tím větší je i vaše sexuální touha. Sportovní vytrvalost navíc vylepší i vaše postelové schopnosti, protože se snadno neunavíte a budete tak moci vaši partnerku lépe uspokojit.

Milujte se tantricky

Viktoriánská doba dávno minula a většina moderních mužů ví, že předtím, než při milování prožijí vlastní orgasmus, je důležité nejprve uspokojit partnerku. Věděli jste však, že žena může při milování prožít orgasmů hned několik? Seznamte se s tantrickými dechovými technikami, naučte se ovládat svaly pánevního dna a dopřejte své partnerce zážitek několikahodinového milostného dobrodružství, které ji bude rozechvívat ještě pár dní po jeho skončení. Techniky tantrického milování a přístupu se můžete naučit např. v naší Škole tantrického sexu.

Odhoďte zábrany a zapojte fantasii

Ženy milují sebevědomé muže s fantazií, kteří vědí, co si s nimi v posteli počít a dokáží je přivést do stavu, kdy se zcela přestanou kontrolovat. Zapomeňte na mechanické pohyby nebo přílišnou jemnost. Ženy miluji kombinaci drsného mužství s láskyplnou jemností a něhou. Dlouhé pohledy do očí, hluboké líbání, laskání, sání a mazlení prsou, orální sex v kombinaci s drážděním uvnitř joni i uvnitř zadečku, pomalé pronikání i drsný sex s držením za vlasy a plácáním po zadečku. Pomilujte ji v kuchyni, opřenou o kuchyňskou linku, v kleče na zemi i v pohodlné posteli a nechte ji prožít dvouhodinovou milostnou meditaci a vzrušení, které stoupá a klesá ve vlnách.

Z touhy po odvetě

Byl jste vaší partnerce někdy nevěrný? Díváte se před ní okatě po jiných ženách nebo dokonce hlasitě komentujete jejich krásu? I když to tak někdy nevypadá, ženy jsou ješitné úplně stejně jako muži a přestože žena možná (už) nic neřekne, všechny vaše poznámky a pohledy vnímá a ukládá si hluboko do paměti. Vybaví se jí většinou právě ve chvíli, kdy se rozhoduje, zda se s mužem, který s ní tak odvážně flirtuje, posunout o kousek dál.

Co s tím dělat

Dejte jí pocit, že je jediná na světě

Pokud se rád díváte po jiných ženách a obdivujete jejich přednosti, dělejte to ve společnosti svých stejně naladěných kamarádů, kteří pro to, na rozdíl od vaší partnerky, budou mít pochopení. Když jste však v její společnosti, ať vás ani nenapadne zírat do výstřihu pohledné servírky či obdivovat zadek kolemjdoucí slečny se slovy „viděla jsi ten zadek?!“, nedej bože doplněných o „možná bys měla taky začít posilovat“. Tím si totiž koledujete o pořádný průšvih. Buďte galantní a pozorný a dbejte na to, aby byla ráda ve vaší společnosti. Žena, která se cítí milovaná a hýčkaná, si nevěru velmi rozmyslí. Kde jinde by našla tak báječného muže, jako jste vy?

Vyhledejte partnerskou terapii

Pokud jste byl nevěrný a vaše přítelkyně či žena na to přišla, způsobilo to ve vztahu nejspíš hluboké trhliny. I když se vám může snažit odpustit, hluboko uvnitř nejspíš zuří nebo se utápí v sebelítosti. Obojí vytváří živnou půdu pro budoucí románek, kterým si bude léčit ztracené sebevědomí i jizvy na duši. S nevěrou vám může pomoci párová terapie, která odkryje hluboko uložené pocity a pomůže zcelit rány na duši tak, aby vaše partnerka nepotřebovala milencovu náruč.

napsala: Bc. Michaela Lynette Torstenová

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží... číst více

Tantra masáže na Facebooku

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2024, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!