Tantra masáže Praha s.r.o. - 3 důvody proč se co nejčastěji milovat

I přes mnohé mýty obklopující větší sexuální potřeby mužů, výzkumy dokazují, že sex je stejně důležitý pro muže i pro ženy. Má vliv na naši duševní i fyzickou pohodu, ovlivňuje kvalitu našeho partnerského vztahu i sílu pouta mezi partnery. Jeho nedostatek vede k agresi, frustraci, únavě a často také depresi, pocitům méněcennosti a celkové duševní nerovnováze. Jaký je tedy význam sexu pro obě pohlaví?

Sex udržuje a posiluje intimitu ve vztahu

Sex posiluje intimitu a blízkost a prohlubuje pouto mezi partnery, je klíčem ke vzájemnému naladění a spokojenosti. Sexuální energie, která se nemůže projevit přirozeně (ve formě milování), se mění na agresi a nespokojenost. Partneři, kteří se hodně milují, se méně hádají a jsou k sobě navzájem otevřenější a citlivější. Sex má však pro každé pohlaví trochu jiný význam. Podle tantrického učení žena nejprve potřebuje cítit lásku, blízkost a intimitu s partnerem, aby toužila po jejím fyzickém projevu, tedy sexu. Čím hlubší spojení žena cítí, tím více a častěji se chce s partnerem milovat. Skrze otevřené srdce se tedy pro ženu otevírá sexuální, fyzická touha. U mužů je tomu přesně naopak. Nejprve pociťuje touhu a skrze fyzické milování se otevírá lásce a citové blízkosti se ženou. Muži pak potřebují mít v partnerství stále živý sex, protože jim pomáhá udržovat blízkost a intimitu s protějškem.

Sex působí relaxačně

Rozkoš, kvůli které se lidé milují a která je hnacím motorem sexuální touhy, je nejen příjemná, ale dělá nás i zdravějšími a krásnějšími. Dobrý sex zlepšuje náladu, přináší pocit štěstí a je na nás zkrátka vidět. Při sexu se do těla vyplavují nejprve stimulující, později také relaxační hormony, proto se při milování výrazně uvolňuje tělo i mysl, odplavuje se svalové napětí i nahromaděný psychický stres. Výsledky studie amerických vědců ukázaly, že hormony obsažené ve spermatu, které se skrze cévy ve stěnách vaginy vstřebávají do krve, působí v mozku jako opiáty. Při milování se navíc uvolňují hormony štěstí, endorfin, dopamin a serotonin, které na nás působí podobně jako drogy. Mají zklidňující účinky, navozují pocit intimity a vřelosti, tlumí bolest a jsou stále více návykové. Čím častěji se tak lidé milují, tím více těchto hormonů jejich tělo produkuje a tím častěji potřebuje další dávku. Samotný sex se tak stává afrodiziakem. V okamžiku orgasmu se v těle uvolňuje další hormon, zvaný oxytocin, který má výrazně uklidňující účinek. Pod jeho vlivem se muži i ženy stávají klidnějšími a citlivějšími k potřebám druhých. Oxytocin hraje významnou roli při pocitech romantické lásky, náklonosti uspokojení a upevňuje tak pouto mezi partnery. Je však také důvodem, proč se, zejména mužů po milování dostavuje ospalost. Proto dámy, žádné výčitky, když váš partner po milování okamžitě usne. Ženy mají rády sex večer, protože jsou založené spíše sensuálně. Chtějí partnera cítit a vnímat celým tělem. Muži mají raději sex ráno, kdy mají nejvyšší hladinu testosteronu a mohou se navíc na partnerku dívat. Výsledky studií ukazují, že lidé, kteří se často milují, mají až o 30% vyšší hladinu imunoglobulinu, tedy látky, která působí v těle proti infekcím. Častý sex nám tak zvyšuje imunitu a dělá nás zdravějšími.

Dlouhý a kvalitní sex

Muži mají častěji rádi rychlovky, zatímco ženy milují dlouhý, kvalitní sex, mají rády vášnivé, hluboké líbání, svádění a postupné dobývání, gradující samotným sexuálním stykem. Souvisí to s rychlostí nástupu vzrušení, které je dané biologicky. Muž se vzruší rychle a intenzivně, ale jeho vzrušení po orgasmu rychle opadá. Žena se vzrušuje pomaleji, vzrušení si pak ale může užívat o to déle. S trpělivým a zkušeným partnerem tak může žena prožít hned několik orgasmů po sobě. Klíčem ke sladění potřeb obou partnerů může být tantra. Starodávné indické učení, které za pomoci meditace, dechových technik a technik oddalování orgasmu, učí partnery sladit své sexuální rytmy a užít si společné chvíle i pocit propojení a blízkosti. Chcete-li porozumět, co vám toto učení může nabídnout, prvním krokem je vyzkoušet tantra masáž pro páry, či prožít rituál tantrické masáže každý sám za sebe. Profesionální tantrická masáž vás za pomoci autentického prožitku uvede do tajů a požitků samotné tantry, aniž byste museli dlouho studovat teorii nebo praktikovat složité dechové techniky. Masér a masérka vám vše vysvětlí, ještě před začátkem masáže a pak se již jen oddáváte smyslnému hýčkání. Již po první zkušenosti poznáte rozdíl a to na fyzické i psychické rovině. Společná tantrická masáž vám navíc pomůže navázat komunikaci o vašich sexuálních potřebách a pocitech. Ne nadarmo se tantra nazývá „life changing experience“ a již mnoho párů díky ní znovu zažehlo jiskru ve svém sexuálním životě. Zaujme-li vás tantrická filosofie, přístup i prožitky, můžete se spolu s partnerem přihlásit na kurz tantrické masáže či do Školy tantrického sexu, které vám pomohou proniknout hlouběji do tohoto učení.

Napsala Bc. Michaela Lynnette Torstenová, MBA

Zakladatelka Tantra masáže Praha s.r.o., psychoterapeutka, manažerka, lektorka tantry a skupin osobnostního rozvoje, koučka, lektorka jógy a holistické práce s tělem, masážní terapeutka (10 let praxe), autorka terapeutické tantrické masáže techniky „Inner wave“, lektorka masáží. Číst více

Tantra masáže Praha – články

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2022, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!