Tantra masáže Praha s.r.o. – Rozhovor s Petrou

Je tantrická masáž pro muže jiná než pro ženy? Tedy masírujete jinak muže a jinak ženy?

Neřekla bych, že je jinak masíruji, ale rozdíly tu samozřejmě jsou. Jeden vychází primárně z toho, že mezi mužem a ženou jde o protikladnou polaritu, jako u magnetů, vždycky je tam určitá síla vycházející z opačnosti pohlaví. Mezi ženou a ženou vnímám spíše vztah založený na uctění krásy ženského těla, je tam silný pocit sesterství, sdílení ženskosti a plutí na její vlně. Prožitek radosti z krásy masírované ženy a její zrcadlení pomocí dotyků je princip, který zrovna v masáži žen vyzdvihuji.  

Podle čeho si vybírat tantra maséra? Masíruje jinak muž a jinak žena? (energeticky myšleno…)

Maséra bych si já osobně vybírala buď na doporučení, nebo podle kvalifikace, čili důvěryhodnosti, ale je třeba zohlednit i sympatie. Z energetického hlediska bych nedělila tantra masáž na tu od ženy a od muže, ale na člověka, který s energií pracuje a umí to, a na člověka, který zaujímá jiný, třeba primárně body-terapeutický, přístup.  

Dá se vysvětlit, co se během tantrické masáže děje mezi klientem a masérem?

Myslím, že se to do slov moc dát nedá. Už jen proto, že komunikace tam probíhá na bazálnější rovině, než zprostředkovává ta verbální. Dá se mluvit o napojení, o sdílení, o radosti, ale pořád jde o pokus o popsání nezachytitelného.   

Musí mít tantrický masér jiné vzdělání než „klasický masér“?

Kromě masérského kurzu od MŠMT musí mít tantrický masér samozřejmě sám hlubší zkušenost s tantrou, ideálně projít tantrickým výcvikem. Protože ale přístup k tělu se v tantrické masáži rapidně liší od přístupu v masáži klasické, musí projít kurzem tantrické masáže, kde se mimo jiné naučí vnímat nejen tělo, ale i prožívání klienta. Aby mohl klientovi nabídnout co největší škálu podnětů, je dobré, když je trénovaný ve víceru druzích masážních technik. Potom už záleží na tom, do jaké hloubky chce masér s klientem jít a co mu chce nabídnout, ale například minimálně základy psychologie a psychoterapie využije pokaždé. 

Kudy vedla vaše osobní cesta k tantře ?

Určitě začala studiem teologie a psychosociálních věd, pokračovala zájmem o religionistiku a rozšiřováním duchovních okruhů zájmu. K tomu mě vždycky zajímala psychologie sexuality a objevila jsem v sobě nadání pro dotek. Když se teď ohlédnu na svou dosavadní životní cestu, u tantry jsem prostě nemohla neskončit :)   

Co vám profese tantrické masérky přináší?

Hlavně pocit smysluplné práce, seberealizaci, a v neposlední řadě setkávání s širokou škálou zajímavých lidí.   

A bere vám něco?

Když člověk hodně dává, musí si dát pozor, aby se takzvaně nepřečerpal, aby nedával ze svých zásob, které potřebuje, musí hodně pečovat i sám o sebe, fyzicky i psychicky. Také není úplně snadné najít partnera, který je dostatečně otevřený a zároveň sebevědomý, aby byl schopen ustát nejen to, že provádíte lidi jejich sexualitou, ale i to, že ve Vás spousta jiných mužů vidí bohyni. Ale zase je to skvělý prubířský kámen :)  

Na kterého klienta /klientku nikdy nezapomenete?

Na toho, se kterým jsme společně plakali dojetím. 


Facebook Twitter Google + Yelp

© 1998 - 2018, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!