Tantra masáže Praha s.r.o. - nejčastější otázky na téma tantrická masáž

Nejčastější otázky mužů

Je vhodné mít během tantrické masáže erekci?

Otázkou není co je a co není vhodné, ale spíše co prožíváte a jak se při tom cítíte. Řada dnešních moderních mužů je velmi zaměřena na výkon a dosahování vytyčených cílů. Erekce je vnímána jako výraz mužnosti a sexuální úspěšnosti. Výsledkem pak je, že muži jsou pod velkým tlakem, který často zapříčiňuje problémy s erekcí a způsobuje různé sexuální dysfunkce. Ze života nám pak jaksi mizí přirozenost a něha k sobě samému. Součástí tantrické masáže je i intimní masáž lingamu, která je však masáží energetickou a léčivou. Neklade na vás žádné nároky a je příjemná ať už erekci máte nebo ne. Míra erekce v tantře tedy neurčuje míru mužství. Tento přístup, je-li prožit a přijat, pomáhá léčit vztah k vlastnímu tělu a sexualitě. Tantrická masáž vždy respektuje a přijímá to, co právě je. Výsledkem je, že si tantra masáž si můžete užít bez předsudků a očekávání, jako přirozený a léčivý proces, při kterém necháte své tělo být autentické a přirozené.

Co když při masáži prožiji orgasmus?

Orgasmus je samovolnou a přirozenou reakcí našeho těla na velkou míru vzrušení. Během tantrické masáže jsou všechny naše přirozené reakce přijímány bez hodnocení či studu. Je tedy v pořádku, pokud orgasmus prožijete stejně jako pokud jej neprožijete. Tantra je však specifická tím, že učí prožívat tzv. vnitřní celo-tělní orgasmus, což je stav naprostého blaha, zcela nezávislý na fyzickém orgasmu (ejakulaci). Pro vnitřní orgasmus je typická naprostá ztráta vědomé kontroly a plné oddání se tělesnému prožívání. V celém těle vnímáte energii a pocit blaha, které přetrvává ještě dlouho po samotné masáži. K tomuto stavu napomáhají tantrické dechové techniky, které vám masérka během tantrické masáže ukáže.

Jak probíhá masáž prostaty?

Masáž prostaty je velmi hlubokým zážitkem odevzdání a vnitřní extáze. Je to zároveň masáž léčivá, protože pomáhá předcházet problémům s prostatou. Tato masáž je součástí celkové tantrické masáže (na požádání), při která vás masérka postupně uvolní a připraví tak, abyste tuto masáž prožíval jako příjemnou. Prostata se masíruje nejprve zvenku (skrze hráz) a poté zevnitř (skrze konečník). Samozřejmostí je použití lubrikantu a průběžné rozvádění energie do celého těla. Při masáži byste neměl cítit bolest ani žádné nepříjemné pocity. Samotná délka masáže prostaty je individuální, podle vašich reakcí a celkových zkušeností. Více informací na téma masáž prostaty najdete zde.

Obsahuje tantrická masáž také masáž celého těla?

Ano. Tantrická masáž je komplexní a detailně propracovaný rituál, při kterém dochází k fyzickému i psychickému uvolnění. Pracuje se při ní se sexuální energií, která je rozváděna do celého těla a následně prožívána jako hluboký a naplňující pocit. Aby mohla tato životodárná energie volně proudit, musí být tělo dokonale uvolněné a prohřáté. Součástí tantra masáže je tedy práce s celým tělem, zahrnující nejen smyslné doteky a ale i techniky pro uvolnění ztuhlých svalů, mezi něž patří masáž horkými ručníčky, olejová masáž celého těla, masáž lávovými kameny aj.

Je tantra masáž omezená věkem?

Ne. Ať je Vám 18 nebo 80 let, rádi vás uvidíme. Tantra masáž je vhodná pro každý věk a vždy vychází z individuálních potřeb přijímajícího, kterému je přizpůsobena. Nikdy není pozdě vnést si do života něco nového.

Nejčastější otázky žen

Na tantra masáž jdu poprvé. Mám si vybrat jako průvodce muže nebo ženu?

Toto rozhodnutí záleží pouze na vás. Naši maséři i masérky jsou citliví a empatičtí a budou plně respektovat vaše pocity i hranice. Nemusíte tedy mít strach, že by je např. muž překračoval proto, že je mužem. U ženy můžete mít pocit, že bude vašemu tělu lépe rozumět, protože je sama ženou, s mužem zase zažijete zajímavou mužsko-ženskou dynamiku. Citlivý, pozorný a respektující dotek muže pro vás navíc může být léčivou zkušeností ve vztahu k mužům. Při rozhodování je třeba zvážit, zda se nebudete před mužem více stydět nebo zda si dovolíte prožívat vzrušení s jinou ženou. V případě pochybností doporučujeme nejprve volit masáž smyslný rituál uctění těla nebo masáž iniciace shivi a shakti, která nezahrnuje intimní masáž joni a může tak být pro vás vstupní branou do tajemství tantrické masáže. Více informací na toto téma najdete zde.

Budu mít při tantra masáži orgasmus?

Kouzlo orgasmu spočívá v tom, že se jedná o spontánní prožitek, který nelze ovlivnit vůlí ani přílišným snažením. Užijte si kouzlo pozorného doteku i něžné vzrušení, které vám tantrická masáž nabízí a objevujte spolu s masérem či masérkou, jak vaše tělo reaguje. Tantrická masáž je navíc specifická prožitkem tzv. celo-tělního orgasmu. Je to stav, kdy je vaše tělo zcela naplněno energií, která je prožívána jako stav ztráty kontroly a naprostého fyzického i psychického blaha, které je na fyzickém orgasmu zcela nezávislé a přetrvává ještě dlouho po masáži. K tomuto stavu napomáhá pozorný, vědomý dotek i energetické a dechové techniky. Netlačte tedy na sebe a pozorujte, čím vás vaše tělo a tantrická masáž překvapí.

Jak dlouhou tantra masáž bych si měla vybrat, abych se dostatečně uvolnila?

Ženy zpravidla potřebují pro uvolnění mnohem více času než muži. Ženské tělo chce být hýčkáno, rozmazlováno, probouzeno a citlivě objevováno. Žena potřebuje čas doteky nejen vychutnat, ale i prožít. Teprve potom se může cítit jako opravdová bohyně. Vhodná je tedy např. tantrická masáž „De luxe", „Zrození Venuše" či Luxusní tantrická masáž „Pretty woman".

Můžu vzít na tantra masáž s sebou i svého partnera, aby se díval?

Ano, možné to je. Ale zvažte, zda se tím neochudíte o pocit soukromí a nebudete se díky přítomnosti partnera více hlídat a kontrolovat. Párům doporučujeme přijít spíše na partnerskou tantra masáž, při které budete oba dva masírováni součastně ve stejné místnosti, takže se oba dva můžete oddat vlastním prožitkům, které spolu můžete po masáži sdílet např. při společné koupeli. V případě, že bude masáž přijímat pouze jeden z vás, ale druhý bude přítomen, je potřeba, aby ten partner, který se bude dívat přišel o trochu dříve a popovídal si s masérem či masérkou o tom, jak bude masáž probíhat a jak se do ní případně zapojit.

Nejčastější otázky párů

Může párová tantrická masáž zlepšit náš sexuální život?

Ano, ale vždy záleží na tom, co přesně potřebujete zlepšit. Při tantra masáži zažijete jiný a v západní kultuře neobvyklý přístup ke svému tělu i prožívání párové sexuality. Naučíme vás správně dýchat a pomůžeme vám se hluboce uvolnit a odevzdat. Zažijete úctu, respekt i všestrannou péči, která může být velmi inspirativní a nic nebrání tomu, abyste ji přenesli do svého partnerského sexuálního života. Tantrická masáž vám také pomůže poznat, co vaše tělo potřebuje a bude pak snazší to partnerovi sdělit. V případě zájmu o další rozvoj v této oblasti vám můžeme nabídnout individuální výuku tantrické masáže či tantry jako takové, případně specifickou práci na tom, co konkrétně potřebujete.

Obsahuje tantrická masáž sexuální styk?

Ne. Tantrická masáž není o vzájemné sexuální výměně, ale ponoření se do prožitků v rámci vlastního těla a jeho intimity. Jedině tak lze vystoupit z toho, co máme naučené a běžně používáme a objevit něco nového, co nás může ovlivnit a inspirovat. Člověk během tantrické masáže zakouší přijímající roli, při které se nemusí o nic a o nikoho starat, pouze se nechá rozmazlovat a hýčkat. Nicméně pokud se po odchodu masérek rozhodnete masáž zakončit milováním, nebudeme vám v tom bránit :-) .

Je možné během tantrické masáže sdílet vlastní párovou intimitu?

Ano. Masáž můžete začít např. společnou koupelí, saunou či partnerskou dechovou meditací, během masáže je možné se držet za ruce a po masáži se zase k sobě přitulit a obejmout se. Masér a masérka vás rádi nechají chvíli o samotě.

Je lepší prožít párovou tantra masáž ve společné místnosti nebo raději každý zvlášť?

Zda zvolit raději masáž společnou nebo v oddělených místnostech záleží zejména na dynamice vašeho vztahu. Párům, které na sebe žárlí nebo mají tendenci kontrolovat zda se to partnerovi dostatečně líbí, doporučujeme spíše masáž v oddělených místnostech, kde se může každý soustředit sám na sebe. Po oddělené masáži je vhodná společná koupel nebo odpočinek v jedné místnosti, ve které si můžete popovídat o tom, jak jste masáž prožívali a jak na vás působila. Tato varianta vám dá oběma možnost se otevřít a odnést si za masáže to nejlepší. Otevřeným párům, kde se jeden před druhým nestydí, ani nemá tendenci se kontrolovat doporučujeme masáž společnou (v jedné místnosti), která bude podporovat a budovat vaši vzájemnou energii. Pro první typ páru je také možné vyzkoušet i druhou variantu, ale nedoporučujeme to jako první zkušenost. Více o tantrické masáži pro páry si můžete přečíst zde.

Náš tip!

Přečtěte si také Nejčastější otázky na téma masáž prostaty či specializované články: Specifika tantrické masáže pro ženy, Tantrická masáž pro páry či Masáž prostaty, detailní průběh i skrytá tabu, kde najdete odpovědi i na ty nejintimnější otázky, které vás zajímají!

Pro zájemce o tantrické učení je tu pak článek Tajemná tantra – slovníček pojmů, kde se dozvíte např. co je to energie kundaliní, jak vypadá tantrická sexualita, kdo jsou Shiva Shakti či jaké má tantra masáž principy!


Jak tantra masáž probíhá - Objednávky - Akce a slevy

Co je Tantra masáž?

Tantra masáž v sobě spojuje prvky starodávných tantricko-taoistických technik a klasické masáže, s atmosférou smyslného, intimního rituálu .. Číst více

Tantrická masáž - video ukázka

Tantrická masáž - video ukázka

Tantra masáž - Tip na netradiční dárek!

Věnujte tantra masáž svému partnerovi, partnerce, kamarádovi či kolegovi! Tantrická masáž je milým a netrdičním dárkem k svátku, narozeninám, výročí či prostě jen tak, pro radost. Číst více

Facebook Instagram Twitter Google + Google maps Yelp

© 1998 - 2019, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!