Nahá jóga (Naked Yoga)

Nahá Yoga neboli také Nude Yoga byla a je doposud praktikována skupinou jogínů v Indii pod vázvem Naga Sadhu. Kořeny a tradice tohoto směru jógy sahají tisíce let hluboko do historie. Filosofií Naked Yogy (Nahé Yogy) je oslava chrámu našeho těla. Je to cesta k hlubší integritě naší osobnosti vyjádřené prožitkem pohybu v nahém těle. V současné době se Naked Yoga cvičí již v několika světových metropolích, jako je New York, San Francisko a další.

Přínosy Naked Yogy

Podobně, jako jiné druhy yogy, také Nahá Yoga energetizuje tělo a dodává mu sílu. Praktikování yogy v přirozenosti nahoty nám pomáhá alespoň na chvíli vystoupit z ohraničení naší mysli a ega a prohloubit intimní vztah ke svému vlatnímu tělu. Cvičení navozuje pocit fyzické i psychické svobody. Rituál Nahé Yogy je unikátním prostředím pro vyjadření své tělesné podstaty beze studu, bez soudů o tom, co máme na sobě a jak vypadáme. Pomáhá nám znovu ocenit své tělo a živou energii v každodenním životě.

Lekce má podobu rituálu. Při cvičení platí společně sdílená pravidla, která jsou uvedena níže. Svlékání je součástí rituálu lekce. Lekce probíhají za úplné nahoty každé účastnice.

zpět


Facebook Twitter Google + Yelp

© 1998 - 2018, Tantra masáže Praha s.r.o., Grafická 1216/25 (vchod Na Čečeličce 5), Praha 5. IČ: 24688142.
Upozornění: kopírování textů a obrázků z těchto stránek je zakázáno!